Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα συμφωνήσω απόλυτα. Κι εγώ μετά από τα τελευταία χρόνια που έριχνα Lambro Tordo και Εuromix,φέτος δεν ακούμπησα, και βρήκα "καταφύγιο " στα BP mb32 και f2classic τα οποία με κάλυψαν απόλυτα στην τσίχλα .
Σε τι τιμες παιζουν αυτα τα b&p??
 
Τα mb32 αξιζουν σαν τιμη τωρα για τα f2 σε 7 για την τσιχλα παει πολυ πιστευω αν κανεις καταναλωση...
Πριν ένα χρόνο τα βρήκα 6€ και βαράω το κεφάλι μου που δεν μπορούσα να παρω μεγάλη ποσότητα.Είναι τρομερό φυσίγγι και τραβάει διαολεμένα μακριά.Φυσίγγι που ασφαλώς δεν ειναι μόνο για τσίχλα αλλά και για πολύ μεγαλύτερα θηράματα.
Φέτος 6,70 και η νέα παραλαβή που αναμένεται απο τον αντιπρόσωπο γύρω στις 2 μ3 4 Φεβρουαρίου ,θα είναι ακριβότερη.Ο προβληματισμός μου είναι αν τα φυσίγγια ερθουν ακριβότερα από τη Ιταλία η οι εδώ έμποροι εκμεταλλεύονται καταστάσεις και τα φουσκώνουν.
Αν με ρωτήσεις τι πιστευω ,θα σου πω ασφαλώς το δεύτερο. γιατί αυτοί με έκαναν να σκέφτομαι έτσι με τα όσα κάνουν.
 
γεια σας ο ναυπλιωτης απο την gm3 λοιπον. ολα συναδουν σ αυτο κσι μ αυτα που λενε οι φιλοι μας οι ιταλοι για την καινουργια παμε γι αλλα φυσιγγια
Εδω στην θεση του gm3 εβγαλε ο Ναυπλιοτης το Α1 33 fast στα 7,50 παρακαλω. Τσαμπα πραμα.
 
Εδω στην θεση του gm3 εβγαλε ο Ναυπλιοτης το Α1 33 fast στα 7,50 παρακαλω. Τσαμπα πραμα.
Δεν υπάρχει Ναυπλιώτης και γενικότερα NSI για μένα μόνο και μόνο για το αίσθημα ανασφάλειας που μου δημιουργούν με αυτού του είδους αλλαγές τον τελευταίο καιρό.
 
Τα mb32 αξιζουν σαν τιμη τωρα για τα f2 σε 7 για την τσιχλα παει πολυ πιστευω αν κανεις καταναλωση...
Δεν θα διαφωνήσω καθόλου με την άποψη σου Δημήτρη .Απλα προτιμώ να μου κοστίσει μια κούτα 20 κουτιών παραπάνω καμία δεκαπενταριά ευρώ και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ,παρά να κυνηγάω τα πουλιά από πίσω.
Ειδικά αν το δεις σαν σχέση ποιότητας τιμής πραγματικά αξίζουν τα λεφτά τους .
Αυτά που γράφει πιο πάνω ο Δημήτρης (dim63) ισχύουν μέχρι την τελευταία λέξη . Το f2 και για μένα είναι φυσιγγαρα.

υ.γ. Με αυτά που γράφω μην νομίσεις ότι τα λεφτά τρέχουν από τα μπατζάκια απλά αυτή είναι η οπτική μου γωνία.
Πολλές φορές το φθηνό βγαίνει ακριβό
 
Το φτηνο καμμια φορα βγαινει ακριβοτερο. Τι να το κανω το φυσιγγι αν εχει 5 ευρω, και δεν μπορω να το βρω με τιποτα; Αν θελω 1 κουτι στη τσιχλα, δεν....

Μεγάλη αλήθεια
Ρε μάγκες με προλάβατε όταν έγραφα
 
Δεν θα διαφωνήσω καθόλου με την άποψη σου Δημήτρη .Απλα προτιμώ να μου κοστίσει μια κούτα 20 κουτιών παραπάνω καμία δεκαπενταριά ευρώ και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ,παρά να κυνηγάω τα πουλιά από πίσω.
Ειδικά αν το δεις σαν σχέση ποιότητας τιμής πραγματικά αξίζουν τα λεφτά τους .
υ.γ. Με αυτά που γράφω μην νομίσεις ότι τα λεφτά τρέχουν από τα μπατζάκια απλά αυτή είναι η οπτική μου γωνία.
Πολλές φορές το φθηνό βγαίνει ακριβό
Συμφωνω απολυτα οτι πληρωνεις παιρνεις,αλλα αν θελεις 3-4 κουτια μερα παρα μερα πιστεψε με δεν συμφερει στα 7 ευρω οτι και αν ειναι...
 
Συμφωνω απολυτα οτι πληρωνεις παιρνεις,αλλα αν θελεις 3-4 κουτια μερα παρα μερα πιστεψε με δεν συμφερει στα 7 ευρω οτι και αν ειναι...
Και μεις που το λέμε νομίζεις οτι το ακολουθούμε πιστά ;.sarcastic.
Πέρυσι μάλιστα έριξα πολύ λίγα f2.
 
Πάντως να ξέρετε οτι αρχισαν οι ελλείψεις. .sarcastic.
F2 δεν υπάρχει στα μαγαζιά ουτε για δείγμα (στην περιοχή μου) .
Ο Πεππας μου ειπε οτι ισως να παραλάβουν 10 Φλεβαρη. Επισης τελειώνουν και κάποια αλλα εισαγόμενα.

Ειναι τεραστιο λαθος αν το κριτήριο αγοράς ενος τσιχλοφυσιγγου ειναι μόνο η τιμή .Έχω κάνει αρκετές φορές την βλακεία να αγοράσω φθηνά φυσίγγια για οικονομικους λόγους και το μετάνιωσα ολες τις φορές.
 
Δεν θα διαφωνήσω καθόλου με την άποψη σου Δημήτρη .Απλα προτιμώ να μου κοστίσει μια κούτα 20 κουτιών παραπάνω καμία δεκαπενταριά ευρώ και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ,παρά να κυνηγάω τα πουλιά από πίσω.
Ειδικά αν το δεις σαν σχέση ποιότητας τιμής πραγματικά αξίζουν τα λεφτά τους .
Αυτά που γράφει πιο πάνω ο Δημήτρης (dim63) ισχύουν μέχρι την τελευταία λέξη . Το f2 και για μένα είναι φυσιγγαρα.

υ.γ. Με αυτά που γράφω μην νομίσεις ότι τα λεφτά τρέχουν από τα μπατζάκια απλά αυτή είναι η οπτική μου γωνία.
Πολλές φορές το φθηνό βγαίνει ακριβό
Πως μπορεις να εχεις το κεφσλι σου ησυχο οταν . Α δεν ανα γραφοντε το υλικα β. Οι πιεσεις .γ οι ταχυτητετες;
 
Συμφωνω απολυτα οτι πληρωνεις παιρνεις,αλλα αν θελεις 3-4 κουτια μερα παρα μερα πιστεψε με δεν συμφερει στα 7 ευρω οτι και αν ειναι...
Δημήτρη πίστεψε με είναι σχεδόν αδύνατο για κάποιον που ζει στην Αθήνα να πηγαίνει μέρα παραμέρα για κυνήγι σε μέρη που μπορεί να ρίξει 3-4 κουτιά φυσίγγια.
Αυτά είναι προνόμια όσων ζουν μακριά από την Αθήνα .
Για να καταλάβεις την Κυριακή ανέβηκα Λαμία για να συναντήσω την παρέα που ήταν εκεί από το Σάββατο , και πλήρωσα μόνο για διόδια γύρω στα 25 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
Εγώ προσωπικά μια Κυριακή πάω λόγω έλλειψης χρόνου με τη δουλειά .
Μακάρι να μπορέσω κι εγώ κάποια στιγμή να επιστρέψω στα πάτρια εδάφη να πηγαίνω κυνήγι 10 λεπτά από το σπίτι .
 
Πως μπορεις να εχεις το κεφσλι σου ησυχο οταν . Α δεν ανα γραφοντε το υλικα β. Οι πιεσεις .γ οι ταχυτητετες;
Νίκο και να έγραφε τα στοιχεία αυτά πάλι δεν θα ήμουν ήσυχος γιατί το να ξέρω π.χ. την πυρίτιδα που έχει δεν θα ξέρω αν είναι άλλο lot με άλλη συμπεριφορά .Αυτο που με κάνει να νιώθω σιγουριά είναι τα αποτελέσματα στο κυνήγι.
Αν αυτά αλλάξουν όπως μου συνέβη με τα φυσίγγια του Lambro τότε για μια ακόμη φορά θα πάμε γι αλλα.
Δυστυχώς δεν έχω καθόλου χρόνο για ίδιογόμωση παρόλο που έχω όλο τον εξοπλισμό , αλλά κι εκεί μια παράμετρος αλλάζει και αλλάζει το φυσίγγι και μετά δοκιμές και πάλι από την αρχή.
 
Δημήτρη πίστεψε με είναι σχεδόν αδύνατο για κάποιον που ζει στην Αθήνα να πηγαίνει μέρα παραμέρα για κυνήγι σε μέρη που μπορεί να ρίξει 3-4 κουτιά φυσίγγια.
Αυτά είναι προνόμια όσων ζουν μακριά από την Αθήνα .
Για να καταλάβεις την Κυριακή ανέβηκα Λαμία για να συναντήσω την παρέα που ήταν εκεί από το Σάββατο , και πλήρωσα μόνο για διόδια γύρω στα 25 ευρώ αν θυμάμαι καλά.
Εγώ προσωπικά μια Κυριακή πάω λόγω έλλειψης χρόνου με τη δουλειά .
Μακάρι να μπορέσω κι εγώ κάποια στιγμή να επιστρέψω στα πάτρια εδάφη να πηγαίνω κυνήγι 10 λεπτά από το σπίτι .
Χαχα οπως το ειπες 10 λεπτα απο το σπιτι...οσο για το αν εκει δεν πας μερα παρα μερα και πως δεν ριχνεις 3-4 κουτια καθε φορα θα συνφωνησω!!!για αυτο και μπορεις να παιρνεις και κατι πιο ακριβο αφου δεν κανεις καταναλωση και ετσι εχεις και το κεφαλι σου ησυχο...
 
Σιγουρα δεν ισχυει η φραση που λεει οτι η τσιχλα θελει οτι κανει μπαμ..
Ομως το ακριβο φυσιγγι δεν παντα καλο αλλα ουτε κ το φθηνο σκαρτο.Το φθηνιαρικο σιγουρα κατι κρυβει κ καλο ειναι να το απορριπτουμε κ για την δικη μας ασφαλεια..
Εχω κανει πολυ ομορφα κυνηγια με φυσιγγια των 5€ και αντιθετα φυσιγγια των 6,50+€ δεν μπορουσα να τα βρω με τιποτα..Παιζουν πολλα τον ρολο τους..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top