Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σήμερα δοκίμασα στο περπατητό τα MB Light 30 με καιρό 15 βαθμούς και υγρασία σε κανονικά επίπεδα. Δυστυχώς σκοπευτικά βρισκόμουν σε άσχημη μέρα και λόγω της ζέστης έβγαλα το μπουφαν με αποτέλεσμα να μην μου κάθετε η επόμηση. Στις 3 τσίχλες και ένα κότσιφα που κατάφερα είχαν καλή καταβολή. Δυστυχώς όμως δεν βρήκα κανένα. Ασχολιόμουν περισσότερο με το να γκρινιάζω στον συνκυνηγό...
 
Παιδια... τα περ. Τσιχλοφισ.που κικλοφορ.τον τελευτ. Καιρο ειναι ΜΑΠΑ.απο διαφορες εταιριες.εγω λογο που βαριομουν. Να γεμισω τον τελευτεο μηνα πιρα καπια κουτια χαλι μαυρο....καπια σκοτοναν μεχρι τα 20-25 μετρα..αστα να πανε.Αν εχεις σηνηθ. Απο ιδιογομοση...Γεμισα καμια εκατοστη ετσι για το τελος sipe1,50/32.να ξαναδω καμια τουφεκια της προκοπης. Γιατι με αυτους τους φωστιρες...ρε με πιτιρο τα γεμιζουν φετος????
 
Παιδια ερωτηση. θα δουλεψουν κανονικα τα navaro 30 σε franchi al48 του πατερα μ?γιατι κανει εμπλοκουλες καμια φορα σαν να διαλεγει φυσιγγια.Το δαχτυλίδι ειναι γυρισμενο γιαντις ελαφριες γομωσεις.θεωρητικα απο 30γρ και πανω δουλευει κομπλε.
 
Παιδια... τα περ. Τσιχλοφισ.που κικλοφορ.τον τελευτ. Καιρο ειναι ΜΑΠΑ.απο διαφορες εταιριες.εγω λογο που βαριομουν. Να γεμισω τον τελευτεο μηνα πιρα καπια κουτια χαλι μαυρο....καπια σκοτοναν μεχρι τα 20-25 μετρα..αστα να πανε.Αν εχεις σηνηθ. Απο ιδιογομοση...Γεμισα καμια εκατοστη ετσι για το τελος sipe1,50/32.να ξαναδω καμια τουφεκια της προκοπης. Γιατι με αυτους τους φωστιρες...ρε με πιτιρο τα γεμιζουν φετος????
Και εγω τα ιδια απο τα μονα που εμηνα παρα πολυ ευχαρηστημενοσ και εγω και ο πατερασ μου ειναι απα b/p32.f2/34.τα οποια εναι φυσηγγαρεσ.για αυτο πηρα μια κουτα 20.κουτια.και θα περνο συνεχια οσο τα βρισκω σε καλη τιμη.μαζι με φυσηγγια ιδιογομωσησ είμαι πλήρες καλημενοσ για ολλουσ τουσ καιρουσ
 
Βέβαια,για να μην λέμε μονο τα αρνητικά ,ο Καλκαντζάκος ειναι το μόνο μαγαζί -τουλάχιστον στην Αθήνα - που εχει τόσο μεγάλη
ποικιλία σε όλα τα κυνηγητικά είδη και μπορεις να βρεις τα παντα.Αυτό βέβαια ,καλώς η κακώς πληρώνεται κατι παραπάνω.
....
 
Προινο σημερα λογο αλαγης της πτισης του με τον milvus.Τα πουλια παρα πολλα με τον milvus vα φευγει αρον αρον να προλαβει το αεροπλανο.Φημες λενε οτι πηγε με τα ρουχα τα κηνηγετικα στο αεροδρομιο γιατι δεν προλαβε ουτε να αλαξει..sarcastic.
 
Αυτό παρατήρησα κ εγώ 20-30 λεπτά πανω σε όλα απο τους αλλους
Τι 20 και 30 λες........τα f2 στο Αιγάλεω 6,80.Καλκαντζακος 7,60.
Οσο δηλαδη πουλάει και τα δικά του τα Αriston 7,50!!!.
Ε ,οχι ρε φίλε.Καλύτερα να μην εχω φυσίγγια να παω για κυνήγι παρα να γινομαι τόσο μαλάκας .Ελεος ρεεεεε.....
 
Last edited:
Τι 20 και 30 λες........τα f2 στο Αιγάλεω 6,80.Καλκαντζακος 7,60.
Οσο δηλαδη πουλάει και τα δικά του τα Αriston. Ε ,οχι ρε φίλε.Καλύτερα να μην εχω φυσίγγια να παω για κυνήγι παρα να γινομαι τόσο μαλάκας .Ελεος ρεεεεε.....
Μητσο εαν ενοεις παρδαλακη φετος κατι επαιξε διαφημιση?κερδος απο καταναλωση?παντως πολλοι γρινιαξαν μαζι του:)
 
Μητσο εαν ενοεις παρδαλακη φετος κατι επαιξε διαφημιση?κερδος απο καταναλωση?παντως πολλοι γρινιαξαν μαζι του:)
Αυτό που λεω στη συγκεκριμένη περίπτωση ειναι οτι δεν δέχομαι να μου πουλάει κάποιος π.χ. το f2 όσο πουλάει το δικό του φυσίγγι και συγκεκριμένα το Ariston. Γούστο του να πουλαει όσο θέλει και γούστο μου να μην δεχομαι την κοροιδία του.
Ο ανταγωνισμός και η ελευθερη αγορά που θέλουν κάποιοι να επικαλούνται ,ετσι λειτουργεί στη χώρα των μαιμούδων.
Γενικότερα ειδες τι εγινε και με τις αυξήσεις στα φυσίγγια μόλις μύρισε ,η αύξηση στο μολύβι.
 
Αυτό που λεω στη συγκεκριμένη περίπτωση ειναι οτι δεν δέχομαι να μου πουλάει κάποιος π.χ. το f2 όσο πουλάει το δικό του φυσίγγι και συγκεκριμένα το Ariston. Γούστο του να πουλαει όσο θέλει και γούστο μου να μην δεχομαι την κοροιδία του.
Ο ανταγωνισμός και η ελευθερη αγορά που θέλουν κάποιοι να επικαλούνται ,ετσι λειτουργεί στη χώρα των μαιμούδων.
Γενικότερα ειδες τι εγινε και με τις αυξήσεις στα φυσίγγια μόλις μύρισε ,η αύξηση στο μολύβι.
Συμφωνω Μητσο:)
 
Παιδια για τα ΡΙΟ? τα ελαχιστα που εριξα 9αρια με**** μαμησιο της αστρο σε ψηλωμενα ξερα χωρις αιματα με λιακαδα πολυ αερα και 12-14βαθμους.
Θα τα προχωρισω να δουμε.xm. τιμη 7 ευρω:)
Εγω φιλτατε εριξα φετος 3 κβτ φετος..υπερευχαριστημενος αλλα τα ειχα παρει 6ε το κουτι.απ τα καλυτερα σε αυτη τηνβτιμη...τωρα για 7ε που μ λες ειναι πολλα οπως καταλ..αλλα με τις τιμες που παιζουν δν το γλυτωνεις το πιασιμο κωλου...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top