Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγω παιδια σαν 2η επιλογη εχω το cheditte tordo 32gr πολυ καλο αν και σε υγρασια η σε οριακες βολες πεφτουν οι τσιχλες ξερες μεν αλλα μισοζωντανες δε οχι σε σημειο να κινηθουν ομως.Το καλυτερο φυσσιγγι που εχω δοκιμασει με ξερες ολες τις τσιχλες και σε οριακες βολες τα γεμιζει ενα μαγαζι στη Νεα Μακρη Ατικκης που τα γεμιζει με πυριτιδα PSB αλλα εχει και αυτος ελειψη
 
Βαζω και τα φυσιγγια τα οποια εχ σε σειρα προτερεοτητας απο τα καλυτερα στα χειροτερα κατα τη δικη μου αποψη
1)PSB 31gr
2)Chedite tordo 32gr
3)Chedite sporting 28gr για τα μπασιματα
4)RIO 32 gr
5)Navaro 32gr(αρκετες τραυματισμενες)
6)NSI velox 32gr(Πολλες τραυματισμενες)
7)Labro tordo 30gr(Φετινο ζωντανες πεφτανε)
 
Ποια η γνώμη σας για τα sipe; από nsi; τι τιμή παίζει αυτή την στιγμή;
Ποτε δεν μου αρεσε το συγκεκριμενο φυσιγγι....καθαρα υποκειμενικη αποψη,ουτε το εχω δουλεψει πολυ.εχω αρκετους γνωστους ομως που το λατρευουν σε μερες με μεγαλο ποσοστο υγρασιας και σε νησιωτικες περιοχες,υποθετω για τον ιδιο λογο!
 
Για μένα είναι το καλυτερο φυσίγγι για υγρασία ( εδώ στο νησί έχουμε μπολικη ) πριν δέκα μέρες το βρήκα 6.90€
Τόσο δεν θα το ξαναβρείς.
Πέρυσι στις αρχές τα ειχα παρει 6,20 και ειχα πάρει αρκετά ,όχι μονο απ αυτά αλλά και απο άλλα της nsi.
 
BRS εννοείς;;;;
A γεια σου..φταιει η ταχυτητα..drive car
θες να σου στείλω;;;;; :)
Να σε καλα Μακη,Απο φυσιγγια δοξα το θεο εχω αποθεμα εδω κ 3-4 χρονια και κοντευουν να σκουριασουν γιατι δεν έχει πουλια..και ειχα μια ελπιδα που στα μπασιματα ειχε πουλια οτι θα τα τελειωνα φετος αλλα γρηγορα μου κοπηκαν τα φτερα..:confused:
Ετσι το φυσιγγι απο αγαπημένη ιστορία καταντησε πολυ πονεμενη :(
 
μια και λετε για το sipe να σας πω οτι ημουν φανατικος απο τοτε που φτιαχνοταν με κοντο παφυλα. απο φετος ομως δεν το ξαναβαζω στ οπλο. υπερβολικος κροτος και πολλα ξεπουπουλιασμεμα σε μερες
με υγρασια που ηταν η δυναμη του. tordo επετειακο χαχαχα. αυτο ειναι το σχολιο μου. πολυ δυνατο αργο και μεχρι εδω. φυσιγγι που εχει ανταπεξελθει αψογα σε ολες τις συνθηκες tordo πορτοκαλι απο +15 μεχρι -2 αλλα ο ναυπλιωτης μας το ξεκανε. αντικαταστατης του το saga αλλα απο του χρονου το οποιο ειναι ταχυτατο και θανατηφορο με ακαριαια σκοτωματα. βεβαια να δω αν θα το βρω χανια του χρονου γιατι ηδη τελειωσε αλλιως θ αγγαρεψω τους αθηναιους φιλους η θα φορτωσω απο ηρακλειο αν βρω. μυροοο χαρηηη ακουτε? f2 ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ χωρις αλλα σχολια. mb classic. δεν τα βρηκαμε ποτε. μου φανηκε αργο και ειχα αρκετα ξεπουπουλιασματα και ζωντανα. ισως να μην ταιριαζει στον τφοπο που ριχνω
 
μια και λετε για το sipe να σας πω οτι ημουν φανατικος απο τοτε που φτιαχνοταν με κοντο παφυλα. απο φετος ομως δεν το ξαναβαζω στ οπλο. υπερβολικος κροτος και πολλα ξεπουπουλιασμεμα σε μερες
με υγρασια που ηταν η δυναμη του. tordo επετειακο χαχαχα. αυτο ειναι το σχολιο μου. πολυ δυνατο αργο και μεχρι εδω. φυσιγγι που εχει ανταπεξελθει αψογα σε ολες τις συνθηκες tordo πορτοκαλι απο +15 μεχρι -2 αλλα ο ναυπλιωτης μας το ξεκανε. αντικαταστατης του το saga αλλα απο του χρονου το οποιο ειναι ταχυτατο και θανατηφορο με ακαριαια σκοτωματα. βεβαια να δω αν θα το βρω χανια του χρονου γιατι ηδη τελειωσε αλλιως θ αγγαρεψω τους αθηναιους φιλους η θα φορτωσω απο ηρακλειο αν βρω. μυροοο χαρηηη ακουτε? f2 ΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ χωρις αλλα σχολια. mb classic. δεν τα βρηκαμε ποτε. μου φανηκε αργο και ειχα αρκετα ξεπουπουλιασματα και ζωντανα. ισως να μην ταιριαζει στον τφοπο που ριχνω

To SAGA στο οποίο αναφέρεσαι ωρε σύντεκνε ,ποιο ειναι; το export 32 η to 34 ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top