Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
το σ/κ μιας και στα πρωινά καρτέρια έγινε ένας χαμούλης,είχα την ευκαιριά να δοκιμάσω σχολαστικά κάποια από τα φυσίγγια που ρίχνω αλλά και το καινούργιο επετειακό tordo

- lambro tordo επετειακα Νο8 πολύ καλά αποτελέσματα,έχει περισσότερη ανάκρουση από το πορτοκαλί και περισσότερο θόρυβο στο μπαμ,,,να πω πώς τα πορτοκαλί δεν τα συμπαθώ καθόλου και το επετειακό το συμπάθησα πάρα πολύ,,,μακρυνά σκοτώματα και ακαριαία,θα το ξαναπάρω σίγουρα
- cheddite tordo Νο9 που για άλλη μια φορά με δικαιώνουν σαν φυσίγγια είναι μόνιμα στην λίστα με τα αγαπημένα μου,μαλακό σχεδόν καθόλου ανάκρουση το λατρεύω για την έναρξη και τώρα βλέπω πώς δουλεύει καλά και σε πιο χαμηλές θερμοκρασίες γιατί αυτός ήταν ο μόνος μου ενδοιασμός
- καραμανίδη Kill 32 τί να πεις για αυτό το φυσίγγι μόνο τα καλύτερα,,,αλλά δεν του δίνω 5 αστέρια και θα του δώσω 4 γιατί εξακολουθώ να έχω σε κάποιες τουφεκιές "χαρτοπόλεμο" όταν τα ρίχνω με τσοκ kicks , και φίλος που τον είχα δίπλα μου,μου ανάφερε πυρίτιδα στο μάτι
- oscar μπλε 33γρ G3000 περσινά ( φέτος δεν ξέρω αν έχει γίνει κάποια αλλαγή ) ,το συγκεκριμένο φυσίγγι το βάζω 1ο στην κατηγορία των 33γρ που έχω ρίξει,είναι το κάτι άλλο χαρίζει χαμόγελα με τις τουφεκιές και αρκετά μαλακό για τα γραμμάρια του
- τρίμμης comando Νο8 Νο9, τα Νο9 μου έκαναν τα γούστα αλλά,,,,το Νο8 μου έμειναν 2 κουτάκια και τα αντάλλαξα με τον φίλο γιατί έχει καψούρες με τα συγκεκριμένα,εμένα δεν μου τα έκανε το βρήκα διαφορετικό με το περσινό και μάλλον δεν θα τα ξαναπάρω
- f2 classic μια κατηγορία από μόνο του δεν χωράνε συζητήσεις,την γνώμη μου την έχω ξαναπεί για αυτό το φυσίγγι και όποτε το βρίσκω σε τιμή ευκαιρίας θα το στοκάρω πάντα

Ηλία για κανόνισε μου 1 κούτα gorilla red με την έκπτωση εεεε να τα κάψω το επόμενο σ/κ :)
Κατσε γιατι αρχισε να μου τα μασαει ο δικος μου...αμα καταφερω να παρω μια για μενα θα σου δωσω τα μισα....τωρα σε κανονικη τιμη δεν νομιζω να σε ψηνουν ιδιαιτερα......my man.
 
Τελικά τα nike με τι είναι γεμισμενα? Καμία g3000 h mb32
Από την σελίδα τής b&p πρώτη είναι η nike ,δεύτερη η al με την οποία μοιάζει περισσότερο από όλες τις άλλες ,και τρίτη η g3000.

free screenshot software

upload gif

free upload pictures

Για μένα είναι η καλύτερη Ευρωπαϊκή εταιρεία και όχι μόνο, βλέπω ότι με την συγκεκριμένη γεμίζει μόνο ένα φυσίγγι, όπως και με την AL και την GP. Για ποιο λόγο να αναφέρει κάποια άλλη πυρίτιδα είναι καλό φυσιγγι το nike αλλά τόσο μυθικο για να κάνει μια εταιρεία σοβαρή να γεμίζει αλλη και να αναφέρει άλλη .xm. περίεργο.
 
Αναρωτιεμαι γιατι δεν φερνει ο εισαγωγεας την GP και την AL. Λιγες δοκιμες που χω κανει με την πρωτη, ειναι πολυ ωραιο υλικο.
Το GP της ΒP κάνει θραύση στην Ιταλία. Πάει καλύτερα και από το ΜΒ classic
 
Κατσε γιατι αρχισε να μου τα μασαει ο δικος μου...αμα καταφερω να παρω μια για μενα θα σου δωσω τα μισα....τωρα σε κανονικη τιμη δεν νομιζω να σε ψηνουν ιδιαιτερα......my man.

7,2€ αν δεν μου φερει ο δικος μου απο σαλαμινα....

Ηλία πολλά για τα φυσίγγια που ρίχνω,,,,αν έριχνα 1 κούτα σε 3-4 κυνήγια τρωγόταν λίγο η κατάσταση,,,,,,,χθες μου βρήκε φίλος τα επετειακά tordo σε σουπερ τιμή και μάλλον εκεί θα κινηθώ για να βγάλω την σεζόν

ευχαριστώ πάντως
 
Καλησπερα στην παρεα!
Φετος δουλεψα μερικους τυπους φυσιγγια στην τσιχλα και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος απο καποια και καθολου απο καποια αλλα ας μοιραστω κι εγω λοιπων μαζι σας τις εμπειριες μου!
Τον οκτώμβρη τα tordo 30 του lambro ηταν μαπα!! τουφεκουσα την τσιχλα τπτ.... ε δεν την πετυχα λεω....μετα απο 50-100 μετρα τα πουλια εσβηναν στον αερα και χανοντουσαν στη ρεματια απο πισω μου! Στην αρχη ειπα οτι απλα ετυχε αλλα αυτο το σκηνικο συνεχισε και με το δευτερο κουτι εκεινη την ημερα(2 κουτια tordo30 ειχα 11 χαμενα πουλια και 7 που πηρα στο χερι τα 2 ηταν νεκρα, τα 5 μεσα στο αιμα και ζωντανα) οποτε το γυρισα σε tordo32 lambro ν9 οπου δουλεψε αψογα μεχρι το τελος της ημερας με ολα τα πουλια νεκρα χωρις αιμα!
Οκτωμβρης παλι, πουλια αρκετα και ξεκειναω με sporting kentavros n9 αφου ειχα βγαλει ασφαλή συμπερασματα για τα tordo 30&32 τις προηγουμενες μερες.
Τα πουλια ολα νεκρα χωρις αιμα με πολυ ωραια σκασιματα και με πολλες τουφεκιες στα ορια να μας δινουν συνεχομενα πουλια!!! Το κλεισιμο στις δοκιμες εδωσε το σκασιμο μιας φασσας στα 30 περιπου μετρα απο ενα κοπαδακι που μου βγηκε πισω απο τα πευκα που καθομουν!
Τα Πελεκυς 32 του Πανα τα δουλεψα παλι στα περασματα με πολυ καλα αποτελεσματα χωρις ζωντανα πουλια με πολυ ωραια σκασιματα και καλες αποστασεις αλλα το μονο που δεν μου αρεσε ηταν η λιγο τσιμπημενη ανακρουση, κατα τα αλλα ολα καλα!
Τα lambro classic αν και τα προτεινει για δικανα απλα δεν κανουν! Πολυ ανακρουση και δεν με ευχαριστησαν στην υγρασια+πολυ ακριβα!
Τα sporting και τα πελεκυς τα δουλευα μεχρι και σημερα και με αφησαν ευχαριστημενο ακομα και με -5 αλλα και με αρκετη υγρασια που τα δοκιμασα με τα πελεκυς να ειναι λιγο ποιο καλα στην υγρασια!
Τωρα δοκιμαζω τα kill & tsihla του καραμανιδη τα αποτελεσματα θα τα γραψω απο την αλλη εβδομαδα.
 
Θα συμφωνήσω με τον Λευτέρη για τα Sporting του Κένταυρου, μου έδωσε ένα κουτί στα περάσματα και τα έριξα διαδοχικά και με το δίκαννο και με την καραμπίνα και μου άρεσαν πάρα πολύ.Ανεπαίσθητο λάκτισμα και άμεσες καταβολές ακόμα και στα όρια.
 
Ηλία πολλά για τα φυσίγγια που ρίχνω,,,,αν έριχνα 1 κούτα σε 3-4 κυνήγια τρωγόταν λίγο η κατάσταση,,,,,,,χθες μου βρήκε φίλος τα επετειακά tordo σε σουπερ τιμή και μάλλον εκεί θα κινηθώ για να βγάλω την σεζόν

ευχαριστώ πάντως
Για αυτο στο ειπα...ξερω οτι εσυ ριχνεις πολλα φυσιγγα...ενω εγω θα ριξω ενα κουτι,αντε στο τσακιρ κεφι εναμιση...τον οκτωβρη που ριχνω πολλα φυσιγγια δεν παιρνω τοσο ακριβα!
 
HHzc8H6.jpg

Καλο μεσημερι! Μου ειχε δωσει ο Χαρης 7-8 saga 32gr το Σαββατο και μου αρεσαν πολυ (πηρα 3-4τσιχλες) ,σημερα εριξα τα παραπανω που ειχα παρει για σκοπευτηριο και ηταν πολυ καλα! Αν και γραφουν skeet ειναι 28 gr..για το lampro sporting 5 N 8,5 οτι και να πεις ειναι λιγο,φυσεκος.
 
Last edited:
Τα Saga 32 και 34 τα ειχα πρωτοριξει οταν τα βρηκα εδω στα Χανια, σε ενα μαγαζι στο πλαι του Δημαρχειου. Ειχα πολυ ωραια σκοτωματα, και ηταν εξαιρετικα ελαφρα ως ανακρουση στο baikal. Oμοιως και τα 34αρια, τα μπλε. Περσι παντως που δοκιμασα μερικα σπορτιγκ 28γρ, με ταρακουνησαν
 
HHzc8H6.jpg

Καλο μεσημερι! Μου ειχε δωσει ο Χαρης 7-8 saga 32gr το Σαββατο και μου αρεσαν πολυ (πηρα 3-4τσιχλες) ,σημερα εριξα τα παραπανω που ειχα παρει για σκοπευτηριο και ηταν πολυ καλα! Αν και γραφουν skeet ειναι 28 gr..για το lampro sporting 5 N 8,5 οτι και να πεις ειναι λιγο,φυσεκος.

Εσυ να τα βλεπεις που ριχνεις 600γρ στη τσιχλα .sarcastic.
 
Ετσι λες; .sarcastic.

Ειναι φωτια και λαυρα ομως, οφειλω να το ομολογησω. Φαντασου, το οπλο του μακρυ σαν τραινο, φυσιγγια 36 γρ, και τσακιζε τις τσιχλες μεσα στα πυκνα.
Το σωστό είναι αυτό!!!!
Ότι και να σου τύχει, με 36 γρ είσαι καλυμμένος!!!!.yel..sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top