Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εχω καμια 300αρια super pyrkal Τασο και τελος! Πανε και τα πυρκαλ! Βικτωρα -Μυρο συμφωνω υπερβολη! Απλα εχω θεμα στο ψαξιμο και αν πεφτουν ζωντανες αστα να πανε χωρις σκυλο.το εχω βρει αυτο το φυσιγγι σε υγρασιες και κρυο μαμαει..σε ζεστη δεν το ριχνω συνηθως..η πλακα ειναι οτι κατα λαθος ειχα παρει και ενα κουτι super pyrkal νουμερο 2..που θα τα ριξω αυτα;; Λετε να κανουν δουλεια σε κανενα πολυ ψηλωμενο περασματακι τσιχλας;;;
 
Aπορουσε και η μανα μου, με τι τους παιζατε και ειναι τοσο σκοτωμενες; .asking.
Χαχα λιγοστεψα τα σκαγια παντως φετος απο 9 κατεβηκα σε 8 γιατι ξεκινησε και τρωει ο γιος σωρηδων τσιχλες να μην εχουν πολλα σκαγια...αλλα απο οτι βλεπω τις ανατιναζει το 8 κοντα-μακρια με 3 αστρα..
 
έχω να βγω δύο κολλητά ΠΣΚ για κυνήγι ...... το επόμενο όμως δεν το χάνω !
όλο σκέφτομαι να πάω για φυσίγγια και με αυτά που διαβάζω εδώ :
από τη μία σκέφτομαι να ρευστοποιήσω τα δόντια της γιαγιάς για να ψωνίσω .sarcastic..sarcastic.,
και από την άλλη "τρέμω" να δω τί έχει μείνει στο ράφι !!! .terror.
 
Χαχα λιγοστεψα τα σκαγια παντως φετος απο 9 κατεβηκα σε 8 γιατι ξεκινησε και τρωει ο γιος σωρηδων τσιχλες να μην εχουν πολλα σκαγια...αλλα απο οτι βλεπω τις ανατιναζει το 8 κοντα-μακρια με 3 αστρα..

Ετσι οπως ριχνεις παντως Γιαννη, δεν ειναι θεμα γραμμαριων. Εισαι καλα στα πουλια, δεν τα ριχνουν τα 36γρ, αλλα το οτι εσυ ριχνεις καλα. Απλα τα τσακιζεις, οταν ειναι κοντα, πραγμα που θα γινοταν φυσικα με οποιοδηποτε - πλην διασπορας - φυσιγγι
 
Εχω καμια 300αρια super pyrkal Τασο και τελος! Πανε και τα πυρκαλ! Βικτωρα -Μυρο συμφωνω υπερβολη! Απλα εχω θεμα στο ψαξιμο και αν πεφτουν ζωντανες αστα να πανε χωρις σκυλο.το εχω βρει αυτο το φυσιγγι σε υγρασιες και κρυο μαμαει..σε ζεστη δεν το ριχνω συνηθως..η πλακα ειναι οτι κατα λαθος ειχα παρει και ενα κουτι super pyrkal νουμερο 2..που θα τα ριξω αυτα;; Λετε να κανουν δουλεια σε κανενα πολυ ψηλωμενο περασματακι τσιχλας;;;
Φίλε πλάκα κάνουμε :)
Όπως γουστάρει παίζει ο κάθε ένας......
Όσο για τα νούμερο 2 στο λαγό θα είναι ότι πρέπει από τον Νοέμβριο και μετα;)
 
Ετσι οπως ριχνεις παντως Γιαννη, δεν ειναι θεμα γραμμαριων. Εισαι καλα στα πουλια, δεν τα ριχνουν τα 36γρ, αλλα το οτι εσυ ριχνεις καλα. Απλα τα τσακιζεις, οταν ειναι κοντα, πραγμα που θα γινοταν φυσικα με οποιοδηποτε - πλην διασπορας - φυσιγγι
Σωστότατος ο Βίκτωρας!
 
Φίλε πλάκα κάνουμε :)
Όπως γουστάρει παίζει ο κάθε ένας......
Όσο για τα νούμερο 2 στο λαγό θα είναι ότι πρέπει από τον Νοέμβριο και μετα;)
Χαχα καμια παρεξηγηση Μυρο αντιθετα η πλακα και τα πειραγματα μου αρεσουν πολυ! Το σκεφτηκα για το λαγο.αλλα εκει παλι ριχνω σε 2 το nitro remington το semi 42,5 gr..
 
το σ/κ μιας και στα πρωινά καρτέρια έγινε ένας χαμούλης,είχα την ευκαιριά να δοκιμάσω σχολαστικά κάποια από τα φυσίγγια που ρίχνω αλλά και το καινούργιο επετειακό tordo

- lambro tordo επετειακα Νο8 πολύ καλά αποτελέσματα,έχει περισσότερη ανάκρουση από το πορτοκαλί και περισσότερο θόρυβο στο μπαμ,,,να πω πώς τα πορτοκαλί δεν τα συμπαθώ καθόλου και το επετειακό το συμπάθησα πάρα πολύ,,,μακρυνά σκοτώματα και ακαριαία,θα το ξαναπάρω σίγουρα
- cheddite tordo Νο9 που για άλλη μια φορά με δικαιώνουν σαν φυσίγγια είναι μόνιμα στην λίστα με τα αγαπημένα μου,μαλακό σχεδόν καθόλου ανάκρουση το λατρεύω για την έναρξη και τώρα βλέπω πώς δουλεύει καλά και σε πιο χαμηλές θερμοκρασίες γιατί αυτός ήταν ο μόνος μου ενδοιασμός
- καραμανίδη Kill 32 τί να πεις για αυτό το φυσίγγι μόνο τα καλύτερα,,,αλλά δεν του δίνω 5 αστέρια και θα του δώσω 4 γιατί εξακολουθώ να έχω σε κάποιες τουφεκιές "χαρτοπόλεμο" όταν τα ρίχνω με τσοκ kicks , και φίλος που τον είχα δίπλα μου,μου ανάφερε πυρίτιδα στο μάτι
- oscar μπλε 33γρ G3000 περσινά ( φέτος δεν ξέρω αν έχει γίνει κάποια αλλαγή ) ,το συγκεκριμένο φυσίγγι το βάζω 1ο στην κατηγορία των 33γρ που έχω ρίξει,είναι το κάτι άλλο χαρίζει χαμόγελα με τις τουφεκιές και αρκετά μαλακό για τα γραμμάρια του
- τρίμμης comando Νο8 Νο9, τα Νο9 μου έκαναν τα γούστα αλλά,,,,το Νο8 μου έμειναν 2 κουτάκια και τα αντάλλαξα με τον φίλο γιατί έχει καψούρες με τα συγκεκριμένα,εμένα δεν μου τα έκανε το βρήκα διαφορετικό με το περσινό και μάλλον δεν θα τα ξαναπάρω
- f2 classic μια κατηγορία από μόνο του δεν χωράνε συζητήσεις,την γνώμη μου την έχω ξαναπεί για αυτό το φυσίγγι και όποτε το βρίσκω σε τιμή ευκαιρίας θα το στοκάρω πάντα

Ηλία για κανόνισε μου 1 κούτα gorilla red με την έκπτωση εεεε να τα κάψω το επόμενο σ/κ :)
Απο τα φυσιγγια που αναφερεις κι εγω δουλευω απο την αρχη της σεζον τα cheddite αχωριστα κακ αγσπημενα , μια μικρη ενσταση εχω για τις πρωτες πρωινες με χαμηλες θερμοκρασιες !!
Οσο για χαρτοπολεμο εγω ειχα με τα b&p 32 τις πρωινες ωρες δεν μου αρεσαν ...
 
Καλησπερα σε ολους κι απο εμενα γραφω για πρωτη φορα αν και σας διαβαζω τουλαχιστον δυο χρονια.θα ηθελα να αναφερθω για τα sipeπου τα δουλευω απο το 2007 ανελλιπως. Ειναι φυσιγγι κατα την γνωμημου αρκετα γρηγορο αριστο στην υγρασια και πολυ καλο στον κρυο καιρο. Εγω το δουλευω ακομα και τρυγωνι- ορτυκι γιατι ειχα βαρεθει να ψαχνω για καλα φυσιγγια. Τα τελευταια ομως δυο χρονια εχουν αλλη συμπεριφορα. Σιγουρα κατι εχει αλλαξει. Παραμενει ομως αξιοπιστο .
 
Τασο δν φανταζεσαι ποσα τηλ εκανα..κ εγω κ οι φιλοι μ.κ τελικα τα βρηκα σε electronet ναι ναι οπως το ακους...απιστευτο;;
λες σε λιγο καιρο να αγοραζουμε ηλεκτρ συσκευες και να μας δινουν δωρο φυσιγγια?ΘΑ ΓΕΜΙΣΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΦΕΤΙΕΡΕΣ
 
Παιδια σημερα με νοτια μου ειχαν μηνει τα navaro 32gr. 3 τσιχλες τουφεκισα και οι δυο λαβομενες και η τριτη πουπουλα και την εκανε.Καθολου ευχαριστημενος.
Αποσταση 15-35 μετρα 3*τσοκ οπλο baikal mp 155
Σε μακρυνες και οταν αγριευει ο καιρός βαζε μονο τον ασσο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top