Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
κωστα ουτε κσν πλησιαζει το αξιοπιστο πλεον. πολυ κροτος ακομα και στην υγρασια και δεν κοβει πλεον μακρια. καμμια σχεση με το sipe προ πενταετιας

Επρεπε να δεις αποτυπωση στον πινακα με τη Rafaello και μαμα τσοκακι, μαααλλον 4αρι ή 3αρι . Αυλος 18.4
 
Μην αλλαζρ
Χαχα καμια παρεξηγηση Μυρο αντιθετα η πλακα και τα πειραγματα μου αρεσουν πολυ! Το σκεφτηκα για το λαγο.αλλα εκει παλι ριχνω σε 2 το nitro remington το semi 42,5 gr..[/QUOT
Μην αλλαζεις στον λαγο φυσιγγιωαπο αυτο που ξερεις ουτε για πλακα.
Δοκιμαζω φυσιγγια σε τσιψλα παπι φασσα. Λαγο γουρουνι ποτε;)
 
Tελικα δεν μου απαντησε κανεις ρε παιδια ειναι δυνατον τα HIT 8να ειναι πιο γρηγορα απο τα σπορτινκ του λαμπρο??κια μαλιστα σε ν 9??
 
Καλησπερα παιδια. Φετος κατεληξα στα super kill33.5gr σε ολους τους καιρους πανε πολυ καλα. Ειδικα με την φουλ τσοκ καννη μαμουσαν στο baikal. Σκεφτομαι να ξαναπαραγγειλω.
Τωρα για τα kill32 που ειναι γεμισμενα με gm3 πολλα τραυματισμενα και στο πολυ κρυο εχω ερωτηματικα οποτε bye bye.
Αυτο που σκεφτομαι ειναι να μαθω να γεμιζω φυσιγγια με g3000, c7 μεσοταπα επειδη το baikal ειναο σφικτο */*** και να πανε να μαμηθουν οι εμποροι.....
Το θεμα ειναι να διαβασω και να μου δειξουν. Θα με καταστρεψετε εδω μεσα ολο ιδεες μου μπαινουν....
 
για κρυο και υγρασια μαζι f2.γι αλλους καιρους η επιλογη ειναι προσωπικη. μετα το φιασκο ναυπλιωτη σκεφτομαι ισπανικα
Για φετος θα επιμεινω sipe γιατι ειμαι φορτωμενος. Για του χρονου θα ζητησω σιγουρα προτασεις για να μην γυριζω σπιτι σκασμενος
 
Tελικα δεν μου απαντησε κανεις ρε παιδια ειναι δυνατον τα HIT 8να ειναι πιο γρηγορα απο τα σπορτινκ του λαμπρο??κια μαλιστα σε ν 9??
Τασο, προσωπικα δεν πιστευω οτι ειναι πιο γρήγορα. Τα εχω ριξει και τα δύο. Βλεπω οτι η τουφεκια του sporting πάει σε δεντρα θαμνους κτλ πιο γρήγορα. Και απο αποψη προσκοπευσεων.
 
Tελικα δεν μου απαντησε κανεις ρε παιδια ειναι δυνατον τα HIT 8να ειναι πιο γρηγορα απο τα σπορτινκ του λαμπρο??κια μαλιστα σε ν 9??
Ναι Τάσο είναι δυνατόν, μη σου φαίνεται παράξενο. Δεν έχω ρίξει τα ΗΙΤ κι ούτε ξέρω τι ποσότητα πυρίτιδας έχουν, αλλά είναι μύθος ότι τα σκοπευτικά φυσίγγια είναι πολύ γρήγορα ... Κάποια είναι, αλλά όχι όλα... τα περισσότερα έχουν νορμάλ ταχύτητες, μεταξύ αυτών και το Lambro sporting ... στα ίδια επίπεδα με τα κυνηγετικά. ;)
 
Ενα κουτι σιπε ν9 με 8mm μεταλλο ειχα ριξει καποτε με το δικαννο και εκανα μακραν το καλυτερο περπατητο που εχω κανει μεχρι τωρα απο αναλογια ριγμενων φυσιγγιων και καρπωσης (ομως μαλλον ηταν η μερα μου κ ειχα ρεντα..).
Περσι εριξα μερικα σε ν7 και ν9
Δεν μπορω να πω οτι ηταν ασχημα,αν κ ειχα κ πουλια γεματα αιμα που ομως ανημπορα να κουνηθουν αλλα αυτο συνεβενε μολις ζεστενε καλα η μερα.Ομως το φυσιγγι ηταν πολυ σκληρο,καμια μα καμια σχεση με το παλιο.
Μαλιστα ετυχε κ εριξα σε καθιστη τσιχλα πισωπλατα κ το πουλι επεσε ξερο στα 41m μετρημενα με ταινια με δυο σκαγια ν9 χαμηλα στον κωλο κ μαλιστα διαμπερες(βγηκαν απο τα εντερα)οπως διαπιστωσα αργοτερα στο μαδημα.
Το λεω αυτο γιατι όλοι έχουμε "μασησει" σκαγια σε πουλια που τουφεκιστηκαν πολυ πιο κοντα..
 
Tελικα δεν μου απαντησε κανεις ρε παιδια ειναι δυνατον τα HIT 8να ειναι πιο γρηγορα απο τα σπορτινκ του λαμπρο??κια μαλιστα σε ν 9??
οχι δε γινεται.το spοrting ειναι πιο γρηγορο. τα εχω ριξει και τα 2 στο σκοπευτηριο
 
οχι δε γινεται.το spοrting ειναι πιο γρηγορο. τα εχω ριξει και τα 2 στο σκοπευτηριο
Ευριπίδη θεωρείς ότι το Lambro sporting είναι "γρήγορο" φυσίγγι;;; Μη ξεχνάς ότι το ΗΙΤ8 είναι μόλις 2 γρ παραπάνω, όπως είπα παραπάνω δεν το έχω ρίξει, αλλά ξέροντας ότι ο Δορκάς γεμίζει με ισπανικές πυρίτιδες, και ότι γενικώς τα φυσίγγια του είναι κάπως "φορτωμένα", και επίσης ξέροντας την πυρίτιδα του Lambro sporting (AS) και τη συνταγή του, πιστεύω ότι δεν είναι πιο γρήγορο από το ΗΙΤ ... ;)
Ξέρεις κανέναν εδώ στα Χανιά που να έχει ταχογράφο, να τονε μπλεχτούμε να μας τα ταχογραφήσει ;;; Αν ναι, εγώ βάζω στοίχημα ... 2 πούλες + 3 κουτιά Lambro sporting ...
.my man. .sarcastic. .sarcastic.
 
Τασο, προσωπικα δεν πιστευω οτι ειναι πιο γρήγορα. Τα εχω ριξει και τα δύο. Βλεπω οτι η τουφεκια του sporting πάει σε δεντρα θαμνους κτλ πιο γρήγορα. Και απο αποψη προσκοπευσεων.
Αποστολη δεν ξερω αν διαβασες το 4449 αλλα η διαφορα ηταν εμφανης για αυτο και η απορια.Τα hit στο παρελθον τα ειχα ριξει μονο στα ορτυκια 1-2 φορες.
 
Αποστολη δεν ξερω αν διαβασες το 4449 αλλα η διαφορα ηταν εμφανης για αυτο και η απορια.Τα hit στο παρελθον τα ειχα ριξει μονο στα ορτυκια 1-2 φορες.
Τασο το διαβασα.
Απλα εχω ριξει και τα δυο και αυτη την εντυπωση εχω. Βεβαια αλλιως εριχνα τοτε και αλλιως τωρα.
Οι ισπανικες μπαρουτες ειναι κόλαση! Γρηγορες. Σημερα εριξα saga 34 gr kai μου άρεσαν.. Του χρονου θα παω η προς saga 28,32 η προς κενταυρο sporting. Στην τελικη σφιγγεις και λιγο τσοκ κα τελος
 
γενικα βρε Παυλο , ο δικος μας δεν φερνει αρκετα ειδη ..σκεψου ακομη MYTHOS τα παλια εχει, τα ΜG2 ακομη δεν, η GP ποιο πολυ σε ποια αλλη φερνει σε χαρακτηριστικα?

Τολι οπως ειπε κι ο Βικτωρας πιο ελαφρια τουφεκια απο τη ΜΒ, ειδικη για 31/32 γρ
 
Τολι οπως ειπε κι ο Βικτωρας πιο ελαφρια τουφεκια απο τη ΜΒ, ειδικη για 31/32 γρ
Οποτε Παυλο τα ριχνεις και τον Οκτωβριο ...πιστευω θα ειναι και πιο "βαρυ" απο το ΜΒ30 οποτε στις πρωινες υγρασιες θα ειναι καλυτερο
 
Οποτε Παυλο τα ριχνεις και τον Οκτωβριο ...πιστευω θα ειναι και πιο "βαρυ" απο το ΜΒ30 οποτε στις πρωινες υγρασιες θα ειναι καλυτερο
Eτσι νομιζω κι εγω Τολι, αν φυσικα τα δουμε καποτε Ελλαδα
 
Ευριπίδη θεωρείς ότι το Lambro sporting είναι "γρήγορο" φυσίγγι;;; Μη ξεχνάς ότι το ΗΙΤ8 είναι μόλις 2 γρ παραπάνω, όπως είπα παραπάνω δεν το έχω ρίξει, αλλά ξέροντας ότι ο Δορκάς γεμίζει με ισπανικές πυρίτιδες, και ότι γενικώς τα φυσίγγια του είναι κάπως "φορτωμένα", και επίσης ξέροντας την πυρίτιδα του Lambro sporting (AS) και τη συνταγή του, πιστεύω ότι δεν είναι πιο γρήγορο από το ΗΙΤ ... ;)
Ξέρεις κανέναν εδώ στα Χανιά που να έχει ταχογράφο, να τονε μπλεχτούμε να μας τα ταχογραφήσει ;;; Αν ναι, εγώ βάζω στοίχημα ... 2 πούλες + 3 κουτιά Lambro sporting ...
.my man. .sarcastic. .sarcastic.
παει στελαρα. αν ειναι θα πληρωσω για να μαθω
ha haaa
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top