Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπερα στην παρεα! Αυριο λεω να κανω κανενα περπατητο,αλλα με αυτα που ειδα τωρα 2-3 μερες δεν ξερω αν φτασουν..τα τελευταια ειναι και τελος παμε στα μαλακα μετα..αλλα με τρωει ο κωλος μου σημερα τυχαια βρηκα ενα στοκ καμια 400αρια 9αρια..δεν ξερω θα δουμε με φοβιζετε και με αυτα που λετε για τα φυσιγγια φετος και μπορει να τα χτυπησω..

0iLkSiq.jpg
 
Μήπως γνωρίζει κάποιος το σετάπ του navaro 30 gr;
Aν δεν έχει αλλάξει συνταγή (από τον Αύγουστο του 2012 που μου είχαν δώσει μερικά και "είχα σφάξει" ...) ;)
Κάλυκας Fiocchi με κοντό μέταλλο (8 χιλ.) ημιδιάφανος ανοιχτοπράσινος,
Καψούλι 616
Πυρίτιδα CSB-3 στο 1,63 - 1,65 gr.
Βύσμα Gualandi SG 22
Κλείσιμο αστέρι 6αρι, στα 57,4 - 57,5 χιλιοστά.
Σε σκάγια Νο 8, τα είχα βρει 29,5 γρ. με 14,6 σκάγια/γρ. και 430 συνολικά στο φυσίγγι ...
 
περασα απο armania στην κυμης σημερα...
εχει φερει απ ολα απο οτι ειδα
πηρα σχεδον τα παντα euroxix,tordo,kyrgia,chedditte,εφτιαξα 20αδα και μου την αφησε 130 6,5 δηλαδη το ενα
τα επαιτιακα τα τορντο τα εχει δοκιμασει κανενανς.?
Περικλη τι ωρα περασες ρε αδερφε γιατι τον πηρα τηλ κατα τις 16.00 αν εχει euromix και μου ειπε ουτε για δειγμα μονο NAVARO του εχουν ξεμεινει
Τι διολο τα κρατανε στοκ ?
 
ωραίο φυσίγγι το επετειακό αλλά μεγαλύτερη ανάκρουση και θόρυβο - καθαρά σκοτώματα σε μεγάλη απόσταση
ευχαριστω φιλε..
ανοιξα την κουτα και απο τα διαδορετικα κουτια ειναι σαν ουρανιο τοξο..χχχαχχαχ..
λοιπον 7 τορντο επαιτιακα..5 euroxix...2 tordo 30gr..3 tordo cheditte..3 kyrgias 32....
θα καει η καλαματα λεμε..αχχαχαχαχα
 
Περικλη τι ωρα περασες ρε αδερφε γιατι τον πηρα τηλ κατα τις 16.00 αν εχει euromix και μου ειπε ουτε για δειγμα μονο NAVARO του εχουν ξεμεινει
Τι διολο τα κρατανε στοκ ?
5:30 και μαλλον εκεινη την ωρα τα φερανε..
 
Aν δεν έχει αλλάξει συνταγή (από τον Αύγουστο του 2012 που μου είχαν δώσει μερικά και "είχα σφάξει" ...) ;)
Κάλυκας Fiocchi με κοντό μέταλλο (8 χιλ.) ημιδιάφανος ανοιχτοπράσινος,
Καψούλι 616
Πυρίτιδα CSB-3 στο 1,63 - 1,65 gr.
Βύσμα Gualandi SG 22
Κλείσιμο αστέρι 6αρι, στα 57,4 - 57,5 χιλιοστά.
Σε σκάγια Νο 8, τα είχα βρει 29,5 γρ. με 14,6 σκάγια/γρ. και 430 συνολικά στο φυσίγγι ...
Ευχαριστώ πολύ Στέλιο.
 
τυχαια βρηκα ενα στοκ καμια 400αρια 9αρια..
Και εγω ειμαι της γνωμης να τα παρεις αφού σου αρεσουν..Πριν τα παρεις ομως δες αν ειναι με mb 36..
Γιατι αν ειναι απο τα τελευταία αμφιβαλλω..
 
Last edited:
Για οσους ψαχνουν για φυσιγγια ας περασουν απο τον κενταυρο......
Εχει ψιλοφορτωσει παλι απο φυσιγγια....
Πηρα 2 κουτακια ιμπεριαλ να δοκιμασω στα 6 ευρω μιας και τα δικα του ειχαν τελειωσει....θα βγαλει την παρασκευη παλι μου ειπε.
Περασα και απο τον αλεκτορις και πηρα αλλα 2 κουτακια στα 32 γρ. Για δοκιμη με g3000....
Πολυ ποιοτικο φαινετε σαν φυσιγγι......αλλα με αλμυρη λιγο τιμουλα....
Φιλιππε ειδες τι τιμη εχει το 28αρι;
 
σημερα τα τορντο nsi και τα λαμπρο τα επετειακα γαζωναν. . ισως οφείλεται και στην ανοδο της θερμοκρασίας που 3 διαφορετικα ηδη φυσιγγιων δουλευαν σε σχεση με άλλες μερες που τα πιο πολλα φυσίγγια εκλαναν με το κρυο. . το τριτο φυσιγγι euromix
 
Καλησπερα και παλι! Μολις τωρα εκανα την βολτα μου για κανενα φυσιγγακι..βρηκα τα lampro classic 32gr (s4) στα 6,8€!!!! τσιμπησα 2 κουτακια για δοκιμη και 2 f2 b&p 7,2€.. Παω ταμειο..του λεω μηπως κανεις καποιο λαθος με τα lampro; Χαχα οχι μου λεει σωστη ειναι και θα φερω πολλα μου λεει ακομα..
8QCRH4n.jpg
 
Καλησπερα και παλι! Μολις τωρα εκανα την βολτα μου για κανενα φυσιγγακι..βρηκα τα lampro classic 32gr (s4) στα 6,8€!!!! τσιμπησα 2 κουτακια για δοκιμη και 2 f2 b&p 7,2€.. Παω ταμειο..του λεω μηπως κανεις καποιο λαθος με τα lampro; Χαχα οχι μου λεει σωστη ειναι και θα φερω πολλα μου λεει ακομα..
8QCRH4n.jpg
Πολύ μεγάλη διαφορά τα classic στην τιμή... Εδώ παίζουν γύρω στα 8€.τι βγάζουνε ρε
 
Ο γαμπρασ μου σημερα με το επετειακο tordo βλαστημησε την ωρα που τα πήρε ευτηχωσ που ειχε μαζι του κατι ρουμελιωτη με csb 1 και πήρε 4πουλια

καμιά φορά είναι και θέμα ψυχολογίας και πόσο εύκολα προσαρμόζεσαι σε ένα καινούργιο φυσίγγι ή δεν μπορείς να προσαρμοστείς αν αρχίσουν οι αποτυχίες,,,το έζησα το σάββατο που έριχνα τα συγκεκριμένα φυσίγγια με τον συγκυνηγό μου και ενώ εγώ είχα γρήγορη προσαρμογή αυτός δεν μπορούσε να σταυρώσει τσίχλα στα 20 μέτρα και του έφταιγε το φυσίγγι,με το που άλλαξε στα γνώριμα δικά του άρχισαν οι επιτυχίες,καθαρά ψυχολογικό

το αν δεν τράβαγε στον καιρό το καταλαβαίνω απόλυτα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top