Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Aυτο το φυσιγγι θα ηταν χρήσιμο σε καποιον που εχει οπλο με σταθερα ανοιχτα τσοκ και θελει να κλείσει την τουφεκια του..
Δεν ξερω τι παραπανω μπορει να προσφερει σε καποιον που εχει οπλο με εναλλασομενα κ μπορει να επιλεξει μεχρι και φουλ τσοκ αν κρινει οτι χρειάζεται..
Είναι πολύ καλό δεν έχει πρόβλημα το κλειστό ανοίγει το μόνο του πρόβλημα είναι ότι κάνει 9 ευρώ .ha ha ha.
 
C7 γενικά για μεσαίες γομωσεις 32 34 γρ νομίζω είναι πάρα πολύ καλή με μόνο μειονέκτημα την πολύ ζέστη εκεί θέλει ισπανιδες...

Το perfectra clasik c7 32 g το έχει δουλέψει κανένας πρόσφατα?
 
Τι μειονεκτημα εχει η C7 στη ζεστη;
Εγω προσωπικα που κυνηγουσα παντα με g7 δεν ειχε κανενα μειον ουτε σε ζεστη ουτε σε κρυο παντα η πρωτη μου προτιμηση ηταν. Βεβαια εδω και δυο χρονια οι τιμες εχουν ξεφυγει τελειως και ριχνω μονο με καραμανιδη πλεον
 
Εγω προσωπικα που κυνηγουσα παντα με g7 δεν ειχε κανενα μειον ουτε σε ζεστη ουτε σε κρυο παντα η πρωτη μου προτιμηση ηταν. Βεβαια εδω και δυο χρονια οι τιμες εχουν ξεφυγει τελειως και ριχνω μονο με καραμανιδη πλεον

Δεν θα σταματώ να το λέω το super kill 33.5 του Καραμανίδη είναι πολύ καλό (τουλάχιστον στo Baikal μια χαρά τραβάει)
Για το κόκκινο έχω κάποιες ενστάσεις. Να μαστε καλά του χρόνου θα παραγγείλω πάλι ποσότητα από Καραμανίδη. Είχα πάρει 2 κουτιά dynamic 30gr και μπορώ να πω ότι ίσως είναι καλύτερο από το κόκκινο kill 32gr
 
Για το δικο του έλεγα. Αν δε σε βολεύει δεν πειραζει :)
Λοιπον το silver ο κενταυρος το εφτασε στα 6 ευρω......γιαυτο και ξεμενει φετος απο φυσιγγια.....Η ποιο λογικη τιμη για φυσιγγακι με g3000.....
Αποστολη τα σκοπευτικα του 28 γρ. Τα δινει 98 ευρω τα 500.....ητη 4.90 το κουτακι....
 
Ίσως φταιει απλά το σεταπ των εμπορικών που περνω..νομίζω σκορποσκαγιαζουν και αφηνουν πουλιά με αίματα
Συνάδελφε έχω την ίδια εντύπωση. Με λίγο κρυάκι και κάπως τσιμπημένη υγρασία μου φαίνεται ότι η C7, τουλάχιστον όσο την έχω δει στο Classica της NSI, τραβάει λίγο καλύτερα από ότι σε ζεστό καιρό.
 
Λοιπον το silver ο κενταυρος το εφτασε στα 6 ευρω......γιαυτο και ξεμενει φετος απο φυσιγγια.....Η ποιο λογικη τιμη για φυσιγγακι με g3000.....
Αποστολη τα σκοπευτικα του 28 γρ. Τα δινει 98 ευρω τα 500.....ητη 4.90 το κουτακι....
Ανεβηκαν απο 4.5 στα 4.9 λοιπόν.. Και παλι συμφερουν σε συγκριση με αλλα.
Ευχαριστω τσιφτη!
 
Συνάδελφε έχω την ίδια εντύπωση. Με λίγο κρυάκι και κάπως τσιμπημένη υγρασία μου φαίνεται ότι η C7, τουλάχιστον όσο την έχω δει στο Classica της NSI, τραβάει λίγο καλύτερα από ότι σε ζεστό καιρό.
Αυτο Τασο παρατηρησα και εγω που τα ειχα ριξει πιο παλια..επισης
απο την αισθηση και μονο μου εδειχνε οτι ηταν λιγο φορτωμενο με πυριτιδα.οχι οτι στην ζεστη (τρυγονια Αυγουστο) δεν εκοβε αλλα χειμωνα εκανε πιο καθαρα σκοτωματα.επισης οσον αφορα την τιμη γιατι ειπωθηκε κατι για 9€ παραπανω 7,5€ τα βρισκουμε εδω.παιδια στα Χανια φετος εχουν παιχθει απειρα φυσιγγια ειμαστε και λιγο καψομπαρουτηδες εδω και η τσιχλα λογω ελλειψης αλλων θηραματων αλλα και παραδοσης αποτελει πολυ δημοφιλες θηραμα.ισως γι αυτο λοιπον λογω καταναλωσης να τους ριχνουν τις τιμες οι κατασκευαστες και οι αντιπροσωποι..
 
Aν μιλαμε για το NSI Classica οπως πιστευω, ειναι φυσιγγι γεμισμενο με C7 και συγκεντρωτηρα αποσπωμενου πατου. Παλιοτερα το εβγαζε ως NS -20, και ακομα πιο παλια επι Maionchi το ελεγαν AZ-20
Αν λεμε γιαυτο τοεχω δουλεψει πριν αρκετα χρονια με brawning fussion με καλα αποτελεσματα αλλα ειχα παρατηρησει οτι μολις γλυκαινε ο καιρος ειχα πολλα αιματα ξεπουπουλιασματα και ζωντανα πουλια.
 
Τα 30αρια είναι και τιμη πεσ μασ
Τασο 32αρια ειναι τα 30αρια του τελειωσαν δεν προλαβαινει να βγαλει αλλα
Τιμη 6.30 το κουτι
Αγριεμένο σε βλέπω....sarcastic. .shoot..hunter.1
Γιωργη ετοιμος ειμαι να φαω τα μουστακια του Ερντογαν .sarcastic..sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top