Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λοιπον σημερα εσφαξα καποια φυσσιγια διαφπρων εταιριων και εβγαλα τα εξης αποτελεσματα:
Dorkas express 32:FORMULA 206-SV
LABRO επετιακο:FORMULA 206-SV
Dorkas HIT 8:CSB5
NAVARO 32gr:CSB5
Rocket junior:GRANULAR
Ιδιογομωσης:C7 αριστα σε καιρους κατω απο 20 βαθμους
Δορκας και μπαρούτι nobelsport; Αυτός δεν γέμιζε με ισπανικά; Είσαι σίγουρος ότι είναι ίδια μπαρούτι με τα επετειακά λάμπρο;
 
Ποιο j&b γιατι εχω ριξει μερικα;
Καλησπερα σε ολους. Φιλε ilias 32gr ν8. Μολις γυρισα απο χιλιομοδι. Ουτε ενθουδιασμενος ουτε απογοητευμενος. Μσλλον λιιιγο αργο και πολυ ανακρουση. Σχετικα καλα πηγα μολις βρηκα την προσκοπευση που ηθελε. Συμφωνα με μετεο 4 βαθμοι και 71% υγρασια. Εσυ τι γνωμη εχεις?
 
αύριο θα κυνηγήσω εκεί,,,,είχε τίποτα ή να αλλάξουμε τα σχέδια ;
Παυλο πηγα μονο απογευματινο. Ανεβαινανε παραππλλα πουλια αλλα ψηλα. Ειχα διαλεξει χαμηλο μερος αλλα κατι εγινε. Λογικα το πρωι κατω θα εχει τι να πω......
 
Δορκας και μπαρούτι nobelsport; Αυτός δεν γέμιζε με ισπανικά; Είσαι σίγουρος ότι είναι ίδια μπαρούτι με τα επετειακά λάμπρο;

Oντως και μάλιστα τα ΕΧPRESS 32 ήταν γεμισμένα με CSB-1.Να άλλαξε η συνταγή ;
Πάντως λίγα που πρωτοέριξα το φθινόπωρο στο χωριό, δεν μου πολυάρεσαν.
 
Καλησπερα σε ολους. Φιλε ilias 32gr ν8. Μολις γυρισα απο χιλιομοδι. Ουτε ενθουδιασμενος ουτε απογοητευμενος. Μσλλον λιιιγο αργο και πολυ ανακρουση. Σχετικα καλα πηγα μολις βρηκα την προσκοπευση που ηθελε. Συμφωνα με μετεο 4 βαθμοι και 71% υγρασια. Εσυ τι γνωμη εχεις?
Εγω εχω δοκιμασει τα διασπορας του τα οποια ηταν μια χαρα...αλλα φοβερο φυσιγγι ηταν το καφε το 34αρι!στην ευβοια τα εχουν σε μεγαλη εκτιμηση αυτα τα φυσιγγια.το 32αρι δεν το εχω δουλεψει!
 
παλι θα το ξαναπωωωωω σωστι πρωσκοπευσηηη και με tramp24gr πευτη το τσιροπουλακιιιιιι και παντα με το αναλωγο τσοκαρισμααααα,,,τωρα για 32γρ 34 γρ δεν περασανε πωτε απο το μυαλομου να τα ρηξω σε μια τσουρα θυραμαααα τσαμπα τα ευρω που θα δωσο στα φυσιγκιαααα,,,ταπεινιμου γνωμη οκ οκ .my man.
 
Καλο μεσημερι! Λοιπον ανοιξα 4 φυσιγγια:
Lampro classic 32gr - s4
Lampro direct 32gr -s4
Pyrkal super 36gr -mb36
B&p f2 classic 34gr- f2

Γραφω διπλα και τις πυριτιδες βαση κατασκευαστη.
Νομιζω οι πυριτιδες ειναι σωστες εκτος το f2 που δεν ξερω καθολου πως ειναι η f2. καθε αποψη θα βοηθουσε.

4cbidjv.jpg

4YBn7Ru.jpg

vmwUheG.jpg

YOe1vIU.jpg
γιασου συντεκνεεε χυρουργεεεεε,,,μωρε ηντα δε βαζης μια μπαρουτα δικιασιααααςςς εχεταιιι μπωλικεςςςς νωμιζωωωω;;
 
εριξα χθες ενα κουτι labro επαιτιακο...με πολυ ασχημα αποτελεσματα..βασικα προσπαθησα ματαια να βρω την σκοπευση του δεν βοηθουσε και ο αερας φυσικα ..
εχω την εντυπωση οτι εφευγαν ολες πισω ...το περιμενα γρηγορο ..ειναι τοσο αργο η κανω εγω τοσο λαθος....θα του δωσω φυσικα και αλλη ευκαιρια..αν και νομιζω οτι θελει
καλοκαιρινο καιρο...
εριξα και μερικα super kill 33 κιτρινα...Με παρα πολυ καλες εντυπωσεις..
 
Οι τουφεκιές σήμερα δεν ήταν πολλές αλλά βγήκαν κάποια συμπεράσματα.
Έριξα το κανονικό το Lambro Tordo 32 και το επετειακό και τα δύο σε οχτάρι.
Τα έριξα με το 525 και τσοκ Muller U2 και το μαμά το ντεμί.
Φωτιά και τα δύο τα φυσίγγια!Αλλά το παλιό ένα κλικ καλύτερο.
 
Μετα απο 5νθημερο κυνηγι στην πατριδα μ σε περπατητο κυνηγι κ λιγο καρτερι τσιχλας με ναβαρο 30γρ τα αποτελεσματα ηταν απογοητευτικα...κ σε μενα κ στο φιλο μ το 90%των πουλιων πεφτανε ζωντανα κ μεσα στο αιμα..αε αντιθεση ο 3 της παρεας με τα επετειακα λαμπρο οτι πουλι πηρε σχεδον ηταν με καθαρα σκοτωματα...παντως αδικαιολογητα τα ναβαρο για τις καιρικες συνθηκες που δοκιμαστηκαν....
 
Σημερα ειχα παρει μαζι μου το 32αρι του ζωτου αυτο που ειναι γεμισμένο με Aquila( εχει και 32αρια με mb32) αλλα δυστυχώς με 3 τουφεκιές όλες κι όλες δεν μπόρεσα καν να το βάλω στο οπλο! Η δοκιμη μετατίθεται για το επόμενο σκ!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top