Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αφού το παινεψα το navaro 30 για τις πολύ καλές καταβολές του σε κρύο που το είχα δοκιμάσει, σήμερα με χαμηλή υγρασία αλλά πιο ψηλές θερμοκρασίες μου έκανε νερα. Αρκετά ζωντανά και ακόμα περισσότερα με αίματα...
 
καλημερα σας. εχθες σε απογευματινο μαζι με τον μπαρη μου χρησ. τα tordo τα μπλε για να δουμε τι γινεται. συμπερασμα και αρχιζω καπως ν αναθεωρω την αρχικη μου αποψη ειναι οτι το φυσιγγι ειναι πολυ αργο αλλα εχει το πλεονεκτημα οτι δεν ειναι πιεσμενο κι εχει τρομερα σκοτωματα. ο μπαρης μου βρηκε την προσκοπευση εγω θελω ακομα το χρονο μου. το φυσιγγι κοβει πολυ μακρια κρατωντας αρκετη συγκεντρωση. εγιναν βολες σε θερμοκρασια 6 βαθμους με λιγη υγρασια απο 10 μεχρι περιπου 40 μετρα και το αποτελεσμα ηταν 23 πουλια με 4 χαμενες. τις πολλες βεβαια τις σκοτωσε ο φιλος εγω οπως ειπα θελω το χρονο μου μ αυτο το φυσιγγι. το νο. ηταν το 9 οπως παντα. τα πουλια ολα χωρις σταλια αιμα. ο χρονος θα δειξει. εγω θ αποφασισω στο μελλον αν θα καταληξω εκει η οχι
 
Αφού το παινεψα το navaro 30 για τις πολύ καλές καταβολές του σε κρύο που το είχα δοκιμάσει, σήμερα με χαμηλή υγρασία αλλά πιο ψηλές θερμοκρασίες μου έκανε νερα. Αρκετά ζωντανά και ακόμα περισσότερα με αίματα...
Παντως και χθες που δοκιμάστηκαν παλι με κρυο κοντα στους 5 βαθμους και πολυ αερα ηταν πολυ καλα με ακαριαία σκοτωματα και χωρις αιμα.Παντως την προηγουμενη εβδομαδα που η δοκιμη εγινε σαν τις συνθηκες που περιγραφεις ηταν παλι καταπληκτικά.
 
ένας κάμπος έβριζε χτεσ έμενα και τα rc 32 γιατί δεν BRHKA άλλα φυσίγγια να τους πάω ,,χάλια μαύρα τραυματισμένα πουλιά και μαχ range 20 μέτρα από εκεί και πέρα η τουφεκιά ήταν αλεύρι μετά τις 9 έβγαλα τα σκοπευτικά και πήρα καμία 15 αριά πουλιά στο χέρι , μέχρι τις 9 είχαμε ο καθένας 3-4 πουλιά και πάνω από δέκα ο καθένας τραυματισμένα με όπλα benel crio ,beretta Α400 , beretta 391 tekys wichester sx3 και remigton 1100 νομιζω


σοβαρά σκεφτομαι να αρχίσω να γεμίζω εγώ φυσίγγια
και μην ακουσω κανενα να μου λεει οτι μια παρεα ολη ξαφνικα δεν ξερει να τουφεκαει οπως μου ελεγε ενας μαγαζατορας
 
Καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω ζητώντας την γνώμη σας θα ήθελα να μου προτείνετε ένα γρήγορο ουδέτερο και όχι συγκεντρωτικο φυσιγγι 32-34 gr (σκοπεύω να κάνω μεγάλη παραγγελία). Τι γνώμη έχετε για το sipe nsi είναι γρήγορο; η μήπως θα είναι καλύτερα να κοιτάξω το gm3 της nsi ?
 
Το sipe η το S4 ;..η κάποιο άλλο γρήγορο;
Φιλε νικο το sipe το δουλευω απο το 2007 χειμωνα καλοκαιρι. Μεχρι και 2016-17 ημουν ενθουσιασμενος. Γρηγορο και αποτελεσματικο. Το φορτετου η υγρασια και το κρυο. Τα τελευταια 2 χρονια το εχουν πειραξει. Συνεχιζει ομως να ειναι πολυ καλο. Το s4 σε ενα κυνηγι μονο που εκανα με απογοητευσε.
 
Καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω ζητώντας την γνώμη σας θα ήθελα να μου προτείνετε ένα γρήγορο ουδέτερο και όχι συγκεντρωτικο φυσιγγι 32-34 gr (σκοπεύω να κάνω μεγάλη παραγγελία). Τι γνώμη έχετε για το sipe nsi είναι γρήγορο; η μήπως θα είναι καλύτερα να κοιτάξω το gm3 της nsi ?
nsi gm3 και sipe πολυ μακρια. αν θες γρηγορο φυσιγγι με καθαρα σκοτωματα και να κοβει μακρια saga νο. 9
 
Φιλε νικο το sipe το δουλευω απο το 2007 χειμωνα καλοκαιρι. Μεχρι και 2016-17 ημουν ενθουσιασμενος. Γρηγορο και αποτελεσματικο. Το φορτετου η υγρασια και το κρυο. Τα τελευταια 2 χρονια το εχουν πειραξει. Συνεχιζει ομως να ειναι πολυ καλο. Το s4 σε ενα κυνηγι μονο που εκανα με απογοητευσε.
Κατάλαβα φίλε Κώστα τώρα τελευταία μόνο άσχημα λόγια άκουω για τα φυσσιγια της nsi
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top