Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θελω να δω φετοσ που τα σκαγια πέφτουν..τι θα βρουν να μασ πουν αν κρατησουν τησ ίδιες τιμεσ στα τσιχλοφυσηγγα

Περσινο στοκ ειναι να ρε φιλε. Τι δεν καταλαβαινεις. Τωρα πως οι εμποροι (οχι μονο οι φυσιγγαδες, ολοι σχεδον) στην Ελλαδα αγοραζουν παντα ψηλα, και ποτε χαμηλα, αντιβαινει και τους νομους του εμποριου αλλα και τη λογικη μου.
 
Direct δεν ρίχνω σε τσίχλα...αλλά στην μπεκάτσα είχα καλά αποτελέσματα...από τα υπόλοιπα και το μεσοταπο το θεωρώ καλό φυσίγγια...έχω δοκιμάσει το 30αρι και για συνθήκες αυξημένης υγρασίας ή και βροχής το sipe φοβερό...το πορτοκαλί το έχω δοκιμάσει αλλά δεν μου κάνει...τα άλλα δύο δεν τα έχω δουλέψει
 
καλησπέρα φετος εχω σκοπο να δουλεψω τα παρακατω φυσίγγια. . λαμπρο τορντο πορτοκαλι λαμπρο μεσσοταπα 32γρ sipe k tordo nsi nova club κυργιας και direct για διασπορας ακουω εντυπώσεις και αποψεις. . ευχαριστω
Τα direct δεν τα βολευτηκα ουτε εγω στις μαυρες δεν ξερω γιατι, ενω μου ειχαν ξεμεινει κατι κιτρινα λαμπρο διασπορας και ηταν τουφεκια φαρμακι. Λαμπρο πορτοκαλι τα δουλευα παλιοτερα με τη benelli καλουτσικα, sipe ποτε εκανα φοβερες τουφεκιες ποτε οχι, nova club καλο , tordo nsi το παλιο πηγαινε το καινουριο δε μου αρεσε εμενα.
 
απο το λαμπρο θα σου ελεγα να δοκιμασεις το 30αρι και οχι το πορτοκαλι,τα mezzo 32 καλα ,τα σιπε μονο με κρυο πολυ δυνατα,tordo το ιδιο αλλα γεμιζεται με gm3 φετινη και δεν ξερω πως συμπεριφερεται τωρα ,του κυργια δυνατα αλλα καλα,απο διασπορας θα σου ελεγα να μην πας σε ντιρεκτ δουλεψε καποια με ελικοειδη διασπορεα.γενικα μην παρεις ποσοτητα ακομα ,παρε δοκιμασε και βγαλε τα συμπερασματα σου,εγω θα σου προτεινα το cheddite tordo.
 
καλησπέρα φετος εχω σκοπο να δουλεψω τα παρακατω φυσίγγια. . λαμπρο τορντο πορτοκαλι λαμπρο μεσσοταπα 32γρ sipe k tordo nsi nova club κυργιας και direct για διασπορας ακουω εντυπώσεις και αποψεις. . ευχαριστω
το λαμπρο το 32 το μεσοταπο δεν μ ενθουσιασε ιδιαιτερα.πολυ καλυτερο το κιτρινο στα 30 γραμ. τα tordo και sipe της nsi καλυτερα να τ αποφυγεις. πολυ κροτος και κακα φυσιγγια. καμμια σχεση με τα παλια πιυ τα εριχνα φανατικα. απο τ αλλα δεν ξερω. το λαμπρο τορντο το 32 το δουλεψα σε 9 αρι περυσι και ειναι παρα πολυ καλο φυσιγγι αλλα με την τιμη που εχουνε φετος δεν νομιζω να το προτιμησω. 6,70 ειναι πολλα
 
Το direct 32 με ανοικτο τσοκ σε κυνηγι μπεκατσας και σε κοντινες αποστασεις(περιπου απο 10m εως 23m) πολυ καλο χωρις αιματα σ ολες τις καιρικες συνθηκες.Για τσιχλα δοκιμασμενο φετος σε κρυο αλλα και καλο καιρο(με αρκετη υγρασια δεν γνωριζω) το lambro tordo 30 ηταν πολυ καλο και σε καλη τιμη.Τσιχλοφυσιγγα πανω απο 6 ευρω(το πολυ) κατα τη γνωμη μου δεν.....:)
 
Καλημερα! Κατα την γνωμη μου σε καλες συνθηκες με ηλιο ενα φτηνο ελαφρυ 30gr τσιχλοφυσιγγο η σκοπευτικο 28g Ν9 μια χαρα κανει τη δουλεια του..το θεμα φυσιγγι στραβωνει σε δυσκολες συνθηκες κρυου και υγρασιας.ακομα και με καλες συνθηκες νωρις το πρωι και αργα το απογευμα υπαρχει θεμα λογω υγρασιας.
Εκει πιστευω μονοδρομος ειναι ενα φυσιγγι τυπου b&p f2 classic 34 gr.. παρολο που αυτο το φυσιγγι εχει 7,5€-7.7€ νομιζω κανεις οικονομια.
Με ενα φυσιγγι στα 6 ευρω που δεν τραβαει σε δυσκολες συνθηκες θα ριχνεις διπλασια φυσιγγια για να παρεις τις ιδιες τσιχλες και αν τις παρεις..ειδικα οσοι δεν εχουν σκυλο ειναι μαρτυριο.αρα η τιμη νομιζω ειναι σχετικη.
 
Εκει πιστευω μονοδρομος ειναι ενα φυσιγγι τυπου b&p f2 classic 34 gr.. παρολο που αυτο το φυσιγγι εχει 7,5€-7.7€ νομιζω κανεις οικονομια.
Στην τσίχλα ρε Γιαννο??
Δεν είναι πολλά?
Για τα γραμμάρια μιλάω...
 
Στην τσίχλα ρε Γιαννο??
Δεν είναι πολλά?
Για τα γραμμάρια μιλάω...
Ειναι πολλα συμφωνω.μακαρι να εβρισκα 28-30gr με τα χαρακτηριστικα αυτου του φυσιγγιου.σε συνθηκες απολυτης υγρασιας και γενικα πολυ βαρη καιρου με βγαζει ασπροπροσωπο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top