φυσιγγια

  • Thread starter Thread starter STB
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Νικ δύναμη ... Μας ξενάγησε στα ψαρευτικά, στα ιδιογομωτικά, τα είπαμε, μας φίλεψε το πιο νόστιμο κοτόπουλο σύμφωνα με τον μικρό (και εμένα), γεμίσαμε και 10 φυσίγγια Α1, 1.6x32 #8,5 με drago (νομίζω)😂 και δώσαμε ραντεβού για δοκιμές.
Νίκο ευχαριστούμε για όλα !!!!
Με την βάρκα πηγες❓
 
View attachment 75826
Αυτο τι κακο το βρηκε? .yel. .yel.

Ο μικρός το έκανε?

Ωραία τα άλλα παντως
Όχι, ο μικρός στράβωσε ένα φυσίγγι στα στάδια (δεν ξέρω πως το κατάφερε) και σε ένα άλλο ξέχασε να βάλει το βύσμα και έκανε μια σαλάτα πυρίτιδα με σκάγια 😂.
Κατά τα άλλα τα πήγε τέλεια.
Φυσικά δεν ξεκόλλησα τα μάτια μου από την ζυγαριά, ... με τον αχταρμά δεν του έβγαινε η ογκομετρία και κατάλαβε ότι έκανε μ@λακία 😂

Σε τέτοια ηλικία και μικρότερη ο πατέρας μου με άφηνε μόνο μου να γεμίζω ... καλά λέω ότι ζούμε από τύχη 😂
 
View attachment 75826
Αυτο τη κακο το βρηκε? .yel. .yel.

Ο μικρός το έκανε?

Ωραία τα άλλα παντως

Αυτα γινονται για δυο λογους...Ο 1ος για μην πιανει το ''ματι '' το σεταπ !! :D
Ο δευτερος και εξισου σημαντικος...για να δεις διαφορές ( εαν υπαρξουν ) στην αποτυπωση !!!:cool:
Αλλα εισαι ''μικρος'' ακομα...σιγα σιγα ...θα μαθεις !!!;)

ΥΓ. Και για να μαθαινεις...ακομα ποιο πολλα...μπορει να γινει απο αστοχια υλικου του καλυκα !!:)
 
Όχι, ο μικρός στράβωσε ένα φυσίγγι στα στάδια (δεν ξέρω πως το κατάφερε) και σε ένα άλλο ξέχασε να βάλει το βύσμα και έκανε μια σαλάτα πυρίτιδα με σκάγια 😂.
Κατά τα άλλα τα πήγε τέλεια.
Φυσικά δεν ξεκόλλησα τα μάτια μου από την ζυγαριά, ... με τον αχταρμά δεν του έβγαινε η ογκομετρία και κατάλαβε ότι έκανε μ@λακία 😂

Σε τέτοια ηλικία και μικρότερη ο πατέρας μου με άφηνε μόνο μου να γεμίζω ... καλά λέω ότι ζούμε από τύχη 😂

Ο μικρος ειναι αστερι...Μην ξεχνας...ενα φυσιγγιο του εδειξα πως θα το γεμισει και πως θα κλεισει...και μετα
τον αφησα στο ''πελαγος΄΄ χωρις σωσιβιο !!!
Εκανε ΕΝΑ λαθος οκ....Αλλα εβγαλε διαμαντια...Αλλοι προσπαθουν μηνες -χρονια - και τετοια φυσιγγια δεν
βγαζουν !!! :) :cool:

Το καμαρωσα και το παραδεχτηκα το παιδι...!!!🥰:cool:
 
Όχι, ο μικρός στράβωσε ένα φυσίγγι στα στάδια (δεν ξέρω πως το κατάφερε) και σε ένα άλλο ξέχασε να βάλει το βύσμα και έκανε μια σαλάτα πυρίτιδα με σκάγια 😂.
Κατά τα άλλα τα πήγε τέλεια.
Φυσικά δεν ξεκόλλησα τα μάτια μου από την ζυγαριά, ... με τον αχταρμά δεν του έβγαινε η ογκομετρία και κατάλαβε ότι έκανε μ@λακία 😂

Σε τέτοια ηλικία και μικρότερη ο πατέρας μου με άφηνε μόνο μου να γεμίζω ... καλά λέω ότι ζούμε από τύχη 😂
Μπράβο σας καλά να περνάτε!
 
Αυτα γινονται για δυο λογους...Ο 1ος για μην πιανει το ''ματι '' το σεταπ !! :D
Ο δευτερος και εξισου σημαντικος...για να δεις διαφορές ( εαν υπαρξουν ) στην αποτυπωση !!!:cool:
Αλλα εισαι ''μικρος'' ακομα...σιγα σιγα ...θα μαθεις !!!;)

ΥΓ. Και για να μαθαινεις...ακομα ποιο πολλα...μπορει να γινει απο αστοχια υλικου του καλυκα !!:)
Μην αγριεβεις Νικόλα δεν το είπα για κακο.

Εμένα να δεις πόσα μου εχουν βγει έτσι. τα ρίχνω κανονικά όμως, μια χαρά βαράνε.
 
Μην αγριεβεις Νικόλα δεν το είπα για κακο.

Εμένα να δεις πόσα μου εχουν βγει έτσι. τα ρίχνω κανονικά όμως, μια χαρά βαράνε.

Δεν ''αγριεψα''...ετσι γραφω...δεν το ειπα για αντιπαραθεση...Παραλληλα σου ανελυσα του λογους που
μπορει ενα φυσιγγιο να γινει ετσι...
Ειναι καθαρα αστοχια υλικου ...αλλα ''διορθωνονται'' λιγο μετα το ρελιασμα...αλλα οχι...
Δεν το σφαζεις...Το ριχνεις...και βλεπεις διαφορές στον στοχο..
Και κατα περιεργο τροπο...πολλα στραβομουτσιασμενα στο κλεισιμο..δινουν κατι τις παραπανω...Και
αυτο γινεται ...για πιστευω οτι ξερελιαζουν ποιο ευκολα...
Οχι ολα ομως...και το ''γιατι''...ακομα το ψαχνω !!! :)
 
View attachment 75825

Σας θυμίζει τίποτα ;
.my man.
Ο μικρός γέμισε τα πρώτα του φυσίγια και το χάρηκε κάργα.

View attachment 75823
Καλά να περνάτε!
Έμπλεξες λεβεντακο μου!😁
Ετοίμασε κάνα χιλιαρικακι με το που θα γυρίσετε...
Τι,έτσι θα τον αφήσεις τον πιτσιρικά??
Χρειάζεται μηχανουλα,ζυγαριές,μπαρουτοσκαγα,κάλυκες,παχυμετρο, στροφεία,διαμορφωτικα....
Για να μάθετε να του κάνετε"ενέσεις"!😈


Αν είσαι καλό παιδί,θα σ' αφήνει να παίζεις κι εσύ...😎
 
Καλά να περνάτε!
Έμπλεξες λεβεντακο μου!😁
Ετοίμασε κάνα χιλιαρικακι με το που θα γυρίσετε...
Τι,έτσι θα τον αφήσεις τον πιτσιρικά??
Χρειάζεται μηχανουλα,ζυγαριές,μπαρουτοσκαγα,κάλυκες,παχυμετρο, στροφεία,διαμορφωτικα....
Για να μάθετε να του κάνετε"ενέσεις"!😈


Αν είσαι καλό παιδί,θα σ' αφήνει να παίζεις κι εσύ...😎
Ξέχασες να του γράψεις ότι άμα έχεις καμιά βάση με F16 εκεί κοντά να τούς πεί να τα πάρουμε 😀😀😀
 
Και μετά για να σωθείς ακόμα παραπάνω πήρες και μιξους 2.ω ρε φίλε μου από το φυσοκαλαμο στη σφεντόνα.ημαρτον Παναγία μου
Τα πάει πολύ μπάλα τα σκάγια η μ2 κ έχω αρχίσει κ γερνάω... Δεν γίνεται να περνάω συνέχεια την τρίχα από το βελόνι... Ήθελα κάτι να σκορπίζει λίγο... :cool: σε πειράζει :p
 
Τα πάει πολύ μπάλα τα σκάγια η μ2 κ έχω αρχίσει κ γερνάω... Δεν γίνεται να περνάω συνέχεια την τρίχα από το βελόνι... Ήθελα κάτι να σκορπίζει λίγο... :cool: σε πειράζει :p
Μπάλα....γεράματα....τρίχες...βελονια....
Λεβεντακο μου,αφού γερνας και το καταλαβαίνεις υπάρχει και η λύση του απικο... 😕
 
Back
Top