Άρβυλα ( Αγορά )

Από προσωπική εμπειρία δεν θα το έλεγα. Σε 1 χρονιά η sympatex έγινε σουρωτήρι. Το goretex ασύγκριτα καλύτερο. Ελπίζω να έτυχε σε εμένα και να σου αντέξουν πολλές χρονιές.
Ευκαιρίες έδωσα στα ακριβά ας δώσω και σε αυτά. Στο κάτω κάτω το ποσό είναι μικρό δεν χάνουμε τπτ να τα δοκιμάσουμε και αυτά.. 250-300 ευρώ δεν δίνω από την στιγμή που δεν κάνω απαιτητικά κυνήγια σε γκρεμια κτλ
 
Ευκαιρίες έδωσα στα ακριβά ας δώσω και σε αυτά. Στο κάτω κάτω το ποσό είναι μικρό δεν χάνουμε τπτ να τα δοκιμάσουμε και αυτά.. 250-300 ευρώ δεν δίνω από την στιγμή που δεν κάνω απαιτητικά κυνήγια σε γκρεμια κτλ
αμα δεν σου παρουν νερα με την υγρασια μονο και μονο θα τα βγαλουν τα λεφτα τους.
 
Θα σας βάλω φωτο με τη πρώτη ευκαιρία να τα Νεβάδα με 7 περδικοκυνηγια μέχρι τώρα και 1 μόνο εξ αυτων σε καθαρή πέτρα και μετά θα μ πείτε,άμα διαβάζω κάτι 5 7 10 χρόνια...
Μαλον κανω κάτι λάθος...
Αλλο τεραιν Παναγιωτη
Τα παιδια που πανε καρτερι τι καταπονηση να του κανουν του αρβυλου;
Αν το συντηρουν σωστα αυτοι κανουν σε περπατημα την σεζον οσο κανεις εσυ σε ενα κυνηγι
Ελαχιστο περπατημα σε περδικοκυνηγι ειναι τα δεκα χιλιομετρα
Ε καντο αυτο σε μονοπατι και πεσμου αν το προσεχεις το παπουτσι εαν δεν θα βγαλει 5 ετη
Θα πατησει 50 χιλιομετρα;
Εσυ τα κανεις σε τρια κυνηγια αυτα
Τωρα απο τα 5 ετη και πανω εαν εχεις ενα μονο ζευγαρι και κυνηγας συχνα δυσκολο να βγαλει εκτοσ και αν περπατας μονο ισαδες και στεγνα οποταν κρατημα κλπ δεν σε ενδιαφερουν
Επιπλεον δυσκολα να παρεις ενα παπουτσι πολυ κοντα στην ημερομηνια παραγωγης ωστε να εχει ημερομηνια ληξης μετα τα 5 ετη
 
Θα σας βάλω φωτο με τη πρώτη ευκαιρία να τα Νεβάδα με 7 περδικοκυνηγια μέχρι τώρα και 1 μόνο εξ αυτων σε καθαρή πέτρα και μετά θα μ πείτε,άμα διαβάζω κάτι 5 7 10 χρόνια...
Μαλον κανω κάτι λάθος...
Αλλο τεραιν Παναγιωτη
Τα παιδια που πανε καρτερι τι καταπονηση να του κανουν του αρβυλου;
Αν το συντηρουν σωστα αυτοι κανουν σε περπατημα την σεζον οσο κανεις εσυ σε ενα κυνηγι
Ελαχιστο περπατημα σε περδικοκυνηγι ειναι τα δεκα χιλιομετρα
Ε καντο αυτο σε μονοπατι και πεσμου αν το προσεχεις το παπουτσι εαν δεν θα βγαλει 5 ετη
Θα πατησει 50 χιλιομετρα;
Εσυ τα κανεις σε τρια κυνηγια αυτα
Τωρα απο τα 5 ετη και πανω εαν εχεις ενα μονο ζευγαρι και κυνηγας συχνα δυσκολο να βγαλει εκτοσ και αν περπατας μονο ισαδες και στεγνα οποταν κρατημα κλπ δεν σε ενδιαφερουν
Επιπλεον δυσκολα να παρεις ενα παπουτσι πολυ κοντα στην ημερομηνια παραγωγης ωστε να εχει ημερομηνια ληξης μετα τα 5 ετη
Όσον αφορά εμένα που ανέφερα ότι τα aku μου έβγαλαν 7 σεζόν με ένα επιπλεον σολιασμα κυνήγουσα με τα συγκεκριμένα χοντρικά ανά σεζόν καμιά 10αρια κυνήγια σε κάμπο/πλημμυρισμένα για ορτύκια/μπεκατσινια. Καμιά 15αρια κυνήγια μπεκατσας 5ωρα, γύρω στα 5-10 ολοήμερα τσιχλοπερπατητα από ανατολή μέχρι δύση, καμιά 10αρια εκπαιδευτικά στο σχιστο συν τα φασσοκαρτερα που πάμε 1 φορά τη βδομάδα+ το 3ημερο της 28ης Οκτωβρίου που δεν καταπονούνται ιδιαίτερα. Δλδ χοντρικά γύρω στα 350-400χλμ την σεζόν που όμως ΜΌΝΟ τα εκπαιδευτικά στο σχιστο γίνονται σε πέτρα. Όλα τα υπόλοιπα είναι σε λασπώδη και μαλακά εδάφη. Έτσι είναι τώρα μετά από 6 σεζόν και θεωρώ πως έχουν να βγάλουν ακόμη μια γεμάτη χρονιά IMG_20241011_160231230.jpg
 
Το τερέν θεωρώ πως φθείρει τα κυνηγετικά παπούτσια και όχι τα χλμ ή τα χρόνια. ΥΓ περιποίηση με λίπος 3-4 φορές τον χρόνο. Πλέον κόπηκε και το μπεκατσοκυνηγι και τα ορτυκομπεκατσινια καθώς δεν έχω πλέον σκύλο και έπεσαν οι απαιτήσεις για αυτό πήγα σε κάτι πιο οικονομικό
 
Το τερέν θεωρώ πως φθείρει τα κυνηγετικά παπούτσια και όχι τα χλμ ή τα χρόνια. ΥΓ περιποίηση με λίπος 3-4 φορές τον χρόνο. Πλέον κόπηκε και το μπεκατσοκυνηγι και τα ορτυκομπεκατσινια καθώς δεν έχω πλέον σκύλο και έπεσαν οι απαιτήσεις για αυτό πήγα σε κάτι πιο οικονομικό

Το τερέν φίλε μου σίγουρα. Η πέτρα τα διαλύει όλα
 
Όσον αφορά εμένα που ανέφερα ότι τα aku μου έβγαλαν 7 σεζόν με ένα επιπλεον σολιασμα κυνήγουσα με τα συγκεκριμένα χοντρικά ανά σεζόν καμιά 10αρια κυνήγια σε κάμπο/πλημμυρισμένα για ορτύκια/μπεκατσινια. Καμιά 15αρια κυνήγια μπεκατσας 5ωρα, γύρω στα 5-10 ολοήμερα τσιχλοπερπατητα από ανατολή μέχρι δύση, καμιά 10αρια εκπαιδευτικά στο σχιστο συν τα φασσοκαρτερα που πάμε 1 φορά τη βδομάδα+ το 3ημερο της 28ης Οκτωβρίου που δεν καταπονούνται ιδιαίτερα. Δλδ χοντρικά γύρω στα 350-400χλμ την σεζόν που όμως ΜΌΝΟ τα εκπαιδευτικά στο σχιστο γίνονται σε πέτρα. Όλα τα υπόλοιπα είναι σε λασπώδη και μαλακά εδάφη. Έτσι είναι τώρα μετά από 6 σεζόν και θεωρώ πως έχουν να βγάλουν ακόμη μια γεμάτη χρονιά View attachment 92279
Αυτό όπως το βλέπω, αν το περνούσες λίπος δύο φορές το μήνα θα ήταν σαν καινούργιο
 
Back
Top