Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οσο

οσο δεν στελνετε κανα παραδοσιακο πιατο με αγριο να δοκιμασω εγω θα σας λεω οτι τα βλεπω αθερινες ρε μπαγασες.yel..yel.
Σιγά το παραδοσιακο! Κλασικό στιφάδο και στο κάρβουνο το έχω φάει εγω και ήταν καταπληκτικό! Κάτι λουληδες που λένε ότι δεν το τρώνε γιατί σιχαίνονται ενώ χλαπακιαζουν πανσετουλα χοιροστασιου τίγκα στην ορμόνη και την αντιβίωση που ευωδιαζει γουρνοσκατιλα με ξεπερνάνε εντελώς!
 
Σιγά το παραδοσιακο! Κλασικό στιφάδο και στο κάρβουνο το έχω φάει εγω και ήταν καταπληκτικό! Κάτι λουληδες που λένε ότι δεν το τρώνε γιατί σιχαίνονται ενώ χλαπακιαζουν πανσετουλα χοιροστασιου τίγκα στην ορμόνη και την αντιβίωση που ευωδιαζει γουρνοσκατιλα με ξεπερνάνε εντελώς!
Έχω φάει αλλάδεν μου άρεσε μία φορά, τώρα δεν ξέρω αν η οικοδέσποινα δεν το είχε πετύχει...Πολλοί δεν τα τρώνε επειδή μάθανε ότι τρώνε φίδια,ποντίκια κλπ παμφάγα...
 
Έχω φάει αλλάδεν μου άρεσε μία φορά, τώρα δεν ξέρω αν η οικοδέσποινα δεν το είχε πετύχει...Πολλοί δεν τα τρώνε επειδή μάθανε ότι τρώνε φίδια,ποντίκια κλπ παμφάγα...
Αδερφέ σου μιλάω έπαθα πλακα. Ούτε μαριναδες ούτε τιποτα και το κρεας ηταν καταπληκτικό. Και όχι από ένα ζώο. Από την αρχή μέχρι το τέλος της περιόδου μου έφερνε ποτέ ποτέ ο ξάδερφος και ήταν πάντα καλο! Όσο για το τι τρώνε ρωτα κάποιον που δουλεύει σε χοιροστάσιο αν τυχόν ψοφήσει κάποιο και δεν το πάρουν χαμπάρι , το πρωί μόνο κοκκαλα βρισκουν!
 
Αδερφέ σου μιλάω έπαθα πλακα. Ούτε μαριναδες ούτε τιποτα και το κρεας ηταν καταπληκτικό. Και όχι από ένα ζώο. Από την αρχή μέχρι το τέλος της περιόδου μου έφερνε ποτέ ποτέ ο ξάδερφος και ήταν πάντα καλο! Όσο για το τι τρώνε ρωτα κάποιον που δουλεύει σε χοιροστάσιο αν τυχόν ψοφήσει κάποιο και δεν το πάρουν χαμπάρι , το πρωί μόνο κοκκαλα βρισκουν!
Το οικοσιτο γουρουνι τρωει τα παντα!!!
Τρωει ανθρωπο κ δεν κανω πλακα
Μην τυχον κ ξεχαστει καποιος και αφησει παιδακι να βαλει το χερακι του να χαιδεψει γουρουνι σε καμια φαρμα!
Και ομως η λιστα με το τι τρωει ο ανθρωπος απο γουρουνι ειναι ατελειωτη
Γιατι λοιπον να μην τρωνε το αγριο ( σαν επιλογη οχι απο θεμα γευσης)
Μονο κομπλεξικο μπορει να το πει κανεις
 
Το οικοσιτο γουρουνι τρωει τα παντα!!!
Τρωει ανθρωπο κ δεν κανω πλακα
Μην τυχον κ ξεχαστει καποιος και αφησει παιδακι να βαλει το χερακι του να χαιδεψει γουρουνι σε καμια φαρμα!
Και ομως η λιστα με το τι τρωει ο ανθρωπος απο γουρουνι ειναι ατελειωτη
Γιατι λοιπον να μην τρωνε το αγριο ( σαν επιλογη οχι απο θεμα γευσης)
Μονο κομπλεξικο μπορει να το πει κανεις
Ναι Χρυσανθε , έτσι ειναι. Δεν είναι ότι έφαγαν και δεν τους αρεσε. Το σιχαίνονται και καλά από τις διάφορες παπαριες που ακούνε από αλλους.
 
Τα ψαχνά κοκκινιστό, το ψαρονέφρι τηγανητό το φτιάχνει ο μικρός τέλεια.
Οι μπριζόλες κιμά, γιατί τους φαίνονται σκληρές, τις παραψήνει και η γυναίκα μου και γίνονται σκρούμπος.
Και όλα τα υπόλοιπα ξεκοκάλισμα κιμά επίσης για μπιφτέκια. Φοβερά ...

Μια φορά έβαλα μέσα και μοσχάρι αλλά δεν μας άρεσε.
Σχέτο αγριογούρουνο.
 
Καλημέρες Νίκο ‼️ έτσι‼️ κ αφού οι πιο πολλοί σε λίγο θα είναι μουσουλμάνοι που δεν τα τρώνε ,θα τους φάνε κ αυτούς‼️
Nομιζεις οτι δεν τρωνε χοιρινο....Εχεις παει απο εκει μερια ?? η σε αλλη μουσουλμανικη χωρα ??
Απλα απο τους ρουφιανους κρυβονται !!!
Δεν ολοι φανατικοι μουσουλμανοι φιλε !!!
Και το ξερεις....σε οποια χωρα του κοσμου....Οτι απαγορευεται.....κυκλοφορει ευρεως στην ''μαυρη''
αγορα !!!
Νίκοοοοοο δεν το λέει για την τουρκία ο Τζώννυ
για εμάς εδώ το λέει ότι "οι πιο πολλοί σε λίγο θα είναι μουσουλμάνοι που δεν τα τρώνε" δυστυχώς
fgr2 fgr2 fgr2
 
Αδερφέ σου μιλάω έπαθα πλακα. Ούτε μαριναδες ούτε τιποτα και το κρεας ηταν καταπληκτικό. Και όχι από ένα ζώο. Από την αρχή μέχρι το τέλος της περιόδου μου έφερνε ποτέ ποτέ ο ξάδερφος και ήταν πάντα καλο! Όσο για το τι τρώνε ρωτα κάποιον που δουλεύει σε χοιροστάσιο αν τυχόν ψοφήσει κάποιο και δεν το πάρουν χαμπάρι , το πρωί μόνο κοκκαλα βρισκουν!
ημίαιμα
τα αγρια θελουν προεργασία
 
Το οικοσιτο γουρουνι τρωει τα παντα!!!
Τρωει ανθρωπο κ δεν κανω πλακα
Μην τυχον κ ξεχαστει καποιος και αφησει παιδακι να βαλει το χερακι του να χαιδεψει γουρουνι σε καμια φαρμα!
Και ομως η λιστα με το τι τρωει ο ανθρωπος απο γουρουνι ειναι ατελειωτη
Γιατι λοιπον να μην τρωνε το αγριο ( σαν επιλογη οχι απο θεμα γευσης)
Μονο κομπλεξικο μπορει να το πει κανεις
έφαγαν το παιδακι της Αγίας Σοφίας της Κλεισουρας
https://www.saint.gr/4265/saint.aspx
"Το 1907 μ.Χ. παντρεύεται με τον Ιορδάνη Χοτοκουρίδη στο χωριό Το(γ)ρούλ της επαρχίας Αρδάσης και μετά από τρία χρόνια, το 1910 μ.Χ., απέκτησε ένα παιδί. Έπειτα από δύο χρόνια, χάνει το παιδί της το οποίο βρίσκει τραγικό θάνατο, αφού φαγώθηκε από χοίρους, ενώ δυο χρόνια μετά, το 1914 μ.Χ. χάνει και τον άντρα της τον οποίο τον πήραν οι Τούρκοι στα τάγματα εργασίας, όπου και μάλλον απεβίωσε."
:( :( :( :( :(
 
υπερπληθυσμός γουρουνιών
θα έπρεπε ως μέτρο να επιτραπούν οι καραμπίνες χωρίς όριο φυσιγγίων στην αποθήκη;
τι λέτε;
ειδικά οι γουρουνάδες τι λέτε;
Επικήρυξη‼️ στα 200 γρουνια το άτομο‼️ μια maxus δώρο‼️στα 150 μια v3,στα 100 μια Μπένελι‼️
 
υπερπληθυσμός γουρουνιών
θα έπρεπε ως μέτρο να επιτραπούν οι καραμπίνες χωρίς όριο φυσιγγίων στην αποθήκη;
τι λέτε;
ειδικά οι γουρουνάδες τι λέτε;
Όλοι οι λαγοκυνηγοί θα τις είχαν ξετάπωτες.
Σωστό όμως μέτρο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top