Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τα σκυλιά κυνηγούσαν και στηνόμαστε βιαστικά σε έναν χωματόδρομο, αφήνω το αυτοκίνητο 100m από το καρτέρι.
Ο μικρός μέσα στο αυτοκίνητο.
Πάω στο καρτέρι.
Σκέφτομαι ... αν πηδήξει ανάμεσα σε μένα και στο αυτοκίνητο τι κάνω ?
Ξανά πίσω στο αυτοκίνητο ... στέκομαι περίπου 20-30μ από αυτό.
Το ρημάδι πέρασε ακριβώς εκεί που είχα στηθεί την πρώτη φορά.
2 μονόβολα στα 70μ ... τζίφος.
Οι μαλακίες πληρώνονται ... το χτυπήσαμε μερικές ώρες αργότερα.

Δεύτερη φάση.
Σηκώνεται και πηγαίνει καρφί για την απέναντι ράχη.
Εγώ και ο αρχηγός μόνοι μας στο κυνήγι.
Του λέω κάτσε εδώ να με καθοδηγείς, να μου το δώσεις assist.
Τρέχω με το αυτοκίνητο και μου λέει κάτσε στο καρτέρι Νο4.
Φτάνω, κατεβαίνω, φυσίγγι στην θαλάμη.
Ξαφνικά ακούω, ... έσπασε αριστερά, φύγε για το καρτέρι Νο2.
Άδειασμα, αυτοκίνητο και βουρ για το 2 ... στα μισά, γύρνα πάλι στο 4 :)
Ξανά πίσω ...
Αφήνω το αυτοκίνητο πάνω στο σημείο ...
Το βλέπω μέσα στα πουρνάρια να έρχεται πάνω μου.
Θα περάσεις καλά τώρα λέω από μέσα μου ...
Με το που φτάνει στα 30μ και γύρισε πλευρό έμεινε εκεί.
Η τέλεια assist.
 
Τα σκυλιά κυνηγούσαν και στηνόμαστε βιαστικά σε έναν χωματόδρομο, αφήνω το αυτοκίνητο 100m από το καρτέρι.
Ο μικρός μέσα στο αυτοκίνητο.
Πάω στο καρτέρι.
Σκέφτομαι ... αν πηδήξει ανάμεσα σε μένα και στο αυτοκίνητο τι κάνω ?
Ξανά πίσω στο αυτοκίνητο ... στέκομαι περίπου 20-30μ από αυτό.
Το ρημάδι πέρασε ακριβώς εκεί που είχα στηθεί την πρώτη φορά.
2 μονόβολα στα 70μ ... τζίφος.
Οι μαλακίες πληρώνονται ... το χτυπήσαμε μερικές ώρες αργότερα.

Δεύτερη φάση.
Σηκώνεται και πηγαίνει καρφί για την απέναντι ράχη.
Εγώ και ο αρχηγός μόνοι μας στο κυνήγι.
Του λέω κάτσε εδώ να με καθοδηγείς, να μου το δώσεις assist.
Τρέχω με το αυτοκίνητο και μου λέει κάτσε στο καρτέρι Νο4.
Φτάνω, κατεβαίνω, φυσίγγι στην θαλάμη.
Ξαφνικά ακούω, ... έσπασε αριστερά, φύγε για το καρτέρι Νο2.
Άδειασμα, αυτοκίνητο και βουρ για το 2 ... στα μισά, γύρνα πάλι στο 4 :)
Ξανά πίσω ...
Αφήνω το αυτοκίνητο πάνω στο σημείο ...
Το βλέπω μέσα στα πουρνάρια να έρχεται πάνω μου.
Θα περάσεις καλά τώρα λέω από μέσα μου ...
Με το που φτάνει στα 30μ και γύρισε πλευρό έμεινε εκεί.
Η τέλεια assist.
Φαση 1...ανεβα στο αμαξι..
Φαση 2...μπασκετ παίζατε;
 
Τρέχω με το αυτοκίνητο και μου λέει κάτσε στο καρτέρι Νο4.
Φτάνω, κατεβαίνω, φυσίγγι στην θαλάμη.
Ξαφνικά ακούω, ... έσπασε αριστερά, φύγε για το καρτέρι Νο2.
Άδειασμα, αυτοκίνητο και βουρ για το 2 ... στα μισά, γύρνα πάλι στο 4 :)
Ξανά πίσω ...
Αφήνω το αυτοκίνητο πάνω στο σημείο ...
Το βλέπω μέσα στα πουρνάρια να έρχεται πάνω μου.
Θα περάσεις καλά τώρα λέω από μέσα μου ...
Με το που φτάνει στα 30μ και γύρισε πλευρό έμεινε εκεί.
Η τέλεια assist.
Πάλι καλά που δεν είσαι Λόρδος ...αυτοί κυνηγάνε ατσαλάκωτοι ... ενω τα κυνήγια τα "Δικά μας " εεεεε ????...... .sarcastic.
 
Κυνηγω λαγο και κοντα σχετικα εχω μια παρεα γουρουναδων... Μαζευω τη σκυλα και κανω να φυγω... Βλέπω πανω στα κατσαβραχα σε δρομο σπαστηρι ενα τύπο με σμαρτ... Ναι... Με σμαρτ.. Σταματω... Φιλε καλημέρα... Κυνηγας, τον ρωτω;.. Ναι μου λέει... Γουρουνι.. Εντάξει του λεω... Καλο κυνηγι.. Και φευγω... Με σμαρτ ρε φιλε..
 

Μάλλον τεχνολογίας Γιώργο

View attachment 51936
Βοηθάει αλλα μην φανταστείς κατι τρελο ... δοκίμασα της σαβατζ το παρόμοιο μοντέλο... απο την στιγμή που αφηνεις το χέρι και κάνεις κίνηση με τον μοχλό όπλισης μόνο μιμητική κίνηση μετά απο πολλές επαναλήψεις σε φέρνει σε τέτοιο επίπεδο.


https://www.savagearms.com/impulse

Και αν προσέξεις κανένας δεν εχει διόπτρα επάνω , βολες στα 50 με 80 μέτρα ...
 
Κυνηγω λαγο και κοντα σχετικα εχω μια παρεα γουρουναδων... Μαζευω τη σκυλα και κανω να φυγω... Βλέπω πανω στα κατσαβραχα σε δρομο σπαστηρι ενα τύπο με σμαρτ... Ναι... Με σμαρτ.. Σταματω... Φιλε καλημέρα... Κυνηγας, τον ρωτω;.. Ναι μου λέει... Γουρουνι.. Εντάξει του λεω... Καλο κυνηγι.. Και φευγω... Με σμαρτ ρε φιλε..
Αυτο ειχε ο ανθρωπος, τωρα για ποσο καιρο?
 
Γυριζω απο κυνηγι και βρισκω μια μεγάλη παρεα γουρουναδων... Βλέπω έναν τύπο γνωστό.. Καλημέρα του λεω... Εχουμε κλεισει λεει ενα γουρούνι εδω απο πανω, ... Που είναι τα καρτερια του λεω;... Εδω, εκει μου λεει και μου δειχνει καμια δεκαριά σημεία... Ακου φιλε, του λεω... Καρτέρι εκει εχεις βαλει; οχι μου λεει.. Τραβα εσυ... Και φευγω... Ξαφνικα μεσα απο τα πουρναρια πεταγεται ενας νιντζα... Δε κάνω πλακα... Μαυρη ολοσωμη στολη με καλυμμένο το προσωπο να φαίνονται μονο τα ματια... Και χιαστι τα φυσιγγια στο στηθος... Εγινα καπνός... Επικίνδυνοι...
 
Γυριζω απο κυνηγι και βρισκω μια μεγάλη παρεα γουρουναδων... Βλέπω έναν τύπο γνωστό.. Καλημέρα του λεω... Εχουμε κλεισει λεει ενα γουρούνι εδω απο πανω, ... Που είναι τα καρτερια του λεω;... Εδω, εκει μου λεει και μου δειχνει καμια δεκαριά σημεία... Ακου φιλε, του λεω... Καρτέρι εκει εχεις βαλει; οχι μου λεει.. Τραβα εσυ... Και φευγω... Ξαφνικα μεσα απο τα πουρναρια πεταγεται ενας νιντζα... Δε κάνω πλακα... Μαυρη ολοσωμη στολη με καλυμμένο το προσωπο να φαίνονται μονο τα ματια... Και χιαστι τα φυσιγγια στο στηθος... Εγινα καπνός... Επικίνδυνοι...
Πάλι καλά που δεν σε γ@@@@@@!!!
 
Γυριζω απο κυνηγι και βρισκω μια μεγάλη παρεα γουρουναδων... Βλέπω έναν τύπο γνωστό.. Καλημέρα του λεω... Εχουμε κλεισει λεει ενα γουρούνι εδω απο πανω, ... Που είναι τα καρτερια του λεω;... Εδω, εκει μου λεει και μου δειχνει καμια δεκαριά σημεία... Ακου φιλε, του λεω... Καρτέρι εκει εχεις βαλει; οχι μου λεει.. Τραβα εσυ... Και φευγω... Ξαφνικα μεσα απο τα πουρναρια πεταγεται ενας νιντζα... Δε κάνω πλακα... Μαυρη ολοσωμη στολη με καλυμμένο το προσωπο να φαίνονται μονο τα ματια... Και χιαστι τα φυσιγγια στο στηθος... Εγινα καπνός... Επικίνδυνοι...
Πάλι καλά τσαλακωμένος νιντζα παρά ... ατσαλάκωτος λόρδος .....sarcastic.
 
Πάλι καλά που δεν είσαι Λόρδος ...αυτοί κυνηγάνε ατσαλάκωτοι ... ενω τα κυνήγια τα "Δικά μας " εεεεε ????...... .sarcastic.
Ο καθένας όπως μπορεί φίλε ...
Εγώ πχ δεν γουστάρω κυνήγι σε κλουβιά ... βασικά δεν το θεωρώ καν κυνήγι αυτό το πράγμα.

Δεν τους υποτιμώ, αυτός είναι ο δικός τους τρόπος κυνηγιού και η δική τους παράδοση.
Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να μου αρέσει κιόλας.

Εμείς έχουμε άλλα κακά (ασφάλεια, εκπαίδευση κτλ) ... αλλά το γενικό σκηνικό κυνηγιού μας σε αυτό το θήραμα είναι σαφώς ανώτερο από το σκοπευτήριο το δικό τους.
 
Ειμαι καρτέρι σε δρομο .. Κυνηγω ενα λαγο απο το πρωί... Το σκυλι διώκει πολυ κοντα μου και ειμαι έτοιμος.. Έρχεται ενα αμαξι με 4 ατομα, αγροτικό.. Ανοιγει το παράθυρο ο γηραιοτερος και μου λέει... Θα παω εδω να αμολυσω σκυλιά.. Προσεχε μη τουφεκισεις κανένα σκυλι μου λέει... Μπαρμπα να σε ρωτήσω κάτι του λεω... Εισαι ειδικός επι του θέματος ή απλά λες μαλακιες.. Δεν αντεξα ρε παιδια.. Βλέπεις αλλο κυνηγο, διωκει το σκυλί απο πανω 50 μετρα και ανοιγεις το παράθυρο, 70 χρονων άνθρωπος και πετας τετοια λαλακια;...
 
Ο καθένας όπως μπορεί φίλε ...
Εγώ πχ δεν γουστάρω κυνήγι σε κλουβιά ... βασικά δεν το θεωρώ καν κυνήγι αυτό το πράγμα.

Δεν τους υποτιμώ, αυτός είναι ο δικός τους τρόπος κυνηγιού και η δική τους παράδοση.
Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να μου αρέσει κιόλας.

Εμείς έχουμε άλλα κακά (ασφάλεια, εκπαίδευση κτλ) ... αλλά το γενικό σκηνικό κυνηγιού μας σε αυτό το θήραμα είναι σαφώς ανώτερο από το σκοπευτήριο το δικό τους.
Έχουν εναν πολύ ασφαλή τρόπο με μεθοδολογία και με ποιοτικά βοηθήματα επάνω στα πολύ δυνατά οπλα που κατέχουν... εσύ πριν λίγο έδωσες ενα σχόλιο βλέποντας το γρήγορο μηχανισμό κινητού ουραιου ....

Ο τόπος εκεί ειναι ενα ατελείωτο ισιαδι ...τι να κάνουμε να το σκαψουμε να βαλουμε βουνά και χαράδρες?... αρα δεν έχει να κάνει με κλουβιά...

Τι έχουμε ? Δεν μπορώ να επαναλαμβάνομαι...με κουράζει..
 
70 χρονων άνθρωπος και πετας τετοια λαλακια;...
Είμαι στα διάσελα έξω από το Καρπενήσι και τα σκυλιά έχουν γίνει μαλλιά κουβάρια με έναν λαγό μέσα στα έλατα.Εχω ανέβει σε ένα βράχο δίπλα στον δρόμο για να βλέπω όλο το πέταλο και περιμένω... Έρχεται σβαρνα ένα αγροτικό και τραβάει χειρόφρενο από κάτω μου.Οδηγος και συνοδηγός πρέπει να ήταν 160 χρόνια.Μου λέει ο συνοδηγός ...Έχεις μπίλιες? Έρχονται γουρούνια από κάτω! Πρόσεχε τα σκυλιά!Έχω μάγκνουμ 8αρια του λέω αλλά τα γυαλιά μου τα έχω ξεχάσει στο αυτοκίνητο...Ακόμα τρέχουν!
 
Είμαι στα διάσελα έξω από το Καρπενήσι και τα σκυλιά έχουν γίνει μαλλιά κουβάρια με έναν λαγό μέσα στα έλατα.Εχω ανέβει σε ένα βράχο δίπλα στον δρόμο για να βλέπω όλο το πέταλο και περιμένω... Έρχεται σβαρνα ένα αγροτικό και τραβάει χειρόφρενο από κάτω μου.Οδηγος και συνοδηγός πρέπει να ήταν 160 χρόνια.Μου λέει ο συνοδηγός ...Έχεις μπίλιες? Έρχονται γουρούνια από κάτω! Πρόσεχε τα σκυλιά!Έχω μάγκνουμ 8αρια του λέω αλλά τα γυαλιά μου τα έχω ξεχάσει στο αυτοκίνητο...Ακόμα τρέχουν!
Έχει παει φιλοςμου με μια γκομενα στα χωραφια.. 6 το πρωί.. Ξαφνικά εκει που είναι στα σοροπια, ακουει τακ τακ στο παράθυρο του αυτοκινήτου... Φανης.. Γουρουνας... Λεει στον δικο μου.. Φιλε, μηπως έχεις φυσίγγια; ξεχασα τη φυσιγγιοθηκη...
 

10:48 λεπτό..... προσπαθώ να καταλάβω γιατί αυτοι οι ...άνθρωποι... έχουν ακομα άδεια οπλοκατοχής , άδεια θήρας....

Να λοιπόν γιατί κάποιοι πάντα θα είναι λόρδοι και μερικοί ....πάντα παρακατιανοι .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top