Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εμ δωστους κανα φυσιγγακι :D
Να μας φτιάξει κανένας μάγειρας από δω κανένα φυσιγγι σούπερ μάγκνουμ 10βολο 9,5 η 12βολο 9,1 με επιχαλκωμενα,μπαφερ και ταχύτητα το λιγότερο 420 μπας και σωθούμε γιατί τα βλέπω στον ύπνο να φεύγουν τφεκσμενα τα σκαντζογουρουνα.....
 
Να μας φτιάξει κανένας μάγειρας από δω κανένα φυσιγγι σούπερ μάγκνουμ 10βολο 9,5 η 12βολο 9,1 με επιχαλκωμενα,μπαφερ και ταχύτητα το λιγότερο 420 μπας και σωθούμε γιατί τα βλέπω στον ύπνο να φεύγουν τφεκσμενα τα σκαντζογουρουνα.....
Δεν χρειαζεσαι σουπερ μαγκνουμ και με 6 βολο 9,1 κανεις πολυ καλη δουλεια με αρχικες 440-450 μ/δ
 
Στις Κλαζομενές υπήρχαν και φτερωτά αγριογούρουνα!;)
1669307278460.png

Νόμισμα από τις Κλαζομενές επί του οποίου απεικονίζεται φτερωτό αγριογούρουνο, χρονολογούμενο από το 499 π.Χ. (από wikipedia)
Υποψιάζομαι πως και η σφραγίδα που βρέθηκε πρόσφατα εκεί δεν παριστάνει τον Απόλλωνα αλλά ένα φτερωτό αγριογούρουνο - πού ξέρεις, θεός ήταν ότι ήθελε έκανε:p
 
Σε λίγο θα πέσει ...
Βασιλη κοιτα ποσο ψηλα φτανει η λασπη, γι αυτο ακουμπησα εκει το οπλο, μου εκανε μεγαλη εντυπωση.
Ενας στυλος παντως στη συγκεκριμενη περιοχη επεσε περυσι και εβαλαν αλλο, ειχε γινει σαν καλαμακι απο το πολυ τροχισμα.
Μετα απο κατι μηνες απο αυτη τη φωτο τελικα εσπασε κι επεσε
20211128_170717.jpg
 
Βασιλη κοιτα ποσο ψηλα φτανει η λασπη, γι αυτο ακουμπησα εκει το οπλο, μου εκανε μεγαλη εντυπωση.
Ενας στυλος παντως στη συγκεκριμενη περιοχη επεσε περυσι και εβαλαν αλλο, ειχε γινει σαν καλαμακι απο το πολυ τροχισμα.
Μετα απο κατι μηνες απο αυτη τη φωτο τελικα εσπασε κι επεσε
τ' ακούμπησες που τ' ακούμπησες, άστον εκεί τον νεροσωλήνα! να πάνε να τρίβονται τα τρία γουρουνάκια! δεν σκοτώνει που δεν σκοτώνει να πιάσει τόπο τουλάχιστον! .yelling.

τιιιιι;;;; δεν είναι μπενέλλι; .very funny.
 
τ' ακούμπησες που τ' ακούμπησες, άστον εκεί τον νεροσωλήνα! να πάνε να τρίβονται τα τρία γουρουνάκια! δεν σκοτώνει που δεν σκοτώνει να πιάσει τόπο τουλάχιστον! .yelling.

τιιιιι;;;; δεν είναι μπενέλλι; .very funny.
Δεν ειναι μπενελλι καρντια μου αλλα ριχνει σαν μπενελλι...🤣🤣🤣
Τον νεροσωληνα τον αφησα εκει να τον κανουν βρυση .sarcastic.
Εννοείται ότι πρόσεξα το ύψος ...
Πάρε μονόβολα μαζί ...
Δεν εχω ποτε μονοβολα μαζι φιλε αλλα εχω 4 10βολα η 12βολα, παντως πρεπει να ειναι θηριο αυτο, εκτος και αν σηκωθηκε λιγο και εφτασε τοσο ψηλα, εσυ Μαριε τι λες?
 
Δεν εχω ποτε μονοβολα μαζι φιλε αλλα εχω 4 10βολα η 12βολα, παντως πρεπει να ειναι θηριο αυτο, εκτος και αν σηκωθηκε λιγο και εφτασε τοσο ψηλα, εσυ Μαριε τι λες?
Βισωνάκι είναι
είδες τα πατήματά του;
σηκώνονται μερικές φορές λιγάκι και στα δυο πόδια όταν τρίβονται
 
Βασιλη κοιτα ποσο ψηλα φτανει η λασπη, γι αυτο ακουμπησα εκει το οπλο, μου εκανε μεγαλη εντυπωση.
Ενας στυλος παντως στη συγκεκριμενη περιοχη επεσε περυσι και εβαλαν αλλο, ειχε γινει σαν καλαμακι απο το πολυ τροχισμα.
Μετα απο κατι μηνες απο αυτη τη φωτο τελικα εσπασε κι επεσε
View attachment 61058

Είναι η πίσσα, με την οποία είναι εμποτισμένοι οι στύλοι, η οποία έλκει τα αγριογούρουνα - όπως κάνουμε εμείς εντριβές με πετρέλαιο, έτσι και οι αγριόχοιροι εκτιμούν τα "αιθέρια έλαια":) της πίσσας. Στην Γερμανία αλείφουν οι κυνηγοί "πίσσα οξιάς" (Buchenholzteer) στους κορμούς δένδρων που είναι κοντά σε λασπόλακους, ή τοποθετούν έξτρα κοντοχοντρους πασσάλους αλειμμένους με πίσσα, για να προσελκύσουν τα αγριογούρουνα.

1669371761758.png

 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top