Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είχε ευκαιρίες να ρίξει στις πλάτες πρίν βγει στον δρόμο και δώσει γκάζια,όχι ότι έφταιγε αυτό η υπερβολική σιγουριά τον έκανε και δεν το πήρε επιτόπου
Όπου σου δίνει καθαρή τουφεκιά χωρίς να υπάρχει θέμα ασφάλειας ρίχνεις, νόμος
Εγώ την έχω πατήσει, βγήκε από το ντυμένο και το είδα στο πρανές άστο λέω να βγει στον δρόμο να του ρίξω στα πέντε μέτρα,και ενώ φαινόταν ότι θα έκανε κάτω τελικά πήρε το πλάι και μου κρύφτηκε πάλι και ούτε μπόρεσα να ρίξω View attachment 59512View attachment 59513View attachment 59514
κακώς δεν του έριξε μόλις το είδε και σχεδόν ακίνητο.
Αφού πήρε γκάζια τουφεκάμε πάντα μπροστα και χαμηλά.
Ρίχνουμε στο κόκκινο για να πάει στο πράσινο
Η Τουφεκιά του πήγε στο μαύρο.
6CCCE796-ACF2-495D-8D35-60A17EB88987.jpegΚαι οι δυο τουφεκιές του έφυγαν ψηλά
Ο κανόνας λέει στα φτερωτα μένουμε συνήθως πίσω και στα τριχωτά βγαίνουμε ψηλά
 
Last edited:
Δεν θα μπορούσε να του ρίξει πριν βγει στο δρόμο ? Στο δρόμο βέβαια έβλεπε την πλαϊνή πάντα και μπορούσε να διαλέξει που θα το χτυπήσει. Τεσπα
Ακριβώς έπρεπε να του ρίξει όταν βγήκε από το πικνο και όχι στον δρόμο
 
Το άφησε να τραβήξει video με ωραία τουφεκιά και πήρε τα @@ του
Αυτό έγινε

Η πρώτη έπρεπε να πέσει στην πρώτη φωτογραφία ... ήταν κατηφόρα δεν μπορούσε να γυρίσει πίσω ... θα έπαιρνε τούμπες και θα άναβε και τις υπόλοιπες.

Καλά έκανε ο σκύλος και σταμάτησε ... είχε μαλάκα αφεντικό και σκηνοθέτη !!!!
ελα τωρα μην είσαι αυστηρός
σε όλους συμβαίνουν
εγώ πιστεύω πως η πρώτη δεν το βρήκε καθόλου κι η δευτερη χμμμμ...
 
κακώς δεν του έριξε μόλις το είδε και σχεδόν ακίνητο.
Αφού πήρε γκάζια τουφεκάμε πάντα μπροστα και χαμηλά.
Ρίχνουμε στο κόκκινο για να πάει στο πράσινο
Η Τουφεκιά του πήγε στο μαύρο.
View attachment 59583Και οι δυο τουφεκιές του έφυγαν ψηλά
Ο κανόνας λέει στα φτερωτα μένουμε συνήθως πίσω και στα τριχωτά βγαίνουμε ψηλά
αυτό πιστεύω κι εγώ
ξύρισε την χαίτη κι ΑΝ το βρήκε καμία πιο χαμηλά

* να σχολιάσω το όπλο και τα φυσίγγια; αυτά που χρησιμοποιούμε κατά κόρον;
 
αυτό πιστεύω κι εγώ
ξύρισε την χαίτη κι ΑΝ το βρήκε καμία πιο χαμηλά

* να σχολιάσω το όπλο και τα φυσίγγια; αυτά που χρησιμοποιούμε κατά κόρον;
πές τα , δεν πανε χαμενα, καποιος θα βοηθηθει.
Αν ειχαμε τα αλλα , :) τα καλα, δεν χρειαζοντουσαν τοσα κυκλακια που εβαλα πανω στο ζωο. Εκει που σημαδευεις εκει θα παει (εκτος απο την προσκοπευση )
Πες και για την κατανομη πανω κατω που ειναι για upland στα περισσοτερα οπλα που πωλουνται.
 
πές τα , δεν πανε χαμενα, καποιος θα βοηθηθει.
Φίλε Κωστή στου κουφού την πόρτα......
Αν ειχαμε τα αλλα , :) τα καλα, δεν χρειαζοντουσαν τοσα κυκλακια που εβαλα πανω στο ζωο. Εκει που σημαδευεις εκει θα παει (εκτος απο την προσκοπευση )
αν ποτέ επιτρέψουν τα ραβδωτά όσοι μπορέσουν και πάρουν στην συντριπτική πλειοψηφία τους θα απογοητευτούν και πάλι στις 10σφαιρες super magnum και στα δράμια θα το γυρίσουν
Πες και για την κατανομη πανω κατω που ειναι για upland στα περισσοτερα οπλα που πωλουνται.
ψηλοντουφεκάνε από την μάνα τους 60/40 70/30 τα περισσότερα όπλα
φουλ τσοκ συνήθως ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΟΙΑ ΔΡΑΜΙΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΣΚΟΡΠΑΕΙ
71+++ εκ κάννη + το μήκος της βάσης
και φυσίγγι σουπερ ντουπερ μαγκνουμ με κλώτσο απίστευτο το δουλεύουμε και στην καλοκαιρία

το κλώτσημα το προσέξατε; η 2η ντουφεκια καθυστερησε λόγω ανάκρουσης!
η σκόπευση πόσο άβολη λόγω μηκους;

οι κουτόφραγκοι και τ' αμερικανάκια με σλαγκ κυνηγάνε ή/και με πολύ κοντες τσοκαρισμένες στο δάσος, χώρια που ξεσκίζονται στις δοκιμές ΠΡΙΝ επιλέξουν συνδυασμό φυσιγγίου - τσοκ κάννης

Αλλα ξέχασα: ου πίνακας δεν σκουτων', κι τα 'χουμη ιδή στην πραξ' στου κυνήγ' !!!! .very funny.

* με ρεμ έριχνε για με ακατατανόμαστη;
** πάντως ΕΥΓΕ του! ωραίο και διδακτικό βιντεάκι, μακάρι να βρει μιμητές!
*** αν σας πω με τι κυνηγάω, θα μΕ πείτε: δάσκαλε που δίδασκες!
**** ενώ έχω σλαγκ κάννη πάω τώρα τελευταία με 65 εκ +2εκ εσω εξω ονομαστικό φουλ - ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ 7,5/10 και δράμια (ΜΗ ΒΑΡΑΤΕ ΕΧΩ ΛΟΓΟΥΣ!!!!)
***** Λόγοι: 1ος: την σλαγκ δεν την έχω τόσο ψαγμένη έχω βρει μονόβολα όχι τα δράμια 2ος: ψιλοβρήκα δράμια για την 65 3ος: τα καρτέρια που πιάνω δεν είναι για μονόβολα 4ος: κ.λ.π.
 
***** Λόγοι: 1ος: την σλαγκ δεν την έχω τόσο ψαγμένη έχω βρει μονόβολα όχι τα δράμια 2ος: ψιλοβρήκα δράμια για την 65 3ος: τα καρτέρια που πιάνω δεν είναι για μονόβολα 4ος: κ.λ.π.
Αυτοι οι κλπ κλπ λογοι ειναι ολο το θεμα. Κανενας δεν προσαρμοζεται στο θηραμα , στον εαυτο του , στον καιρο , και στο καρτερι (ολοκληρο κεφαλαιο αυτο το τελευταιο απο μονο του)
Οι λογοι συνηθως ειναι, ο ταδε παιρνει πολλα γουρουνια με το ταδε φυσιγγι, σε ενα Site ειδα οπλο που τα τσακιζει στα 80 μ (και τα πρασινια .yel.) ή , εδω τα κοβει στον παγο , με τις ζεστες θα ειναι ακομα δυνατοτερο o_O
Αλλα ο αποτελεσματικοτερος κυνηγος ειναι αυτος που ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ. Για ολα τα θηραματα. Η σκοπευτικη ικανοτητα, το οπλο , το φυσιγγι , ερχονται δευτερα.
 
Αυτοι οι κλπ κλπ λογοι ειναι ολο το θεμα. Κανενας δεν προσαρμοζεται στο θηραμα , στον εαυτο του , στον καιρο , και στο καρτερι (ολοκληρο κεφαλαιο αυτο το τελευταιο απο μονο του)
ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
μάγος είσαι;
προσαρμογή στις εκάστοτε συνθήκες..... οι κ.λ.π. λόγοι
Οι λογοι συνηθως ειναι, ο ταδε παιρνει πολλα γουρουνια με το ταδε φυσιγγι, σε ενα Site ειδα οπλο που τα τσακιζει στα 80 μ (και τα πρασινια .yel.) ή , εδω τα κοβει στον παγο , με τις ζεστες θα ειναι ακομα δυνατοτερο o_O
Αλλα ο αποτελεσματικοτερος κυνηγος ειναι αυτος που ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ. Για ολα τα θηραματα. Η σκοπευτικη ικανοτητα, το οπλο , το φυσιγγι , ερχονται δευτερα.
εδώ λες μια ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ
το πρώτο πράγμα που πρέπει να μας ενδιαφέρει είναι να ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ με το θήραμα σε απόσταση βολής
όλα τα άλλα έπονται....

και πάλι τα λάθη και τις πατατούλες δεν τις αποφεύγουμε.....
 
Εμενα δεν ειναι αδερφε
Εγω εχω καραφλιασει γιατι μου εκοψαν τα αυγα απο τωρα!

Θα τις κανω στο τσουκαλι να βλεπουν την φαλακρα του γκουσκουνη και να λενε ποιος μας το παραλαλησε να γινουμε ετσι .sarcastic.
.RESPECT..sarcastic..sarcastic..sarcastic....έχεις πνέυμα αδερφέ!.shake hands.!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top