Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έχουν Μενίδι και στη Γαλλία; Παντού Ελλάδα!fgr2.yel.
Στην Provence σε DNA τεστ που έγινε πριν λίγα χρόνια βρήκαν ότι το 17% του πληθυσμού - όλοι βέροι Γάλλοι ιθαγενείς - είχαν Ελληνική καταγωγή!! Τώρα αν κάποιοι ήσαν από Μενίδι μεριά, δεν αναφέρεται ...:p

ΥΓ: Η πόλη της Μασσαλίας ιδρύθηκε από Έλληνες Φωκαείς περί το 600 π.Χ.
 
Ομοιοπαθής και ο υποφαινόμενος.☹️

Στο χωριό δεκαετία 80 σε στόχο άδειο πλαστικλό αναπτήρα BiC κλασσικό της εποχής σε κοντινή απόσταση (κάτω από 10 m) με ένα αναιμικό τουφέκι και βολίδα με επίπεδη κεφαλή.

Χτύπησε τον αναπτήρα και επέστρεψε να προσγειωθεί λίγο πάνω από το φρύδι μου.

Δεν έκανε σημάδι - μόνο ένα κοκκκίνισμα - ούτε τραυματισμό αλλά μου έδωσε και κατάλαβα πολλά...

Σε παλιό λούνα-πάρκ της ίδιας εποχής στην σκοποβολή είχε τουφέκια και πιστόλι με ΒΒ και πεπιεσμένο αέρα (που ερχόταν από αεροσυμπιεστή μέσω σωλήνων) - σε πολλές περιπτώσεις οι μπίλιες έστω και με χαμηλή ταχύτητα επέστρεφαν πίσω στους πελάτες - σκοπευτές.
Από τα 4-5 μέτρα σε μένα....χτύπησα ένα κλαρί να ρίξω μια φωλιά από υφαντή‼️
 
Η πόλη της Μασσαλίας ιδρύθηκε από Έλληνες Φωκαείς περί το 600 π.Χ.
Υπάρχουν πόλεις στην μεσόγειο και από πλευράς ευρωπαϊκής και από την αφρικανική ή την ασιατική, και αναφέρομαι σε αρχαίες πριν το 200 πχ ,που να μην είχαν ιδρυθεί από Έλληνες ; το ίδιο και στον Εύξεινο Πόντο .
 
Δεν είναι μόνο ότι την έβλεπα να έρχεται αλλά μεγάλωνε....σαν Κούβας έγινε η βολίδα‼️άι ηξηγατου‼️
Σύνηθες σε αεροβόλα χαμηλής ισχύος, κι εγω την έπαθα έτσι στα 13 μου με το πρώτο αεροβόλο Diana mod 23, πέρασε δίπλα απο το δεξί μου μάτι και την έβλεπα να έρχεται!!!
 
ΥΓ: Η πόλη της Μασσαλίας ιδρύθηκε από Έλληνες Φωκαείς περί το 600 π.Χ.
Ναι σαν φωκιανος !!! Το επιβαιβαιωνω!! ειχαμε κανει και αδερφοποιηση πριν καμποσα χρονια με πολλες εκδηλωσεις και εδω και εκει ,και πολλοι μιλανε καποια υποτηποδη Ελληνικα και χρισημοποιουν και μερικα στην καθημερινοτητα τους
 
δείτε έναν ατρομητο γουρουνα.... παράνομο όπλο..... κτλ .....δέντρο να σκαρφαλώσει δεν έβρισκε.....
Τα γουρούνια είναι επικίνδυνα και στο καρτέρι και πολύ πολύ περισσότερο στην στάμπα ειδικά τα μεγάλα και τραυματισμένα.
Όποιος πει ότι δεν φοβάται λέει ψέματα.
Απλά ακολουθείς τους ΚΑΝΟΝΕΣ.
 
δείτε έναν ατρομητο γουρουνα.... παράνομο όπλο..... κτλ .....δέντρο να σκαρφαλώσει δεν έβρισκε.....
Ρε τον χεστη αντί να κάτσει να το χτυπήσει έτρεχε μου αρέσει έχει και καραμπίνα με φουλ φυσίγγια αυτόν δεν τον φτάνουν όσα και να βάλει...Αυτός είναι για τσάμπα θα πεθάνει εκεί
 
Τα γουρούνια είναι επικίνδυνα και στο καρτέρι και πολύ πολύ περισσότερο στην στάμπα ειδικά τα μεγάλα και τραυματισμένα.
Όποιος πει ότι δεν φοβάται λέει ψέματα.
Απλά ακολουθείς τους ΚΑΝΟΝΕΣ.
Άμα είσαι έμπειρος δεν φοβάσαι τπτ...
 
Ρε τον χεστη αντί να κάτσει να το χτυπήσει έτρεχε μου αρέσει έχει και καραμπίνα με φουλ φυσίγγια αυτόν δεν τον φτάνουν όσα και να βάλει...Αυτός είναι για τσάμπα θα πεθάνει εκεί
Βρε μόλις το γουρούνι πήρε τον κατήφορο γύρισε την πλάτη...... κτυπούσαν οι φτέρνες στο σβέρκο......
 
Άμα είσαι έμπειρος δεν φοβάσαι τπτ...
Η ψυχραιμία που χρειάζεται παρερμηνεύεται ως αφοβια..... αυτός που λέει ότι δεν φοβάται λέει ψέματα.....ο φόβος που μπορείς να τον διαχειριστείς σε κάνει προσεκτικό...... όπως είπε ο Βασίλης πρέπει να ακολουθείς κανόνες.....γι αυτό και στη στάμπα πρέπει να μπαίνουν μόνο έμπειροι....
 
Η ψυχραιμία που χρειάζεται παρερμηνεύεται ως αφοβια..... αυτός που λέει ότι δεν φοβάται λέει ψέματα.....ο φόβος που μπορείς να τον διαχειριστείς σε κάνει προσεκτικό......
Κοίταξε να φοβήθω γουρούνι δεν φοβήθηκα ποτέ και με αυτά που έχω δει στην στάμπα και γουρούνια έχουν πέσει πάνω μου δεν με ένοιαξε γτ τους έχω απίστευτη μανία...Ποιο πολύ φοβάμαι μην με λαμπαδιασει κανένας πάρα τα γουρούνια
 
Κοίταξε να φοβήθω γουρούνι δεν φοβήθηκα ποτέ και με αυτά που έχω δει στην στάμπα και γουρούνια έχουν πέσει πάνω μου δεν με ένοιαξε γτ τους έχω απίστευτη μανία...Ποιο πολύ φοβάμαι μην με λαμπαδιασει κανένας πάρα τα γουρούνια
Παρά πολυ σωστός για το τελευταίο....

Το ζώο κ επίθεση να κάνει είναι απολύτως φυσιολογικό, κ στην τελική δεν θυμάμαι να έχει τραυματίσει σοβαρά η να έχει σκοτώσει κάνα κυνηγο...

Αντίθετα κάθε χρόνο ακουμε για γουρουναδες που σκοτωνονται αναμεταξυ τους κ αυτο ειναι κατι που δεν συγχωρείτε......
 
δείτε έναν ατρομητο γουρουνα.... παράνομο όπλο..... κτλ .....δέντρο να σκαρφαλώσει δεν έβρισκε.....
Πέρα από το κλαμπανι πήγε και το σκατό στην κάλτσα.Ηθελα να ήξερα γιατί δεν ασχολείται κανένας από την ΚΣΕ με αυτά τα βίντεο που μας ντροπιάζουν.Μιλαω για την προσθήκη.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top