Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αν είσαι έμπειρος ακολουθείς τους ΚΑΝΟΝΕΣ.
Καλησπέρα Βασίλη, νομίζω πως είτε άπειρος είτε έμπειρος πρέπει να ακολουθήσεις τους κανόνες και τις κατά περίπτωση οδηγίες του αρχηγού. Νομίζω επίσης ότι πολύ καλά κάνεις που ξεκινάς αυτή τη συζήτηση έτσι ... και υποθέτω θα συνεχίσεις να αναφέρεις τους κανόνες και να εξηγείς τη σκοπιμότητα του κάθε κανόνα ... με παραδείγματα όπως βλέπω.
 
Ποια ΚΣΕ ποια οικογένεια βλέπεις κανέναν όλα γραμμένα τα έχουν....Αντε και έβαζε χέρι ή ΚΣΕ πιστεύεις εσύ ότι αυτοί οι άνθρωποι θα έβαζαν μυαλό εγώ πιστεύω πως οχι
Ο αρχηγός της ομάδας έχει ευθύνη γι΄αυτό ; ερώτηση κάνω !
 
View attachment 61586

Δείτε που είναι το γουρούνι και που τα σκυλιά ...
Για πείτε μου ποια είναι η "σωστή" αντίδραση εδώ και τι θα κάνατε εσείς ?
Απόσταση δεν ξέρουμε αλλά είναι σχετικά κοντά (10m ?)
Δεν σας βάζω και άλλη παράμετρο ότι μπορεί να ήταν καλεσμένος σε παρέα ή κανένας άνθρωπος πίσω από τα σκυλιά γιατί με κάποιον μιλάει ή το σκυλί κοστίζει 7000€ το ένα.
Συνυπολογίστε επίσης ότι το έχει κλαμπανίσει 2 φορές.

2 πράγματα μπορείς για εμένα να κάνεις.
Μια απάντηση στο ερώτημα του Βασίλη θα ήθελα να δω :) ...
 
View attachment 61586

Δείτε που είναι το γουρούνι και που τα σκυλιά ...
Για πείτε μου ποια είναι η "σωστή" αντίδραση εδώ και τι θα κάνατε εσείς ?
Απόσταση δεν ξέρουμε αλλά είναι σχετικά κοντά (10m ?)
Δεν σας βάζω και άλλη παράμετρο ότι μπορεί να ήταν καλεσμένος σε παρέα ή κανένας άνθρωπος πίσω από τα σκυλιά γιατί με κάποιον μιλάει ή το σκυλί κοστίζει 7000€ το ένα.
Συνυπολογίστε επίσης ότι το έχει κλαμπανίσει 2 φορές.

2 πράγματα μπορείς για εμένα να κάνεις.
Ψυχραιμία μόνο...... βέβαια αυτό εξαρτάται από την εμπειρία...... έπρεπε να το αφήσει να έρθει κοντά και να κάνει ένα βήμα δεξιά ή αριστερά και να του ρίξει σχεδόν εξ επαφής .....θα έπεφτε ξερό....
 
Αν του σκάσουνε 2-3 στην ομάδα το πρωί με περίεργα όπλα δεν έχει λόγο ; (ερώτηση κάνω)
Οχι τι λόγο να έχει τι τον νοιάζει τι όπλο έχει ο άλλος αν σταματήσει η θυροφυλακη εκείνον με το περίεργο εκείνος θα την πατήσει
 
Δεν έχω καμία σχέση με κυνήγι αγριόχοιρου, αλλά μπορώ να καταλάβω ότι το κυρίως ζήτημα της ασφάλειας λύνεται με την πειθαρχία στους κανόνες ...πως όμως μιά ομάδα που δέχεται και απείθαρχους, θα τηρήσει πειθαρχία δεν το καταλαβαίνω!!!
 
αυτό το 70% πως προκύπτει;
μποείς να εξηγήσεις λίγο τι εννοείς;
Μαλλον μασλατι θελεις να κανουμε αλλα δεν ειναι η ωρα . Οποιος βγαινει τακτικα ξερει πολλα το πως και απο που προκυπτει .
 
Αυτό που μιλάνε στα σιμπι τα κουφαλογα είναι σκέτη τρέλα.Καλα κάνω και τους το κλείνω.
Το χειρότερο είναι ότι κάποιος θα πεταχτεί την στιγμή που δεν πρέπει…Πριν κάνα μήνα μου έφερνε το ένα σκυλί ένα πολύ μεγάλο καπρί…Το άκουγα να ανεβαίνει και σήκωνε τον λόγκο στον αέρα και τελευταία στιγμή πετάγεται ένας παπάρας και αρχίζει να μιλάει δυνατά στον ασύρματο με αποτέλεσμα το γουρούνι να γυρίσει πάλι πίσω!
 
Το χειρότερο είναι ότι κάποιος θα πεταχτεί την στιγμή που δεν πρέπει…Πριν κάνα μήνα μου έφερνε το ένα σκυλί ένα πολύ μεγάλο καπρί…Το άκουγα να ανεβαίνει και σήκωνε τον λόγκο στον αέρα και τελευταία στιγμή πετάγεται ένας παπάρας και αρχίζει να μιλάει δυνατά στον ασύρματο με αποτέλεσμα το γουρούνι να γυρίσει πάλι πίσω!
Πρέπει να πάρεις ακουστικά
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top