Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν βγαινω στο βουνο εαν δεν εχω μαζι μου 2 μονοβολα και 2
οκταβολα.
Και στο γιλεκο που φοραω και στην φυσιγγιοθηκη υπαρχουν απο 2.
Δεν μου ετυχε ακομα να ερθω κοντα με καποιο...και η απορια που
εχω ειναι ...εαν το αλφαδιασω...η θα τρεχω να βρω δενδρο να
σκαρφαλωσω!!! :)
 
Δεν μου ετυχε ακομα να ερθω κοντα με καποιο...και η απορια που
εχω ειναι ...εαν το αλφαδιασω...η θα τρεχω να βρω δενδρο να καρφαλωσω!!!
Τόση ώρα που σου μίλαγα δεν κατάλαβες τίποτα...Το ποιο εύκολο είναι να το ξαπλώσεις.Το να το γδαρεις είναι χρονοβόρο,το δύσκολο είναι οι σωστές κοπές του κρέατος και το ξεκοκκαλισμα.Ακομα πιο δύσκολο να ξέρεις να το μαγειρέψεις!
 
Τόση ώρα που σου μίλαγα δεν κατάλαβες τίποτα...Το ποιο εύκολο είναι να το ξαπλώσεις.Το να το γδαρεις είναι χρονοβόρο,το δύσκολο είναι οι σωστές κοπές του κρέατος και το ξεκοκκαλισμα.Ακομα πιο δύσκολο να ξέρεις να το μαγειρέψεις!

Ασε βρε...1ον εχω εσενα...2ον τον χασαπαρο..3ον τον αλλον Αλεξ...
υπαρχει κοσμος και πολλοι καλοι φιλοι για αυτες τις δουλειες..
Το θεμα ειναι να το αλφαδιασω...και μην τρεχετε να με κατεβασετε
απο το δενδρο !!! :D
 
Τόση ώρα που σου μίλαγα δεν κατάλαβες τίποτα...Το ποιο εύκολο είναι να το ξαπλώσεις.Το να το γδαρεις είναι χρονοβόρο,το δύσκολο είναι οι σωστές κοπές του κρέατος και το ξεκοκκαλισμα.Ακομα πιο δύσκολο να ξέρεις να το μαγειρέψεις!
Το κουβαλημα που το πας ; Ειμουνα 1 ωρα απο το αμαξι .Μια φορα το εχω κανει και δεν το ξανακανω μονος μου
 
Να , τέτοια βλεπω και ούτε μου περνάει σαν ιδέα να παω για γουρούνια οσο και αν με πιέζουν γνωστοί, συγγενείς και φίλοι. Παντα θα βρεθεί ο μαλακας και ο μαλακας είναι ανίκητος....
Αν βρεθεί ο μαλάκας ή πίνεις καφέ στην απέναντι πλαγιά ή φεύγεις. :)
 
Το κουβαλημα που το πας ; Ειμουνα 1 ωρα απο το αμαξι .Μια φορα το εχω κανει και δεν το ξανακανω μονος μου
Δεν υπάρχει κάποιος που ασχολείται με αυτό το θήραμα και να το θεωρεί άθλο.Ειναι δεδομένο και παραβλέπεται.
 
Το κουβαλημα που το πας ; Ειμουνα 1 ωρα απο το αμαξι
Εκεί που μαρτύρησα φέτος ήταν σε ένα κυνήγι που το καπρί βαρέθηκε σε μια χουνιά 600 μέτρα από τον δρόμο,ο τόπος κάτω γεμάτος πέτρα και από τους 4 που ήμασταν να το κουβαλάμε οι 2…Ο ένας με σπασμένο πόδι και ο άλλος καρδιοπαθής…Το ζώο ήταν κάπου 120-130 κιλά…Κάηκαν τα χέρια μου να τραβάω το σχοινί!Το ζώο χτυπήθηκε στις 11 πάρα 20 και βγήκε στο αμάξι κατά τις 2:15
 
Εκεί που μαρτύρησα φέτος ήταν σε ένα κυνήγι που το καπρί βαρέθηκε σε μια χουνιά 600 μέτρα από τον δρόμο,ο τόπος κάτω γεμάτος πέτρα και από τους 4 που ήμασταν να το κουβαλάμε οι 2…Ο ένας με σπασμένο πόδι και ο άλλος καρδιοπαθής…Το ζώο ήταν κάπου 120-130 κιλά…Κάηκαν τα χέρια μου να τραβάω το σχοινί!Το ζώο χτυπήθηκε στις 11 πάρα 20 και βγήκε στο αμάξι κατά τις 2:15
Σε μια τετεια περιπτωση προπερσι το εγδαρα επι τοπου το εκοψα στα 4 κοματια και το κουβαλησα κοματια κανοντας δρομολογια .Δυσκολο .πολλη κουραση .Αλλα δεν θελω το θυραμα να το παραταω .Ειναι κριμα .
 
Τόση ώρα που σου μίλαγα δεν κατάλαβες τίποτα...Το ποιο εύκολο είναι να το ξαπλώσεις.Το να το γδαρεις είναι χρονοβόρο,το δύσκολο είναι οι σωστές κοπές του κρέατος και το ξεκοκκαλισμα.Ακομα πιο δύσκολο να ξέρεις να το μαγειρέψεις!
... χασαπο-μάγειρα μου εσύ!!!:p.sarcastic.

xasapis-magiras.png


topic.!!!
 
Καφεδουμπα ή κονιάκ? Καλημερες Μπιλ
Τσίπουρο ... ποτό μετά το κυνήγι πάντα ... συνήθως έχουμε χτυπήσει κάτι.
Με benelli πάντως έπεσε SBE1 μονόβολο Β&P στα 20μ.
Μπήκε στο κεφάλι έσπασε έναν σπόνδυλο και το γουρούνι ξεράθηκε.
1673815181216.png
 
Τσίπουρο ... ποτό μετά το κυνήγι πάντα ... συνήθως έχουμε χτυπήσει κάτι.
Με benelli πάντως έπεσε SBE1 μονόβολο Β&P στα 20μ.
Μπήκε στο κεφάλι έσπασε έναν σπόνδυλο και το γουρούνι ξεράθηκε.
View attachment 65035

πάντα τέτοια φίλε μου. κι από ότι φαίνεται παρα την πορεία του μέσα στο γουρούνι, έχει διατηρήσει αρκετό απ το σχήμα του.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top