Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Να προσθέσω ότι ακούγονται οι ομιλίες από τον ασύρματο πολύ μακριά και μπορεί να μη βγει το γουρούνι στο καρτέρι λόγω του ασύρματου....να ακούσει τις ομιλίες και να βγει αλλού.....γι αυτό το λόγο αρχικά χαμηλώνουμε την ένταση.... όπως και καθαρίζουμε το καρτέρι μας από ξερά κλαδιά, φύλλα, δεν καπνίζουμε και πολλά άλλα..... πολλοί σοβαροί γουρουνοκυνηγοι δεν πλένουν τα ρούχα τους μετά από κάθε έξοδο για να μην μυρίζει το απορρυπαντικό ή το μαλακτικό..... όπως έντονη μυρωδιά έχουν τα πορτοκάλια, μανταρίνια κτλ .... στο καρτέρι είμαστε λιτοί και απεριττοι......
Μάλλον είμαι ο μοναδικός που κουβαλάω αποσμητικο στο κυνήγι.
 
Πέρα από την πλάκα.....η ξένη μυρωδιά ή ήχος στην φύση είναι συναγερμός για τα ζώα.. ..
Δεν το είπα για πλάκα και εξηγώ.Οταν θέλω να κλείσω την κόντρα της παγανας πριν πάω στο καρτέρι ψεκάζω ανά διαστήματα την διαδρομή φορώντας γάντι λατεχ το οποίο αφήνω στο τέλος.
 
Last edited:
Εχω παντως μια χρονια, κατευθειαν απο τα μπουζουκια, με κολωνιες αφτερ σειβ και βρωμα πο ουισκια, ολες οι σκροφες στο καρτερι μου ηρθαν!!!!!
Μήπως βγήκες από τα κωλομπαρα από τα κορίτσια στην Χαλκίδα? Ρε παπακροκο!!!
 
δεν καπνίζουμε
👁️
Έλα ρε Bill τώρα που θα μας κόψεις και το τσιγάρο ... 🤣
(σωστά αυτά που είπες ... τσεκάρουμε και από που φυσάει)
ψεκάζω ανά διαστήματα την διαδρομή
Εμείς την πάμε χέζοντας ... 😂
 
σωστά αυτά που είπες ... τσεκάρουμε και από που φυσάει)
Συμφωνώ καλό είναι να έχουμε τον αέρα κόντρα να μας φυσά δηλαδή στο πρόσωπο..... για να μη μεταφέρεται η μυρωδιά μας.... αλλά αυτό όταν το γουρούνι φεύγει ακυνηγητο από σκυλιά περισσότερο και δεν έχει πίεση να πάει στα καρτερια
 
Για την συγκεκριμένη περίπτωση είπαμε πρέπει να πάνε για απόπειρα ανθρωποκτονίας
Αλλά μην ξεχνάμε ότι και από παράνομα βραδινά καρτέρια έχει σκοτωθεί κόσμος, δεν θέλει χαϊδεμα,σκίσιμο θέλει
Μισή ποινή γιατί το αριστερό δεν σκοτωνει :cool:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top