Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Aν και το κυνήγι αγριόχοιρου είναι σίγουρα ενδιαφέρον και πολύ παραγωγικό σε κρέας,ποτέ μου δεν επιχείρησα να πάω:έχω διαβάσει αλλά και ακούσει ΠΟΛΛΕΣ ιστορίες όπου λόγω εγκληματικών λαθών κυνηγών έγιναν ανθρωποκτονίες,όχι αστεία!Έτσι δυστυχώς ως τώρα δεν το αποτόλμησα...
 
Aν και το κυνήγι αγριόχοιρου είναι σίγουρα ενδιαφέρον και πολύ παραγωγικό σε κρέας,ποτέ μου δεν επιχείρησα να πάω:έχω διαβάσει αλλά και ακούσει ΠΟΛΛΕΣ ιστορίες όπου λόγω εγκληματικών λαθών κυνηγών έγιναν ανθρωποκτονίες,όχι αστεία!Έτσι δυστυχώς ως τώρα δεν το αποτόλμησα...
Τα λάθη γίνονται όταν ο αρχηγός δεν κάνει για αρχηγός. Πρέπει να ξέρει τα άτομα και να επιβάλει κανόνες και ποινές. αν δεν μπορεί να επιβληθεί στους αχρείους που εχει στην ομάδα του για να υπακούν τότε θα σκοτώνεται κόσμος.
εχω φύγει από παρεα που βγήκαμε για κυνήγι αρκετές φορές επειδή κάποιος δεν μπορούσε να συμπεριφερθεί με ασφαλή τροπο. Υπάρχουν ηλίθιοι που ενώ ξέρουν ότι βρίσκεται κάποιος από την άλλη μεριά μιας συστάδας πυροβολούν λες και δεν υπάρχει τίποτα ολα είναι καθαρά.
 
Τα λάθη γίνονται όταν ο αρχηγός δεν κάνει για αρχηγός. Πρέπει να ξέρει τα άτομα και να επιβάλει κανόνες και ποινές. αν δεν μπορεί να επιβληθεί στους αχρείους που εχει στην ομάδα του για να υπακούν τότε θα σκοτώνεται κόσμος.
εχω φύγει από παρεα που βγήκαμε για κυνήγι αρκετές φορές επειδή κάποιος δεν μπορούσε να συμπεριφερθεί με ασφαλή τροπο. Υπάρχουν ηλίθιοι που ενώ ξέρουν ότι βρίσκεται κάποιος από την άλλη μεριά μιας συστάδας πυροβολούν λες και δεν υπάρχει τίποτα ολα είναι καθαρά.
Kαι μάλιστα με δράμια και μονόβολα!!
 
Σαββατο και κυριακη ειχε αφλογιστια ο αδερφος μου με Winchester bouble x χοντρη γκαντεμια περσινα φυσιγγια τελεικα οπως μου ειπε αλλα την πατας εχθες ξανα βαζεις και σημερα ενω εχεις καινουρια τα θελει ο κωλος σου
 

Attachments

  • IMG-39225a2f6b1bc39c47b89a6206549c99-V.jpg
    IMG-39225a2f6b1bc39c47b89a6206549c99-V.jpg
    250,4 KB · Προβολές: 62
  • IMG-f3b774e8fc549f4d51fcd0f6c528f539-V.jpg
    IMG-f3b774e8fc549f4d51fcd0f6c528f539-V.jpg
    188,2 KB · Προβολές: 62
Σαββατο και κυριακη ειχε αφλογιστια ο αδερφος μου με Winchester bouble x χοντρη γκαντεμια περσινα φυσιγγια τελεικα οπως μου ειπε αλλα την πατας εχθες ξανα βαζεις και σημερα ενω εχεις καινουρια τα θελει ο κωλος σου
Μηπως εχουν παρει υγρασια, γιατι φαινονται ψιλοσκουριασμενα....
 
Σαββατο και κυριακη ειχε αφλογιστια ο αδερφος μου με Winchester bouble x χοντρη γκαντεμια περσινα φυσιγγια τελεικα οπως μου ειπε αλλα την πατας εχθες ξανα βαζεις και σημερα ενω εχεις καινουρια τα θελει ο κωλος σου
Τυχαινει και στις καλητερες οικογενοιες χθες με βγαινει το γουρουνι σταματαει μπροστα μου στα 20-25 μετρα σηκωνω σημαδευω παταω τακ!!! Ετσι οπως ημουν τραβαω παταω τεντα το γρουν!!!
 
Τα λάθη γίνονται όταν ο αρχηγός δεν κάνει για αρχηγός. Πρέπει να ξέρει τα άτομα και να επιβάλει κανόνες και ποινές. αν δεν μπορεί να επιβληθεί στους αχρείους που εχει στην ομάδα του για να υπακούν τότε θα σκοτώνεται κόσμος.
εχω φύγει από παρεα που βγήκαμε για κυνήγι αρκετές φορές επειδή κάποιος δεν μπορούσε να συμπεριφερθεί με ασφαλή τροπο. Υπάρχουν ηλίθιοι που ενώ ξέρουν ότι βρίσκεται κάποιος από την άλλη μεριά μιας συστάδας πυροβολούν λες και δεν υπάρχει τίποτα ολα είναι καθαρά.
Ισχύουν όλα αυτά που λες αλλά να ξέρεις ότι τα περισσότερα ατυχήματα ,σχεδόν όλα, γίνονται νύχτα από λαθροθηρες ......
Έχει συμβεί να κρατάνε τραυματίες όλη τη νύχτα,με κίνδυνο να υποκύψουν στα τραύματα τους,όλη νύχτα και να τους πηγαίνουν το πρωί στο νοσοκομείο για να μη λογοδοτήσουν.......
 
Σαββατο και κυριακη ειχε αφλογιστια ο αδερφος μου με Winchester bouble x χοντρη γκαντεμια περσινα φυσιγγια τελεικα οπως μου ειπε αλλα την πατας εχθες ξανα βαζεις και σημερα ενω εχεις καινουρια τα θελει ο κωλος σου
Το περασμένο Σάββατο και ο ξάδερφος μου είχε αφλογιστια με τα ίδια φυσιγγια. Αγορασμενα πριν λίγες μέρες!
 
εγω ξερω παιδες οτι απο περσυ που δωθηκε παραταση εως τελη σεζων το κυνηγι στα γουρουνια υσηχια δεν εχουμε μες το βουνο εμης η μπεκατσαδεςςςςς με τους γουρουναδεςςςςς ,, τουλαχιστων εδω στα μερημουυυυυ,,,δηλ,παραδειγμα φηγετε απο εδω εχουμε κλεισμενα γουρουνια,,οκ οκ,,,, παιδια κωβουμε τωρα παντε αλουυυ,,οκ οκ μας σταματανε στον δρωμο και λενε παντε απο αλουυυυ,,οκ οκ ,,εεεεεεεε νταξηηηη καταλαβαινουμε οτι το κυνηγι στο γουρουνι καταλαβανη μια μεγαλη εκταση στο βουνο ,αλα και εμης τι να κανουμεεεε ;; πρεπη να βρεθη μια συγουρι λυση για την καταπωλεμιση τον χοιρων ωπου υπαρχη πρωβλημα και οχι με παρατασης θυραςςς,,δηλ, αυτο το διαστημα σχεδων τα γουρουνια κιοφωρουν τα μπασταρδα κανουνε μεχρι και 10 12 μικρα,,ενω τα αγρια εαν υπαρχουν αντε 3 4 μικρα τον χρονοοοο,,πρεπη να δωθη μια σωβαρη λυση για αυτο δηλ,εας δωσουνε εναρξη 15 αυγουστου με την εναρξη κυνιγιου ,και μια επιπλεων μερα στο βουνο το κυνηγητουςςςς,,γνωμημου οκ οκ η καταπωλεμιση σε οπια θυραματα θελουνε μια σωβαρη μελετη και με ανθρωπους να εχουν τιν γνωση τον πραγματων,,ΥΓ ακουω γνωμες και το συζηταμεεεεε .RESPECT.ΥΓ χωρις να εχω κανενα θεμα με τους φιλους γουρουναδεςςς
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top