Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ λυπήθηκα ιδιαίτερα...,.... Μου άρεσε πολύ αυτό το όπλο.....
Εάν θέλουν να πουλάνε ας φροντίζουν και για την υποστήριξη
Αν είναι να αγοράσω κάτι και αν χρειαστώ κάτι να χτικιάσω να λείπει το βύσσινο
Όχι ότι το κλείστρο είναι κάτι που σπάει συχνά ειδικά στα σημερινά όπλα, αλλά εάν συμβεί τι γίνεται μετά, το κάνω κορνίζα;
 
Όποια και αν αποφασίσεις να πάρεις, καλό θα ήταν να φέρει μεταλλικά ρυθμιζόμενα σκοπευτικά.
Τα ρυθμιζόμενα σκοπευτικά στο λειοκανο είναι σαν την λακούβα που δεν είδες γιατί χαζευες την κωλαρα που πέρναγε.
 
Καλησπέρα μάγκες!
Μετά από πολύ καιρό μαζεύοντας λεφτά έχω φτάσει το μπάτζετ μου στα 1500€ για καινούρια καραμπίνα για αγριογούρουνο.
Θα ήθελα να ρωτήσω τι καραμπίνα προτείνεται;
Σκεφτόμουν την beretta a350 xtrema wildboar , Franchi affinity 3 ή Winchester SX4.
Αν όμως έχετε κάποια άλλη γνωμη είμαι όλος αυτιά.
Να πας να τις δεις από κοντά.
Μην παραγγείλεις όπλο που δεν έχεις πιάσει.

Θες 3" ή 3,5", μικρή ή μεγάλη αποθήκη, αδράνεια ή αέρια, μήκος κάνης πόσο ? ... αυτές είναι οι βασικές ερωτήσεις όπως και η υποστίριξη σε ανταλλακτικά + η αντοχή σε κακουχίες.
Δες και την sbe3 και την καινούργια μ2.
 
Τα ρυθμιζόμενα σκοπευτικά στο λειοκανο είναι σαν την λακούβα που δεν είδες γιατί χαζευες την κωλαρα που πέρναγε.
Όπως και να χει αυτού του είδους τα σκοπευτικά είναι μονόδρομος για όπλα που θέλουν να ρίχνουν τα μονόβολα με αξιοπρέπεια. Ας έχει και λακούβες.
 
Όπως και να χει αυτού του είδους τα σκοπευτικά είναι μονόδρομος για όπλα που θέλουν να ρίχνουν τα μονόβολα με αξιοπρέπεια. Ας έχει και λακούβες.
Καλημέρα..... Εγώ φέτος πηρα το LPA που είναι σκόπευτρο μπροστά και κλισιοσκοπειο πίσω ρυθμιζόμενο καθ' ύψος και κατά διεύθυνση και προσαρμόζονται πάνω στη Ρίγα με μικροσκοπικά βιδακια Άλεν και έμεινα ευχαριστημένος.......
 
Απ τα μέρη μου Νίκο η κοπελιά που τράκαρε.

Ευτυχως δεν χτυπησε η κοπελιά....αλλα το αυτ/το ''σωβρακο''....Την εβαλαν στα εξοδα τα κωλογουρουνα..!!!:mad:

Λες να της καλυψει τα εξοδα ο Μητσοτακης με καποιο επιδομα ??:p:D

ΥΓ. Προεκλογικη περιοδο εχουμε....πες στην κοπελιά να κανει αιτημα στο υπουργειο !!!;)
 
Καλημέρα..... Εγώ φέτος πηρα το LPA που είναι σκόπευτρο μπροστά και κλισιοσκοπειο πίσω ρυθμιζόμενο καθ' ύψος και κατά διεύθυνση και προσαρμόζονται πάνω στη Ρίγα με μικροσκοπικά βιδακια Άλεν και έμεινα ευχαριστημένος.......
Πολύ σωστά έκανες.
Τα ρυθμιζόμενα σκοπευτικά δεν βοηθάνε μόνο στην ακρίβεια αλλά, το βασικότερο, στη διόρθωση της βολής.
 
Ευτυχως δεν χτυπησε η κοπελιά....αλλα το αυτ/το ''σωβρακο''....Την εβαλαν στα εξοδα τα κωλογουρουνα..!!!:mad:

Λες να της καλυψει τα εξοδα ο Μητσοτακης με καποιο επιδομα ??:p:D

ΥΓ. Προεκλογικη περιοδο εχουμε....πες στην κοπελιά να κανει αιτημα στο υπουργειο !!!;)

Νίκο όλη η διαδρομή από το σπίτι μου μέχρι το μέρος που πάω για κυνήγι είναι επίφοβο να σου πεταχτούν γουρούνια στο δρόμο. Θέλει προσοχή. Φέτος μεχρι και το τελευταίο εκπαιδευτικό τα πετυχαινα συνέχεια. Μόλις άνοιξε το κυνήγι εξαφανιστηκαν. .hair.
 
Καλημέρα..... Εγώ φέτος πηρα το LPA που είναι σκόπευτρο μπροστά και κλισιοσκοπειο πίσω ρυθμιζόμενο καθ' ύψος και κατά διεύθυνση και προσαρμόζονται πάνω στη Ρίγα με μικροσκοπικά βιδακια Άλεν και έμεινα ευχαριστημένος.......
Πήρες αυτά που είναι στα 75 € περίπου τιμή λιανικής στην αγορά;

https://airgunshop.gr/8.-optika-skopeutika/anoihta-skopeutika/lpa-sight-bss19/

Τα "ζαχαρώνω" καιρό αλλά μιάς και δεν πάω συχνά σε γουρούνι σκεφτόμουν το έξοδο.
 
Η μαξους γατάκι τα γκρεμίζει με 5αρια σκάγια και μαλλινη ταπα από αυτά τα b&p που δεν σου αρέσουν .yel.

View attachment 69873
View attachment 69874
Δες εδώ στο κέντρο της φώτο πόσο ψιλό σκαγακι χρειάζεται .yel.
Τέτοια εγώ τα βάζω στην τσέπη!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top