Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φοβηθηκε ειναι η αληθεια ο ανθρωπος . Αλλα σηκωθηκε χαλαρα και εφυγε και το ζωντανο.

Μια γουρουνα που πέτυχα στο τελευταίο εκπαιδευτικό πριν την έναρξη φέτος είχε καμία δεκαριά μικρά. Μου φυσηξε λίγο και έφυγε
 
Last edited:
Πολύ σωστά έκανες.
Τα ρυθμιζόμενα σκοπευτικά δεν βοηθάνε μόνο στην ακρίβεια αλλά, το βασικότερο, στη διόρθωση της βολής.
Σε σταθερό στόχο ναι νομίζω αξίζει. Αλλά για κινούμενο στόχο ειδικά όταν τρέχει σε κάποια απόσταση, νομίζω ότι το μεσαίο στόχαστρο ( μπίλια) προσφέρει ποιο γρήγορη διόρθωση και πάνω από όλα κοντάκι στα μέτρα του σκοπευτή όσο γίνεται.
 
Εν τω μεταξύ 75 ευρώ τα σκοπευτικά που προσαρμόζονται στην ρίγα... Σου λέω και 5 ευρώ μεταφορικά 80€! Το 2017 που το έψαχνα, ολόκληρη ΚΆΝΝΗ 51 εκ σλαγκ με ρυθμιζόμενα σκοπευτικά για την Remington 870 είχε 250 ευρώ. Τι μας περνάνε; Απορώ.
 
Εν τω μεταξύ 75 ευρώ τα σκοπευτικά που προσαρμόζονται στην ρίγα... Σου λέω και 5 ευρώ μεταφορικά 80€! Το 2017 που το έψαχνα, ολόκληρη ΚΆΝΝΗ 51 εκ σλαγκ με ρυθμιζόμενα σκοπευτικά για την Remington 870 είχε 250 ευρώ. Τι μας περνάνε; Απορώ.
Νόμος προσφοράς και ζήτησης.
Άς έφτιαχνε μια ελληνική βιοτεχνία τέτοια σκοπευτικά κι άς ήταν και λίγο ακριβότερα (σιγά την τεχνολογία που απαιτείται στο κάτω-κάτω).
Άν ασχοληθούν οι Κινέζοι θα το φτιάξουν φτηνότερο.
 
Νόμος προσφοράς και ζήτησης.
Άς έφτιαχνε μια ελληνική βιοτεχνία τέτοια σκοπευτικά κι άς ήταν και λίγο ακριβότερα (σιγά την τεχνολογία που απαιτείται στο κάτω-κάτω).
Άν ασχοληθούν οι Κινέζοι θα το φτιάξουν φτηνότερο.
Στα σκοπευτικά των πιστολιών να δεις τιμές άμα πεις να βάλεις " νυχτερινά" σκοπευτικά. Εννοείται δεν είναι rocket science, απλά στην Ελλάδα η επιχειρηματικότητα είναι υπό διωγμό.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top