Αγριόχοιρος Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το νου μας παντού!!! Ειχα παει για κοκκαλια το απόγευμα (ούτε τσιμπια) και ένα παιδί που ψαρευε πιο δίπλα μου είπε ότι χθες το πρωί στο τσακ την γλίτωσε όταν πετάχτηκαν 2 τέρατα στην άσφαλτο. Οσοι έρχεστε Πολιτικα για τσίχλες το ξέρετε το σημείο. Ακριβως στην στροφή που μπαίνεις για το εργοστάσιο της Σογια Ελλας , δίπλα ακριβως στην θάλασσα και ερχοντουσαν από την μεριά της θάλασσας!!!
 
Το νου μας παντού!!! Ειχα παει για κοκκαλια το απόγευμα (ούτε τσιμπια) και ένα παιδί που ψαρευε πιο δίπλα μου είπε ότι χθες το πρωί στο τσακ την γλίτωσε όταν πετάχτηκαν 2 τέρατα στην άσφαλτο. Οσοι έρχεστε Πολιτικα για τσίχλες το ξέρετε το σημείο. Ακριβως στην στροφή που μπαίνεις για το εργοστάσιο της Σογια Ελλας , δίπλα ακριβως στην θάλασσα και ερχοντουσαν από την μεριά της θάλασσας!!!
Εαρινοι κολυμβητες..
 
Εαρινοι κολυμβητες..
Γιαννη τα έχω πετύχει 3 φορές, την τελευταία πάνω από 20 ζώα, να περνάνε τον δρόμο στον Κωλοβρεχτη παλι ερχομενα από την θάλασσα. Μηπως πέφτουν στην θάλασσα για να φεύγουν τίποτα παράσιτα??? Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Παντως εδώ γύρω τις νυχτερινές ώρες είναι καλό να πάμε σιγά σιγά στους δρόμους γιατί οι πιθανότητες να στουκαρεις με γουρούνια είναι πάρα πολλές πλέον.
 
Η μαξους γατάκι τα γκρεμίζει με 5αρια σκάγια και μαλλινη ταπα από αυτά τα b&p που δεν σου αρέσουν .yel.

View attachment 69873
View attachment 69874
Δες εδώ στο κέντρο της φώτο πόσο ψιλό σκαγακι χρειάζεται .yel.

Γατακι ειναι αυτο ??? :p :D
Καλα ξηγηθηκες φιλε....ξερω οτι στην Αγγλια γατα στην υπαιθρο θανατονετε... !!! :)
 
Γατακι ειναι αυτο ??? :p :D
Καλα ξηγηθηκες φιλε....ξερω οτι στην Αγγλια γατα στην υπαιθρο θανατονετε... !!! :)

Τα μικρά είναι λουκουμακια φίλε μου. Πολυ νόστιμα. Στην Αγγλία δεν κυκλοφορεί ούτε σκυλι ούτε γατί αδέσποτο τα κάνουν Ντονερ κεμπάπ με την μια 🤣 🤣
 
Καλα ,οσο ενας λάγαρος .big smile.
Καποτε ξάπλωσα ενα στα 25μ με lambro μπλε 5. Ηταν 25 κιλά καθαρό. Συκώτι καρδια και πνευμόνια σουρωτηρι. Δεν το πίστευα

Και εμένα με mg2 fiber Ν5 νίκελ ήταν. Και το πήρε μπροστά η τουφεκιά γιαυτό έπεσε
 
Last edited:
Χθες ο γειτονας πηγε για σπαραγγια και μεσα στο χορταρι επεσε πανω σε μια γουρουνα με 13 γουρνακια!!! Σηκωθηκε το ζωο και εφυγε χαλαρα μαζι με τα μικρα της και προλαβε και μετρησε ο γειτονας!!! Παλι θα γεμισει ο τοπος και θα τα φανε ολα τα περιβολια εδω γυρω!!!!
 
Χθες ο γειτονας πηγε για σπαραγγια και μεσα στο χορταρι επεσε πανω σε μια γουρουνα με 13 γουρνακια!!! Σηκωθηκε το ζωο και εφυγε χαλαρα μαζι με τα μικρα της και προλαβε και μετρησε ο γειτονας!!! Παλι θα γεμισει ο τοπος και θα τα φανε ολα τα περιβολια εδω γυρω!!!!
Περιμένω την ημέρα που θα πας για απογευματινο και γυρίσεις στο κρεμασταρι με κανένα μακρομουτσουνο!!!
 
Περιμένω την ημέρα που θα πας για απογευματινο και γυρίσεις στο κρεμασταρι με κανένα μακρομουτσουνο!!!
Κι ομως μου εχει βγει ενα καπρι σαν νταλικα σε απογευματινο!!! Δεν εριξα για δυο λογους , πρωτον ηταν Παρασκευη (παραμονη Χριστουγεννων μαλιστα) αρα απαγορευμενη μερα και μακρια τα μπλεξιματα τετοιου ειδους απο εμας... Δευτερον , αντε να το κουβαλαγες αφου για να πας στο καρτερι αυτο αφηνεις το αμαξι στον δρομο , περνας ενα χωραφι-κατηφορα με ελιες και μπαινεις στο πυκνο οπου μετα απο περπατημα 350 μετρων σε μονοπατι βρισκεις την λακα και καθεσαι!!! Αυτο που θα μπορουσα να παρω νομιμα και ευκολα για μαζεμα , ηταν ενα 40αρι που πετυχα σε ενα πεπατητο αλλα με πηρε πρεφα και εστριψε πριν αλλαξω φυσιγγια...
Ομως χωρις πλακα τα ατιμα ασωτα ειναι εδω. Με τοσα πολλα που γεννανε και χωρις φυσικο εχθρο αναπληρωνουν τις απωλειες απο το κυνηγι ανετα και καθε χρονο ειναι και περισσοτερα!
 
Χθες ο γειτονας πηγε για σπαραγγια και μεσα στο χορταρι επεσε πανω σε μια γουρουνα με 13 γουρνακια!!! Σηκωθηκε το ζωο και εφυγε χαλαρα μαζι με τα μικρα της και προλαβε και μετρησε ο γειτονας!!! Παλι θα γεμισει ο τοπος και θα τα φανε ολα τα περιβολια εδω γυρω!!!!
Τυχερος, φαντασου να κανε επιθεση η σκροφα.
Θελει μεγαλη προσοχη...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top