Αύξηση στις τιμές των φυσιγγίων

  • Thread starter Thread starter tsakalos
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
STE
Η τσίχλα είναι σούπερ αλλά απαιτεί φυσίγγια.
Όταν κάνουν 10 ευρώ το κουτί τσίχλα δεν πας.

Δηλαδή θα μας κάνουν να παρακαλάμε να μην έχει πουλιά.

Φαντάζεσαι να χει πουλιά και να θες 30 ευρώ για 3 κουτιά φυσίγγια;
Πηγαιναμε γαι περπατητο καο το λιγοτερο θελαμε 5 κουτια ..... 7 πολλεσ φορες, να βαρουσαμε και κουτουρου ειναι η αληθεια....αλλα τωρα μαζι με ταμεταφορικα, καφε τυροπιτα , 8α θες 100 ευρωπουλα .....για μια εξοδο χαχαχα

... να μου πες κ σκο[ευτηριο αν πας κ ριξεις 4 πουλες = 22 +6 κουτια*8 + καφες + βενζινη απο αθηνα = 80 ευρω!!!!!!!!!!!!!

Με το κυνηγι θa μεινει κ ο μεζες τουλασχιστον :)
 
Εγώ δεν ρίχνω 28 άρια η 30αρια αλλά από φέτος με βλέπω να βγάζω το ρωσικό με σταθερά 3/1 και αυλό 18,2 και να βαράω και με 24 ...τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα εγώ έκανα γενικό σέρβις και άλλαξα και δύο πράγματα στο Ναβάρα και μου πήγε 600€ θέλω λάστιχα 900€ θέλω και φυσηγγια 500€ ...το κυνήγι αν συντήρηση και αυτοκηνιτο γίνεται πανάκριβο..παντός 9,5€ η 10 € για 32 γραμμάρια δεν δίνω ούτε με σφαίρες..παντός παίδες και τα Ναβάρο και τα λαμπρό30γρ που δοκίμασα πέρσι προπαντός τα λαμπρό με νότια και υγρασιες φουλ με έβγαλαν άσπρο πρόσωπο...είναι εξερετικα και τα δυο
 
Έχω κάμποσα νο12 και κάτι μπαρουτες Όχη και πολη αξιόλογες ιδεαλ και σπεσιαλ,και κάνα μισό κιλό αμερικάνικη 28ρα.θα τα γεμισο και όπου πάνε σε τσίχλα,μετά τέλος ιδιογομοση στα ψηλά
Γιάννη με 8,5€ φτιάχνει ς φυσηγγακι ωραίο με psb1 για τσίχλα στα 32 γραμμάρια με της σημερινές τιμές .....αν σου αρεση βέβαια
 
Γιάννη με 8,5€ φτιάχνει ς φυσηγγακι ωραίο με psb1 για τσίχλα στα 32 γραμμάρια με της σημερινές τιμές ..
Μη χαλάτε τα υλικά.
Δεν είναι μόνο το θέμα πόσο έχουν αλλά αν θα τα ξαναβρούμε να τα αντικαταστήσουμε
 
Η λύση απλή:

Δεν κηνυγάει κανείς τσίχλα φέτος, τα πουλιά πολλαπλασιάζονται και του χρόνου με 1 φυσίγγι παίρνεις 2 πουλιά στη τουφεκιά και μειώνεται το κόστος της κάρπωσης στο μισο!!! ΔΙΑΔΩΣΤΕ bbq2.exciting.
Υπάρχει και το άλλο σενάριο, διπλασιάζονται οι τσίχλες, το μαθαίνουν οι μαγαζατορες και ανεβάζουν τις τιμές λόγω αυξημένης ζήτησης .hair.
 
Σήμερα πλήρωσα + 0.50€ το φρεντο εσπρέσο
Που είναι καθημερινό έξοδο
και ο κουρέας είπε +2€ από 1/8...
Είναι γενικό το κακό..
Ειδικά στα είδη πρώτης ανάγκης..
Τωρα τα φυσίγγια είναι είδος πολυτελείας..
Και ανεβαίνει η τιμή 2 φορές κάθε χρόνο.
Φραπέ απ'το σπίτι και κοτσίδα!
Πέρα απ'την πλάκα, οι καφέδες από τις γνωστές αλυσίδες,νεροπλύματα είναι.
 
Φραπέ απ'το σπίτι και κοτσίδα!
Πέρα απ'την πλάκα, οι καφέδες από τις γνωστές αλυσίδες,νεροπλύματα είναι.
Γι'αυτό έχω μηχανή και παίρνει και κάψουλα και χύμα και φτιάχνω σπίτι μόνος μου .Πάλι εκτός θέματος αλλά είδα ένα φίλο έμπορο που ανακατεύεται με πολλά είχα να τον δω καιρό ο οποίος έπαιρνε από super market και αυτά που λήγουν σε λίγες μέρες και τα πουλούσε εννοείται φανερά τρόφιμα κτλ με ανοχή λίγων ημερών .Μου λέει έβρισκα κοντέινερ ολόκληρα με κάψουλες καφέ και το τελευταίο 6αμηνο χάθηκαν ξαφνικά τα παίρνουν πίσω οι εταιρίες και απλά αλλάζουν ημερομηνίες το τι πίνουμε και τρώμε αφήστε τα γιατί άκουσα και άλλα από κάτι παραγωγούς γεωργικών προιοντων που είδα το σκ .Το τι τρώμε και το τι πίνουμε να μην το σκεφτόμαστε καλύτερα γι'αυτό ο καρκίνος έγινε γρίπη .
 
...οι καφέδες από τις γνωστές αλυσίδες,νεροπλύματα είναι.
Καλα κανουν φιλε.
Και σκ@τ@ να βαλουν μεσα.
Γιατι εχουμε γινει ολοι δηθεν...δεν μας αρεσει να φτιαξουμε καφε ...μπαναλ...τον θελουμε ετοιμο.
Εχουμε σηκωσει τη μυτουλα ψηλα.
 
Γι'αυτό έχω μηχανή και παίρνει και κάψουλα και χύμα και φτιάχνω σπίτι μόνος μου .Πάλι εκτός θέματος αλλά είδα ένα φίλο έμπορο που ανακατεύεται με πολλά είχα να τον δω καιρό ο οποίος έπαιρνε από super market και αυτά που λήγουν σε λίγες μέρες και τα πουλούσε εννοείται φανερά τρόφιμα κτλ με ανοχή λίγων ημερών .Μου λέει έβρισκα κοντέινερ ολόκληρα με κάψουλες καφέ και το τελευταίο 6αμηνο χάθηκαν ξαφνικά τα παίρνουν πίσω οι εταιρίες και απλά αλλάζουν ημερομηνίες το τι πίνουμε και τρώμε αφήστε τα γιατί άκουσα και άλλα από κάτι παραγωγούς γεωργικών προιοντων που είδα το σκ .Το τι τρώμε και το τι πίνουμε να μην το σκεφτόμαστε καλύτερα γι'αυτό ο καρκίνος έγινε γρίπη .
Ότι χειρότερο η κάψουλες καφέ
 
Στο κυνήγι φραπέ σε μπουκάλι νερού 😂
Πως το διατηρεις για να το πιεις στο διαλειμα;
Δεν γινεται νεροζουμι και ζεστο;
Οταν μας κανει χειμωνα εχω μαζι μου μπρικι και ψηνω μολις παω στο αυτοκινητο
Οταν ειναι ζεστες απλα δεν πινω
Η εχω στην παγωνιερα στο αυτοκινητο
Αλλα ενας καφες παγωμενος και κατι με σταφυδα μελι επιβαλλετε στην περδικα αναμεσα στην εναλλαγη τοπου με τις ζεστες μας Ψηλα στο βουνο
 
Ένα μπουκαλάκι του νερού 1/2 του λίτρου του βάζεις 1/3 νερό και το έχεις κατάψυξη όταν το βγάλεις βάζεις ελάχιστο νερό και την δόση του καφέ ζάχαρη που θες το κουνάς 156 φορές και έχεις παγωμένο φραπέ για κάνα 4ωρο σίγουρα μέχρι να λιώσει ο πάγος.
 
Πως το διατηρεις για να το πιεις στο διαλειμα;
Δεν γινεται νεροζουμι και ζεστο;
Οταν μας κανει χειμωνα εχω μαζι μου μπρικι και ψηνω μολις παω στο αυτοκινητο
Οταν ειναι ζεστες απλα δεν πινω
Η εχω στην παγωνιερα στο αυτοκινητο
Αλλα ενας καφες παγωμενος και κατι με σταφυδα μελι επιβαλλετε στην περδικα αναμεσα στην εναλλαγη τοπου με τις ζεστες μας Ψηλα στο βουνο
Καλα δεν τον έχω όλη μερα.. απλά τον κάνω στο μπουκάλι..
Μην χαλάει το θέμα με την αύξηση τιμές φυσιγγίων με τι περνούμε μαζί στο κυνήγι 😂
 
Back
Top