Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το 2-4% είναι μπαρούφες ... Όταν καλό φυσίγγι με φυσίγγι εμπορικό έχει μέχρι 10%.

Αν είχαμε 5 τουφεκιες με το ένα και 5 με το άλλο θα βλέπαμε πιο σωστά την διαφορά.

ps
Ούτε εγώ δεν τα κάνω όμως αυτά αχαχα
Μιλάμε για ίδιο φυσίγγι του Αρη και όχι εργοστασιακό... για το τσοκ λέω έχει 14% με το μαμά... και εσύ καλά κάνεις γιατί αν ρίχνεις 5 ρεμινκτον κάθε φορά σε βλέπω στις αγροτικές φυλακές ΝΑΥΠΛΊΟΥ να φυλάς πρόβατα .sarcastic.
 
Μιλάμε για ίδιο φυσίγγι του Αρη και όχι εργοστασιακό... για το τσοκ λέω έχει 14% με το μαμά... και εσύ καλά κάνεις γιατί αν ρίχνεις 5 ρεμινκτον κάθε φορά σε βλέπω στις αγροτικές φυλακές ΝΑΥΠΛΊΟΥ να φυλάς πρόβατα .sarcastic.
Γι αυτό είπα ότι έχει ενδιαφέρον.
 
Ρε παιδια εχει ερθει νεα παρτιδα kicks γτ ειχανε τελειωσει και εμαθα οτι αυτες τις μερες θα παραλαβουν οι εισαγωγεις και ειπα να ρωτησω ξερουμε κατι?
Φίλε είδα σε ένα ξενω σαιτ μια σύσφιξης -0.30 αν είναι ποιο ανοιχτό από το 5τσοκ θα παρω ενα ειναι και εσωτερικό που μου αρέσει να μην εξέχει... για μαθε και πες μου.
 
Φίλε είδα σε ένα ξενω σαιτ μια σύσφιξης -0.30 αν είναι ποιο ανοιχτό από το 5τσοκ θα παρω ενα ειναι και εσωτερικό που μου αρέσει να μην εξέχει... για μαθε και πες μου.
Εσωτερικο κικς πιο ανοιχτο απο 5* να το κανεις τι? Δε το εχω ξανακουσει παντως τετιο τσοκ απο την εταιρια αυτη
 
Να αφησω εδω μια δοκιμη που δεν την ειχα κανει αλλα ειχα περιεργεια...

35 μετρα αποσταση....

33γρ ν6 το φυσιγγι στο χερι....

Μ2 το οπλο, 3 αστερια η συσφιξη 5/10 και στα δυο τσοκ...

Μαμα 3 αστρα....



Kicks smoke 3 αστρα...

Το κικς 3 άστρα έχει σχεδόν την απόδοση του μαμά 2 σε αυλους 18.35.
Η τουφεκιά με τα 234 σκάγια έχει αποδοση xf choke.
Πολυ καλή τουφεκιά. Είναι με νίκελ η απλά σκάγια?
 
Το rio δεν έχει μέσα νίκελ σκάγια.
Τα σκάγια που έβγαλα από το βιβλίο ήταν μαύρα, άρα είναι αντιμονιου.
Όμως είχαν παραμορφώθει αρκετά μπορώ να πω.
Η διάτρηση 6 χιλ μου φαίνεται πολύ καλή για 40 μέτρα νο6.
Η Πέρδικα πέφτει άνετα με 2 τέτοια σκάγια στα 50 μετρα.
 
Το κικς 3 άστρα έχει σχεδόν την απόδοση του μαμά 2 σε αυλους 18.35.
Η τουφεκιά με τα 234 σκάγια έχει αποδοση xf choke.
Πολυ καλή τουφεκιά. Είναι με νίκελ η απλά σκάγια?
Απλά... Δεν έχει τίποτα που να "φτιάχνει" την τουφεκιά το φυσίγγι για να φαίνονται οι διαφορές...
 
Παιδια εχει κανεις kikcs τσοκ για beretta optima plus και αν εχει την ευγενη καλοσυνη να μου το στειλει η να βρεθουμε να το ριξω με το οπλο μου να δω και γω δυο πραγματα ειδηκα την αυξημενη διατρυση δεν αμφισβητω κανεμαν προς αποφυγη παρεξυγησης υπαρχει φιλου 3.5* αλλα ειναι για crio plus και δε ξερω αν θα βγει σωστο συμπερασμα απο θεμα φουστας ειναι στα 18.9 απο συσφηξη θα μου βγει 2-3 δεκετα πιο σφιχτο
 
Παιδια εχει κανεις kikcs τσοκ για beretta optima plus και αν εχει την ευγενη καλοσυνη να μου το στειλει η να βρεθουμε να το ριξω με το οπλο μου να δω και γω δυο πραγματα ειδηκα την αυξημενη διατρυση δεν αμφισβητω κανεμαν προς αποφυγη παρεξυγησης υπαρχει φιλου 3.5* αλλα ειναι για crio plus και δε ξερω αν θα βγει σωστο συμπερασμα απο θεμα φουστας ειναι στα 18.9 απο συσφηξη θα μου βγει 2-3 δεκετα πιο σφιχτο
Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος ότι οι φούστες έχουν ελάχιστες διαφορές, μπορεί κ καθόλου, έχω μετρήσει αλλά δεν θυμάμαι, σε optima και crio plus στα κικς... Το δικό μου το έχουν κυνηγήσει αρκετές φορές φίλοι με οπτιμα... Άρα πρόβλημα δεν θα υπάρχει, η σύσφιξη θα είναι 2/10 πιο σφιχτή...
 
Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος ότι οι φούστες έχουν ελάχιστες διαφορές, μπορεί κ καθόλου, έχω μετρήσει αλλά δεν θυμάμαι, σε optima και crio plus στα κικς... Το δικό μου το έχουν κυνηγήσει αρκετές φορές φίλοι με οπτιμα... Άρα πρόβλημα δεν θα υπάρχει, η σύσφιξη θα είναι 2/10 πιο σφιχτή...
Απο ασφαλεια δεν υπαρχει θεμα απλα ανεφερε ο βαγγελης ιωαννινα αν θυμαμε καλα οτι υπαρχει περιπτωση να μη βγαλουμε σωστα συμπερασματα και απο κατανομη δεν εχω εδιασμους μου τις ειχανε συμαζεψει τις μπενελλες αλλα με διατρηση δεν ειχα ασχοληθει εχω διαπιστωσει ομως και μειωση στο λακτισμα του οπλου και αυτο το καταλαβενεις οταν ενω το δουλευεις καιρο συστιματικα το βγαλεις για ενακυνηγι ειναι εμφανες η διαφορα στο κλωτσο και απο το φιλο η ιδια διαπιστωση
 
Golden super 34gr #5 @36.5m
Boito 3 άστρα.
Φωτό του @ΝίκοςΠ
Διάτρηση περίπου ίδια και με τα 2 setup.


Κανονικό setup
View attachment 46311
View attachment 46312
View attachment 46313

Τροποποιημένο setup με αλεύρι
View attachment 46314
View attachment 46315
...αναρωτιέμαι αν τη έκανε να βγάζει 380 m/s στο 1,5 μέτρο τι συγκέντρωση ,διάτρηση και κατανομή θα έβγαζε στα 35 & στα 45 μέτρα....think.
 
...αναρωτιέμαι αν τη έκανε να βγάζει 380 m/s στο 1,5 μέτρο τι συγκέντρωση ,διάτρηση και κατανομή θα έβγαζε στα 35 & στα 45 μέτρα....think.
Μια χαρά σε νορμάλ καιρό.
Στα μείον 10 όμως ;;;
Θερμοκρασιοεπηρρεαζόμενη μονοβασική.
 
Μια χαρά σε νορμάλ καιρό.
Στα μείον 10 όμως ;;;
Θερμοκρασιοεπηρρεαζόμενη μονοβασική.
...ας κάμει την δοκιμή με τις ίδιες καιρικές συνθήκες Βασίλη ( αν την κάνει ) και όταν αποφασίσει να βγάλει το φυσίγγιο στην παράγωγη για χρήση στους - 10 τότε ας αυξήσει πυρίτιδα...

Εξάλλου δεν έβαλε το φυσίγγιο στο ψυγείο...

Νομίζω ότι κατάλαβες τι θέλω να πω και θα ήταν νομίζω προτιμότερο να μην το έκανες φιλέ αυτό το σχόλιο....Δεν κερδίζεις κάτι...αλευρωμένος είμαι, μυλωνάς δεν είμαι!...;)
 
...ας κάμει την δοκιμή με τις ίδιες καιρικές συνθήκες Βασίλη ( αν την κάνει ) και όταν αποφασίσει να βγάλει το φυσίγγιο στην παράγωγη για χρήση στους - 10 τότε ας αυξήσει πυρίτιδα...

Εξάλλου δεν έβαλε το φυσίγγιο στο ψυγείο...

Νομίζω ότι κατάλαβες τι θέλω να πω και θα ήταν νομίζω προτιμότερο να μην το έκανες φιλέ αυτό το σχόλιο....Δεν κερδίζεις κάτι...αλευρωμένος είμαι, μυλωνάς δεν είμαι!...;)
Δε σας πιανω μετα αλευρια και τις τσιαπατες αχαχαχα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top