Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αλφαδιασε την ζυγαρια και ζυγιζε κανα 10λεπτο να ζεσταθει ο σενσορας.
Βεβαια πρεπει να εχεις απομακρυνει οτιδηποτε μπορει να επηρεασει το μαγνητικο πεδιο(κινητα κτλ.).
ξανά ζύγισα αρκετές φόρες το tordo 30
μου έβγαλε 1,61 ή 1,59 τις περισσότερες φορές
 
Σήμερα έριξα ένα κουτί NSI sporting και 15 φυσίγγια ΜΕΖΖΟ 30 γρ.Οταν έλυσα το όπλο να το μαζέψω κοίταξα μέσα στην κάνη.Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν πόσο καθαρή ηταν η κάνη.Όχι μόνο δεν υπήρχαν κατάλοιπα αλλά έδειχνε πολύ καθαρή.Πραγμα που επιβεβαιώθηκε και μετά στο καθάρισμα .
 
Last edited:
Σήμερα έριξα ένα κουτί NSI sporting και 15 φυσίγγια ΜΕΖΖΟ 30 γρ.Οταν έλυσα το όπλο να το μαζέψω κοίταξα μέσα στην κάνη.Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν πόσο καθαρή ηταν η κάνη.Όχι μόνο δεν υπήρχαν κατάλοιπα αλλά έδειχνε πολύ καθαρή.Πραγμα που διαπιστώθηκε και μετα στο καθάρισμα .
Ποιο NSI sporting Δημήτρη; το DUE ;;; Αν ήταν αυτό, είναι λογικό αφού έχει AS που είναι πολύ "καθαρή" πυρίτιδα, όπως και η D20 που έχει το ΜΕΖΖΟ 30.
 
To UNO Prima Στέλιο
UNO PRIMA είχα ρίξει αρκετά φέτος, εμένα μου αρέσανε αλλά η αλήθεια είναι ότι αφήνανε λίγη βρωμιά στις κάννες, άλλους τους ενοχλούσε αυτό και δεν τα προτιμούσαν...
Αν έριξες τελευταία τα ΜΕΖΖΟ, τότε αυτά σου καθαρίσανε την κάννη ! .sarcastic.
 
UNO PRIMA είχα ρίξει αρκετά φέτος, εμένα μου αρέσανε αλλά η αλήθεια είναι ότι αφήνανε λίγη βρωμιά στις κάννες, άλλους τους ενοχλούσε αυτό και δεν τα προτιμούσαν...
Αν έριξες τελευταία τα ΜΕΖΖΟ, τότε αυτά σου καθαρίσανε την κάννη ! .sarcastic.
Ετσι το σκεφτηκα κι εγω αφου τα ΜΕΖΖΟ ήταν τελευταία.
 
Σήμερα έριξα ένα κουτί NSI sporting και 15 φυσίγγια ΜΕΖΖΟ 30 γρ.Οταν έλυσα το όπλο να το μαζέψω κοίταξα μέσα στην κάνη.Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν πόσο καθαρή ηταν η κάνη.Όχι μόνο δεν υπήρχαν κατάλοιπα αλλά έδειχνε πολύ καθαρή.Πραγμα που διαπιστώθηκε και μετα στο καθάρισμα .

Εγω Δημητρη εριξα τα mezzo σε κυνηγι ορτυκιου φετος(με καινουριο οπλο) και η καννες μετα ηταν λες και το οπλο ειναι απο τον 'Α Παγκοσμιο....:confused:
 
Εγω Δημητρη εριξα τα mezzo σε κυνηγι ορτυκιου φετος(με καινουριο οπλο) και η καννες μετα ηταν λες και το οπλο ειναι απο τον 'Α Παγκοσμιο....:confused:
Ολα τα φυσιγγια με μεσοταπα αφηνουν μολυβδωσεις στην καννη....εγω τα σποφευγω.
 
URLAAbY.jpg
 
βλέποντας αυτό το βίντεο συνειδητοποιώ πλήρως την τοποθέτηση του ΓΙΆΝΝΗ για την άτρακτο , ότι με δεδομένο οτι είσαι αρκετά μπροστά από το πούλι ...η άτρακτος των σκαγιών μπορεί να βάλει το θήραμα στον τροβά.! κι ας ήσουν ποιο μπροστά από ότι έπρεπε ;)
με το φτωχό μου μυαλό δεν ειναι απαραίτητα κακό η άτρακτος ... φτάνει να μην ειναι υπερβολική και "αδυνατίζει" την τουφεκιά

**Γιάννη αν έχω καταλάβει λάθος την τοποθέτηση σου , διόρθωσε μ
 
βλέποντας αυτό το βίντεο συνειδητοποιώ πλήρως την τοποθέτηση του ΓΙΆΝΝΗ για την άτρακτο , ότι με δεδομένο οτι είσαι αρκετά μπροστά από το πούλι ...η άτρακτος των σκαγιών μπορεί να βάλει το θήραμα στον τροβά.! κι ας ήσουν ποιο μπροστά από ότι έπρεπε ;)
με το φτωχό μου μυαλό δεν ειναι απαραίτητα κακό η άτρακτος ... φτάνει να μην ειναι υπερβολική και "αδυνατίζει" την τουφεκιά

**Γιάννη αν έχω καταλάβει λάθος την τοποθέτηση σου , διόρθωσε μ
.well done.
Σιγα μην καταλαβαινες λαθοςςςo_O!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top