Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πηρα ενα για δοκιμή γιατι κατι μου βρωμαει στην χαμηλη τιμη απο τον συγκεκριμενο μαγαζατορα...ΜΟλις βγει συμπερασμα θα σκάσω μούρη εξω απο το μαγαζί με το Zetor και την πλατφορμα!!
Αυτη τη τιμη πουλιοταν πριν καμια 10αρια χρονια....να κανεις τη προσευχη σου να ειναι τοσο παλια.my man.σε τη καλυκα ηταν γεμισμενα;
 
Αυτη τη τιμη πουλιοταν πριν καμια 10αρια χρονια....να κανεις τη προσευχη σου να ειναι τοσο παλια.my man.σε τη καλυκα ηταν γεμισμενα;
Nobelsport.Πηρα 5αρια me 800 bars.ΠΑνω στα φυσιγγια δεν αναγράφεται το max 1050 bars που αναγράφεται στο καφε π.χ. Δε ξερω αν ειναι τα πολύ παλιά.
 
Ακουω γνωμες προχθες σε κυνηγι και σε υψομετρο 1200 μετρα συμβουλευτικα το εργαλειακι μου και βλεπω 10 βαθμους θερμοκρασια και 90 της εκατο υγρασια,εσεις τι πυριτιδα και ποιο φυσιγγι θα βαζατε για φασσες.
 
Βρηκα κατι παλια μπλε με 800bar στα 10 ευρω. Πηρα 5αρια. Τα αγορασα 10 ευρω. Με παραξενεψε η χαμηλη τιμη ιδιαιτερα απο τον συγκεκριμενο μαγαζατορα... .xm..xm.
To πιο πιθανο να ειναι απομειναρια,γιαυτο και η χαμηλη τιμη,συνηθιζεται αυτο για να φυγουν.
 
στο κουτι των b&p mg2 38gr γραφει επανω CIP ενω ειναι 800 bar. και λεει σαν οδηγια να ριχνονται μονο απο οπλα σε καλη κατασταση που εχουν δοκιμαστει στα 1320 bar και πανω. κανονικα δεν υποτιθεται οτι για να παρουν CIP εγκριση θα επρεπε να ειναι μαξιμουμ 740?
 
κανονικα δεν υποτιθεται οτι για να παρουν CIP εγκριση θα επρεπε να ειναι μαξιμουμ 740?

Oχι, η ενδειξη CIP σημαινει οτι το φυσιγγι εχει περασει δοκιμη απο επισημο οργανισμο... Συμφωνα με τον οργανισμο αυτο οποιοδηποτε φυσιγγι παραγει μεσο ορο πιεσης πανω απο 740 bar πρεπει να αναγραφει επανω την ενδειξη "max 1050 bar" με σκοπο να προειδοποιησει τους χρηστες οτι συμφωνα με τα νεα δεδομενα δοκιμων μετα το 1997, τα φυσιγγια αυτα πρεπει να βαλονται απο οπλα δοκιμασμενα στις 1320 πιεσεις... Την ιδια ενδειξη πρεπει να εχουν δυο διαφορετικα ας πουμε φυσιγγια που εχουν πιστοποιηση CIP, ειτε παραγουν μεσο ορο 800 bar, ειτε 1000...
 
Nobelsport.Πηρα 5αρια me 800 bars.ΠΑνω στα φυσιγγια δεν αναγράφεται το max 1050 bars που αναγράφεται στο καφε π.χ. Δε ξερω αν ειναι τα πολύ παλιά.

διαγώνια εκτύπωση μάρκας είναι το παλιό, είχα πάρει και εγώ (από το μπακάλικο του χωριού) ένα κουτί καφέ Νο6 στα 9 ευρώ και ένα κουτί μπλέ Νο5 στα 10 ευρώ.
Έριξα 2 καφέ και τα έδωσα του αδερφού μου ..... σκέτα σφυριά .fiurius..
 
Πιος λεει οτη η ταπα ειναι για μεσαιες και κοντινες αποστασης!!!
Psb2 34gr Nikel No5 ρελιαστο σε 12χ65 καλικα με την ροζ ταπα την (πουστικια) χαχα
Αποσταση 50 μετρα 1 αστρο
13z03lv.jpg
 
Γιανναρε για δωσε καμια ιδεα με την PSB2 γιατι δεν μου πολυαρεσει μεχρι τωρα... Η μονη αξιολογη προσπαθεια ειναι στο cx2000-1,85-33-θωδη 20-57,2 ωραια συγκεντρωση, μαλακη αισθηση, καλα σκοτωματα αλλα δεν δουλευει ολοσωστα, ειναι ματωμενα τα πουλια...
Παρολλα αυτα καιγεται σωστα η πυριτιδα...
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top