Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.

Καλησπερα παιδες. Μιας και δεν ειχε σημερα τρυγονακια ειπαμε να κανουμε μερικες δοκιμες. Το συγκεκριμενο φυσιγγι ειναι το standar του τριμη 32γρ νο8. Τα παρηγγειλα απο τον ιδιο με 6.00ευρω το κουτι. Η ντουφεκια ειναι ρηγμενη απο τα 45 μεγαλα βηματα με 71 ποντους καννη και τσοκ 3***. Βεβαια δοκιμη θα ξαναγινει και με διαφορετικο καιρο αργοτερα και πανω σε τσιχλιτσες. Sorry για την ποιοτητα της φωτο αλλα ειναι τραβηγμενη απο κινητο.
 
Φιλιππε τα συγκεκριμμένα τα είχα πάρει πριν περίπου 6 χρονια..
Πολύ μαλακα φυσιγγια,από εντυπώσεις έτσι κ ετσι,τίποτα το ιδιαίτερο..
Τις τσιχλιτσες μου τις πήρα δεν λέω αλλά δεν "τραβούσαν"καλά..Το ίδιο μου είπαν κ άλλοι δυο φίλοι που τα παραγγειλαμε μαζι..
Αν μπορεις κανε το καλό κ βγάλε φωτο τα υλικά του φυσιγγίου,θέλω να δω αν είναι ίδια με τα "παλιά"τα δικά μου..Ευχαριστώ..
 
Φιλιππε τα συγκεκριμμένα τα είχα πάρει πριν περίπου 6 χρονια..
Πολύ μαλακα φυσιγγια,από εντυπώσεις έτσι κ ετσι,τίποτα το ιδιαίτερο..
Τις τσιχλιτσες μου τις πήρα δεν λέω αλλά δεν "τραβούσαν"καλά..Το ίδιο μου είπαν κ άλλοι δυο φίλοι που τα παραγγειλαμε μαζι..
Αν μπορεις κανε το καλό κ βγάλε φωτο τα υλικά του φυσιγγίου,θέλω να δω αν είναι ίδια με τα "παλιά"τα δικά μου..Ευχαριστώ..

Τασο περσι μου δωσαν 6-7 φυσιγγια για δοκιμη, τα εριξα πανω σε τσιχλιτσες και πηρα 3-4 με πολυ καλες ντουφεκιες και μερα με παγωνια. Βεβαια αυτο μπορει να μην λεει τιποτα γι'αυτο και φετος θα συνεχιστουν οι δοκιμες.
 
Ο συγκεντρωτηρας καμια σχεση,η πυριτιδα μου μοιαζει κ αυτη διαφορετικη εκτος κ με γελαει η φωτο..καλυκας fiem κ καψουλι με κοκκινο χαρτακι..Παρολο που οι τουφεκιες σου ειναι λιγες για συμπερασμα αφου σου δουλεψε σε παγωνια μην το φοβασε εφοσον τα φυσιγγια εχουν ιδια υλικα με αυτα που έριξες πέρσι...
 
δυο βιαστικες δοκιμες λογω ελλειψης χαρτονιων 1χ1......
elYwGie.jpg

1IkaICH.jpg
 
.terror..terror.Να σας πω και εγω οπως υποσχεθηκα τις εντυπωσεις απο τα φυσιγγια Prince τωρα που τα δοκιμασα στα ορτυκια αλλα δεν εχω φωτοΤα σπορτινκ 9 ειναι πολυ συγκεντρωτικα μαλακα μεχρι τις 9 η ωρα σημερα και με πολυ καλη διατρση Σε λαμαρινα αλουμινιου σε μεγεθος μισολιτρου σε 32 βηματα με φουλ εβαλε 14 σκαγια τα μισα των οποιων σχεδον τρυπηδαν τη λαμαρινα.Τα διασπορας 28 εχουν gualandi διαδπορεα και πρεπει να ριχνοντε απο πιο ανοιχτα τσοκ αλλα και αυτα ειναι πολυ μαλακα τελεια για αυτη την εποχη.Λαι ειδικα με 6.5 ευρω διασπορας για το ορτυκι δεν νομιζω οτο βρισκεις ευκολαΑυτο που μου εκανε ομως εντυπωση ηταν τοImperial skeet.Πρωτη φορα ριχνω σκητ ρε παιδια και επαθα πλακα με τι τι κανουν τα 24 γρ στα 45 βηματα.Το φυσιγγι εχει χαλαρα τα 45 50 μετρα ακομη και για τριγονι αν οχι για ορτυκι αρκει να εισαι κεντρντουφεκαω
 
Χθες έκανα κάποιες δοκιμές με το 28 του Κένταυρου, με τσοκ Anaconda short και Mid όπως και με Carlson M και F σε αποστάσεις απο 25 μέχρι 45 m.
Με αφορμή την κουβέντα που έγινε για το Anaconda το short βάζω λοιπόν, έστω και μεμονωμένα σε πρώτη φάση,την πιο κοντινή βολή με το Anaconda short στα 25.μ
Άκουγα οτι το φυσίγγι είναι συγκεντρωτικό και θέλει ανοιχτό τσοκάρισμα και για αυτό η δοκιμή έγινε σε αυτά τα μέτρα και με ένα τσοκ αρκετά ανοιχτό.Το short στην sx3 έχει σύσφιξη 2/10.Ο κύκλος είναι 76 εκ.
Αυτό που είδα όμως είναι απλά ..."όλα μέσα"


1_copy.jpg
 
Χθες έκανα κάποιες δοκιμές με το 28 του Κένταυρου, με τσοκ Anaconda short και Mid όπως και με Carlson M και F σε αποστάσεις απο 25 μέχρι 45 m.
Με αφορμή την κουβέντα που έγινε για το Anaconda το short βάζω λοιπόν, έστω και μεμονωμένα σε πρώτη φάση,την πιο κοντινή βολή με το Anaconda short στα 25.μ
Άκουγα οτι το φυσίγγι είναι συγκεντρωτικό και θέλει ανοιχτό τσοκάρισμα και για αυτό η δοκιμή έγινε σε αυτά τα μέτρα και με ένα τσοκ αρκετά ανοιχτό.Το short στην sx3 έχει σύσφιξη 2/10.Ο κύκλος είναι 76 εκ.
Αυτό που είδα όμως είναι απλά ..."όλα μέσα"


1_copy.jpg
Πατρίδα σε βλέπω οργανωνεσαι...θα τις κάψεις τις ρουφιάνος τον Οκτώβρη!
 
Πω ρε φιλε και να σκεφτεις οτι εκτος απο την αποτυπωση που βλεπεις στο χαρτι το τσοκακι δεινει και κοντη ατρακτο που σημαινει οτι εχεις ενα συννεφακι 1/1.5 μετρο γεματο σκαγια. Αν σου πεσει πουλι ζωντανο σφυρα μου.
 
Μην είσαι αθώος...εμφανίζει μόνο όσες πρέπει να φανούν....τις καλές τις κρατάει κρυφές....είναι ένας αλεπουδιαρης αυτός!

Για την υγεια μας και μονο το κανει. Αν δουμε και τις τουφεκιες με τα πιο σφιχτα τσοκ θα τρεχουμε στα φαρμακεια για χαπια νυχτιατικα.sarcastic.
 
Πατρίδα σε βλέπω οργανωνεσαι...θα τις κάψεις τις ρουφιάνος τον Οκτώβρη!
Αυτο το τσοκ το έχω κάτι χρόνια τωρα και δεν εριξε παρά καμιά 15αρια φυσίγγια.Δεν του έχω δώσει ευκαιρίες .Στις ρουφιάνες θα αφιερώσω το Μid 6,5/10
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top