Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γεράσιμε OSCAR έχεις ρίξει ; ετοιμάζομαι για παραγγελία αυτές τις μέρες και φέτος θα κυνηγήσω αποκλειστικά με OSCAR λευκό 31.5γρ / μπλε 33γρ / καφέ 36γρ

στα €6,45 που έρχεται το μπλε με την έκπτωση των 5% στην κούτα 33γρ G3000 και στα €9 και κάτι ψιλά το 36γρ με Τechna και την απόδοση τους δεν κοιτάω κάτι άλλο

Παυλο αν μπορεις γραψε εντυπωσεις απο αυτα τα φυσιγγια. Εχω διαβασει τα σχολια σου για το μπλε, θα με ενδοιεφερε για τα δυο αλλα.
 
Γεράσιμε OSCAR έχεις ρίξει ; ετοιμάζομαι για παραγγελία αυτές τις μέρες και φέτος θα κυνηγήσω αποκλειστικά με OSCAR λευκό 31.5γρ / μπλε 33γρ / καφέ 36γρ

στα €6,45 που έρχεται το μπλε με την έκπτωση των 5% στην κούτα 33γρ G3000 και στα €9 και κάτι ψιλά το 36γρ με Τechna και την απόδοση τους δεν κοιτάω κάτι άλλο

Κυνήγαγα χρόνια με το OSCAR το μαυρο με την GRANULAR..ευχαριστημένος πολύ..
 
Καλημέρα στην ομάδα....Τελικά έβγαλα άκρη με τα Falcon. ....είναι ιδιογωμοση στα 36 gr.με μπαρούτι mb36 και g3000 ανάλογα με την εποχή. ....έρχονται από σερρες και το κοστολογεί τους είναι 4 ευρώ η δεκάδα. .....το μόνο που έχω να πω είναι ότι σε τουφεκια οριακή στα 40 μέτρα το παπί σουρωσε και έπεσε παπούτσι. ...
 
.είναι ιδιογωμοση στα 36 gr.με μπαρούτι mb36 και g3000 ανάλογα με την εποχή

Eχει 2 τυπους 36γρ και σου προτεινει αναλογα με την εποχη η εναν και αλλαζει αυτος πυριτιδα αναλογα την εποχη? Το δευτερο σεναριο εχει αρκετα ρισκα.
 
για το λευκό λίγο πολύ τα έχει πει ο Μάκης την επόμενη εβδομάδα θα έχω και την παραγγελία μου οπότε θα σφάξω ένα να το παρουσιάσω

για το καφέ τώρα,πέρυσι που είχα πάει στον Κώστα ( oscar ) να πάρε τα άλλα φυσίγγια που του είχα παραγγείλει,το έφερε η κουβέντα ότι θα ανέβαινα χωριό για φάσσα
μου λέει το καφέ μου το έχεις δοκιμάσει ; του λέω όχι καλό ; μου λέει πάρτο και θα τις κεραυνοβολείς οπότε και πήρα 2 κουτιά δοκιμαστικά ( μακάρι να είχα πάρει και άλλα )

είναι αρκετά πιο δυνατό από pichon / nsi / rc που ρίχνω, το έχω αναφέρει και σε κάποιο άλλο thread εδώ ότι μοιάζει σαν semi,αλλά παιδιά όντως τα σκοτώματα του κατεβάζουν τα πουλιά στουπί ( ομπρέλα όπως λέει και ένας καλός μου φίλος και σκοπευτής Αντώνης Χατζηγιάννης )

από καιρό το έχω ρίξει και σε ξεροβόρι και σε παγετό με χαμηλές θερμοκρασίες το ίδιο και το αυτό - φέτος αν όλα πάνε καλά θα το ρίξω και σε υδρόβια

ακολουθούν φώτο - στην πυρίτιδα αφαιρούμε το 6.2 ( βάρος πυρίτιδας + ποτηράκι ) - 4.3 ( βάρος ποτηριού ) και παίρνουμε 1.9γρ καθαρά









 
Λεγετε οτι ειναι παρόμοιο φυσιγγι με το παλιο lambro biturbo
Δεν ξέρω αν ισχύει,πάντως ο Βλαχοπουλος που δουλεύει τώρα στην οσκαρ,παλιά δούλευε στην lambro..όποτε ίσως να έκανε κάποια "κοντινή" συνταγή..Η πυρίτιδα ίδια με το μπιτουρμπο καθώς επίσης κ τα "ανεβοκατεβασματα"των πιέσεων και ταχυτητων ανάλογα του μεγέθους σκαγιων..:)
 
Last edited:
όχι Χρήστο μόνο στην πυρίτιδα ισχύει η αφαίρεση γιατί όταν την ρίχνω στο ποτήρι και μέχρι να την αδειάσω η ζυγαριά έιναι κλειστή ( κλείνει μόνη της αν δεν χρησιμοποιηθεί )
 
Λεγετε οτι ειναι παρόμοιο φυσιγγι με το παλιο lambro biturbo
Δεν ξέρω αν ισχύει,πάντως ο Βλαχοπουλος που δουλεύει τώρα στην οσκαρ,παλιά δούλευε στην lambro..όποτε ίσως να έκανε κάποια "κοντινή" συνταγή..Η πυρίτιδα ίδια με το μπιτουρμπο καθώς επίσης κ τα "ανεβοκατεβασματα"των πιέσεων ανάλογα του μεγέθους σκαγιων.:)

Καπως ετσι το βλεπω κι εγω. Κατα μεγαλη πιθανοτητα η γεμιση του OSCAR ειναι πιο κοντα στη παλιοτερη συνταγη του Biturbo παρα στην τωρινη. Στην ιστορια αυτου του φυσιγγιου η πυριτιδα ελαττωνοταν συνεχως. Βεβαια και τα τεχνικα χαρακτηριστικα της TECNA αλλαξαν.
 
Θα συμφωνήσω Παύλο(milvus):)
Εάν κρίνω και από το γεγονός που λεει κ ο άλλος Παυλος της παρέας.. οτι κλωτσάει σαν σεμι τότε πιστεύω οτι έχουμε ένα παλιο-συγχρονο μπιτουρμπο με κοντινά χαρακτηριστικά.
Δεν έχω ρίξει τα παλια μπιτουρμπο αλλά όλοι είχαν να μου πουν για το λάκτισμα..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top