Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
IMG-20190126-143930.jpg


Cal 20 rafaelo choke n comp lf

28g 7αρια nikel b&p long range 50 μέτρα με το αποστασιομετρο μετρημένα.

Μου έφυγε αρκετά κάτω και φανηκε από την άμμο που σήκωσε

Αλλά φαίνεται καθαρα ότι ένα πρασινοκεφαλο η μια φασσα θα έπεφτε.

2 σκαγια το πέρασαν το πλαστικο τα άλλα βαθια καρφωμενα.
 
Είμαι της άποψης ότι δεν πέφτει πράσινο με 7 άρια σε αυτα τα μετρα αλλά...
Με τα νικελ βλέπω κερδίζει σε διατρηση και ήταν πολύ σκληρο το πλαστικό ... Παιζει ρόλο και που θα τα πάρει δεν το συζητάω .

Έχω και κάτι 5αρια θα τα δοκιμάσω όταν βρω ευκαιρία
 
IMG-20190126-143930.jpg


Cal 20 rafaelo choke n comp lf

28g 7αρια nikel b&p long range 50 μέτρα με το αποστασιομετρο μετρημένα.

Μου έφυγε αρκετά κάτω και φανηκε από την άμμο που σήκωσε

Αλλά φαίνεται καθαρα ότι ένα πρασινοκεφαλο η μια φασσα θα έπεφτε.

2 σκαγια το πέρασαν το πλαστικο τα άλλα βαθια καρφωμενα.

Ωραία συγκέντρωση!
Το Comp n choke από που το προμηθευτικες φιλε;
 
Αν εβλεπα μονο τι τουφεκια δεν θα πηστευα οτι ηταν απο 20αρη το comp δουλευει πολυ καλα
Τεό και απ' ότι έχω καταλάβει όσο πιο χοντρά σκάγια του βάζεις τοσο πιο καλύτερα δουλεύει...
Μου είχε δώσει ο Καραμανιδης για δοκιμή περισυ ένα κουτί nickel series 38 gr σε νουμερο 4 και εχτές το απογευμα στο χωράφι έχω κάτι πονηρεμενες κουρουνες,ε μιλαμε τις τουφεκαγα όσο πιο μακρυά μπορουσα και τις τιναζε,μου εκανέ εντύπωση γι'αυτό θα κάνω και δοκιμές σε χαρτονια.....
 
Είμαι της άποψης ότι δεν πέφτει πράσινο με 7 άρια σε αυτα τα μετρα αλλά...
Με τα νικελ βλέπω κερδίζει σε διατρηση και ήταν πολύ σκληρο το πλαστικό ... Παιζει ρόλο και που θα τα πάρει δεν το συζητάω .

Έχω και κάτι 5αρια θα τα δοκιμάσω όταν βρω ευκαιρία
Οπος λέει και ένας φίλος .Θα του γαργαλουσες της κοτοψειρες με τα 7αρια .sarcastic.
 
Τεό και απ' ότι έχω καταλάβει όσο πιο χοντρά σκάγια του βάζεις τοσο πιο καλύτερα δουλεύει...
Μου είχε δώσει ο Καραμανιδης για δοκιμή περισυ ένα κουτί nickel series 38 gr σε νουμερο 4 και εχτές το απογευμα στο χωράφι έχω κάτι πονηρεμενες κουρουνες,ε μιλαμε τις τουφεκαγα όσο πιο μακρυά μπορουσα και τις τιναζε,μου εκανέ εντύπωση γι'αυτό θα κάνω και δοκιμές σε χαρτονια.....
Αστα χαρτονια ωρε. Κουρουνες βαρα.
 
50 πραγματικά μέτρα ο πρασινος θέλει τουλάχιστον 3αρια και μαντεμενη τουφεκια.
Εγώ προσοπηκα ρίχνω μόνο 1σους όταν τα πουλιά δεν θέλουν να κατέβουν παρακάτω. Και όσο ανεβενουν ανεβενω και εγώ. 0νικα .ΒΒ. 6/0. Κάπου θα συναντηθούμε. Τι διαολο. Οταν , τα πουλιά δεν είναι δεκτικα πάντα. Αλιός σόλο jk6 στα 35 γρ 5αρια 6άρια και 4αρια .Αλιος παίρνει φωτιά η sp2
 
Εγώ προσοπηκα ρίχνω μόνο 1σους όταν τα πουλιά δεν θέλουν να κατέβουν παρακάτω. Και όσο ανεβενουν ανεβενω και εγώ. 0νικα .ΒΒ. 6/0. Κάπου θα συναντηθούμε. Τι διαολο. Οταν , τα πουλιά δεν είναι δεκτικα πάντα. Αλιός σόλο jk6 στα 35 γρ 5αρια 6άρια και 4αρια .Αλιος παίρνει φωτιά η sp2
Έτσι ακρηβως και στα 70 με ν1 και 50 γρ υδιογωμωση με εξωτηκα υληκα πευτει εχω παρει πολα σε αυτα τα μετρα .απλα ωσο χοντρενει το σκαι τωσο πρεπει η γομωση να μεγαλονει ολλα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιωμαστε ο πρασηνος δεν ειναι πιατακι
 
Τεό και απ' ότι έχω καταλάβει όσο πιο χοντρά σκάγια του βάζεις τοσο πιο καλύτερα δουλεύει...
Μου είχε δώσει ο Καραμανιδης για δοκιμή περισυ ένα κουτί nickel series 38 gr σε νουμερο 4 και εχτές το απογευμα στο χωράφι έχω κάτι πονηρεμενες κουρουνες,ε μιλαμε τις τουφεκαγα όσο πιο μακρυά μπορουσα και τις τιναζε,μου εκανέ εντύπωση γι'αυτό θα κάνω και δοκιμές σε χαρτονια.....
Είναι πολύ καλά φυσιγγια
 
Με 5 nikel που δοκίμασα στα 45 μέτρα με Cal 12 και απλό τσοκ το κάνανε κόσκινο το παγουρι δεν νομίζω θα ζουσε το πρασινοκεφαλο
Το πρασηνο θελει 4 ποδολιβρα το καθε σκαι για να το ριξει το 5αρι σε αυτα τα μετρα δε βγαζει ουτε 2,5
 
Πηγα έκανα την δοκιμή βαρεσα και 2 κουρουνες μετα...
Οπλο browning maxus 71 ποντους...
Φυσιγγι super kill nickel series 38 gr no 4.και τσοκ Comp-N-Choke full...
3ZYuPMS.jpg

Στα 45 πραγματικά μετρα(με αποστασιομετρο) με διάσταση 45×60....
VvdNAlS.jpg
.
Πιστεύω να φαίνεται καλα....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top