Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πηγα έκανα την δοκιμή βαρεσα και 2 κουρουνες μετα...
Οπλο browning maxus 71 ποντους...
Φυσιγγι super kill nickel series 38 gr no 4.και τσοκ Comp-N-Choke full...
3ZYuPMS.jpg

Στα 45 πραγματικά μετρα(με αποστασιομετρο) με διάσταση 45×60....
VvdNAlS.jpg
.
Πιστεύω να φαίνεται καλα....
Πιο πυκνή ....πεθαίνεις....φρένου είναι???
 
Οντος εχει μπωρει στο deer που ειναι για δραμια να μη το βαζουν
Ετσι ειναι και το kicks xfull που εχω Τεο, λογικα δεν εχουν τα παρα πολυ σφιχτα οπως το deer που λες και τα γαλοπουλας, γιατι και το kicks γαλοπουλας σε φωτο δεν φαινεται να εχει
 
Έτσι ακρηβως και στα 70 με ν1 και 50 γρ υδιογωμωση με εξωτηκα υληκα πευτει εχω παρει πολα σε αυτα τα μετρα .απλα ωσο χοντρενει το σκαι τωσο πρεπει η γομωση να μεγαλονει ολλα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιωμαστε ο πρασηνος δεν ειναι πιατακι
Έτσι ακριβώς είναι Τεο... φέτος τους έριξα τον Νοέμβρη με 5αρια και 6αρια με ωραία σκοτώματα, αλλά το ένα που τουφέκισα σε απόσταση 50+ ενώ φάνηκε ότι έπεφτε πήρε πορεία για μακρυά και το βρήκα την άλλη μέρα με το σκύλο....στο καθάρισμα είχε δύο σκάγια περασμένα κάτω από την φτερούγα και τα υπόλοιπα 3 στο στήθος απλά είχαν περάσει την πέτσα Νο5 ... σε Νο7 σίγουρα θα το γαργάλαγα αλλά με ένα καλό 4αρι θα είχε σβήσει επιτόπου ;)
 
εισαι πολυ μπροστα[και με τριαρια μαζι ,μην τα βγαζεις απο εξω.]
.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Σαν ιδιογομωτης το 80% των δοκιμών μου ειναι πανω σε ζωντανο θηραμα.....και οταν γραφω κατι το γραφω γιατι ειναι δοκημασμενο απο εμενα.....
Τα σκετα 3αρια εμενα προσωπικά μου δηνουν πολλα ζωντανα πουλια σε μεσαιες και μακρινες αποστασεις
Μαλλων θα φταιει το 4αρη τσοκ που εχω κολησει στην ρεμι αδρανειας μου.....sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Καλυτερη η sp8 απο τα 45 και πανω και πολυ σταθερη βγαζει και περισοτερη ταχητιτα με λυγοτερα μπαρ οχι οτι η τεκνα υστερει βαιβεα δεν γεμηζωνται στην ιδια αναλογια αλλα η sp8 μου δηνει γλυκες τουφεκες με πολλα γρ και πολυ καλη ταχητιτα
 
Θα ανεβάσω δυο δοκιμές με φυσίγγι εμπορικό στα 25 μέτρα με τσοκ kicks lf και Briley 3* το φυσίγγι ειναι στα 36γρ νο5



το φυσίγγι δεν ειναι αυτο που γράφει στο χαρτί ακούω γνώμες!!Η πάνω δοκιμή ειναι με το briley η κάτω με το kicks το χαρτι ειναι 60*60
 
Last edited:
Θα ανεβάσω δυο δοκιμές με φυσίγγι εμπορικό στα 25 μέτρα με τσοκ kicks lf και Briley 3* το φυσίγγι ειναι στα 36γρ νο5



το φυσίγγι δεν ειναι αυτο που γράφει στο χαρτί ακούω γνώμες!!Η πάνω δοκιμή ειναι με το briley η κάτω με το kicks
Η πρωτη ντουφεκια ειναι ο ορισμος της σκονης!
 
Θα ανεβάσω δυο δοκιμές με φυσίγγι εμπορικό στα 25 μέτρα με τσοκ kicks lf και Briley 3* το φυσίγγι ειναι στα 36γρ νο5



το φυσίγγι δεν ειναι αυτο που γράφει στο χαρτί ακούω γνώμες!!Η πάνω δοκιμή ειναι με το briley η κάτω με το kicks
Εγώ βλέπω πως την καλύτερη και ομοιόμορφη κατανομή την έχει το Briley...!!

(Με Dorkas Condor 36gr έχεις ρίξει) ; o_O
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top