Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ΔΕΝ τα ξερω τα εμπορικα....απλα πραγματα....εχω μαυρα μεσανυχτα φιλε....δεν ξερω τι κυκλοφορει
στην αγορα...
Αλλο φρουτο εξωτικο φιλε πια μετρα και χαζα αφου βαρας το θυραμα και λες πο ρε φιλε πιος παει μεχρι εκει να το παρει αστο σου λεω αλλα απο τιμη κλαμα 56€ τα επερνα τοτε
 
Γτ μονο να ξεκινισουμε για μετα δε κανει η ρελιαστρα χειρος εχω ριξει καγι τερατα απο ρελιαστρα χειρος αστο φιλε τι εχει δλδ για πιο μετα δε κανει τινπροβλημα εχει

Δεν εχει προβλημα η ρελιαστρα....το ''προβλημα'' το εχεις εσυ μετα. Μολις ''γλυκαθεις'' απο τα φυσεκια σου
δεν εχεις ''σταματημα''......αρχιζεις και ψαχνεσαι συνεχεια για το καλυτερο....νομιζω στα ειπα ολα!!!! ;)
 
ΔΕΝ το ηξερα Αρη.....ηταν πρωτη επαφη μαζι της....και ''φυλαχτικα''....Τωρα το ξερω....αλλα και με το
CX2000 kαι στο 2,15Χ37+2....ΔΕΝ μου εδειξε κατι περισσοτερο απο τις αλλες μπαρουτες...
Θα ερθει η ''ωρα'' της....και θα πει τι ψαρια πιανει.... ;)
Νικόλα έχεις κάνει 3 λαθει με την ssb150 αδύναμο καψουλι λίγο μπαρούτι λίγα σκάγια
Πάντως το σεταπ με τέκνα το βελιωσες παρά πολύ
 
Δεν εχει προβλημα η ρελιαστρα....το ''προβλημα'' το εχεις εσυ μετα. Μολις ''γλυκαθεις'' απο τα φυσεκια σου
δεν εχεις ''σταματημα''......αρχιζεις και ψαχνεσαι συνεχεια για το καλυτερο....νομιζω στα ειπα ολα!!!! ;)
Αυτο με τα δικα μου φυσιγγια δε νομιζω να το αποφυγω ειδικα τωρα με τα λιγοστα θυραματα πρεπει απο κοντακι και φυσιγγι να μαστε εγγυημενοι πλεων παλια πχ πηγενα για τσιχλες επερνα τεσερα πακετα για το απογευματινο ενωητε μονος γνωμονας η τιμη τωρα πανε αυτα
 
Νικο τη γιαβτις δωκιμες με τη ρεμη τι εχεις φτιαξει??? Εχεις βγαλει μεγαλη γκαμα ???

Ναι Τολη......δεν γινεται ''δουλεια'' με δυο σεταπ.....θα φτιαξω αρκετα σεταπ....και θα ριξω πολλα φυσεκια
για εχουμε ΣΩΣΤΗ ΕΙΚΟΝΑ....πιστευω οτι ριξω πανω απο 50 φυσεκια με διαφορετικα σεταπ με την ρεμι
και αλλα τοσα με την Α390....Οπως καταλαβαινεις....αυτα δεν γινονται σε μια ημερα...
Οτι γινει.....θα γινει σωστα.....και μετα θα εχω εγω....και θα εχετε και εσεις αποψη!!! :)
 
Last edited:
Νικόλα έχεις κάνει 3 λαθει με την ssb150 αδύναμο καψουλι λίγο μπαρούτι λίγα σκάγια
Πάντως το σεταπ με τέκνα το βελιωσες παρά πολύ

Και ποιος σου ειπε οτι την ''ξερω'' σαν πυριτιδα....πρωτη φορα την επιασα στα χερια μου.....μετα την
1η τουφεκια καταλαβα οτι ηθελε αλλο καψουλι.....την δοσολογια ομως την πηρα απο τον πινακα
της ΜΑΧΑΜ....δεν την εβγαλα απο το κεφαλι μου....αγαλι αγαλι γινεται η αγουριδα μελι...σιγα σιγα
και οταν ασχοληθω μαζι της....θα την ''βρω''....ετσι πιστευω... :)
 
Λεβεντες μου , μιλαω μεσω βαιπερ με καποιους καλους φιλους....και εχω χασει αυγα και καλαθια...

Υπαρχει φιλος που στην οικογενεια του εχουν οχι μια ουτε δυο.....αλλα τεσσερις ρεμι.....και οι δυο
ειναι για γαμους και πανηγυρια.....και οι αλλες δυο γαζωνουν.....και δεν εχει λογους να μου πει ψεματα!!!

Και αν τα πραγματα ειναι οντως ετσι ( εγω τον πιστευω ).....ποιος ο λογος να κανω συγκριτικες
δοκιμες ???

Τα σχολια σας θελω παλικαρια....

Μου εχει συμβει και το εχω δει με τα ματια μου....σε οπλο franchi... ( ενος φιλου ) να διαλεγει Νο σκαγιων.....
Ουτε που ειχε παρει χαμπαρι τιποτα απο το οπλο του.....νομιζε οτι ηταν θεμα σκοπευσης....Νεος κυνηγος
οκ....δεν ειχε εμπειρια....τυχαια γνωριστηκαμε.....ξεκινησε ιδιογομωση....και στις δοκιμες των φυσιγγιων του
το δικο του οπλο στα 30 μετρα με 3* αστρα εδινε 45% συγκεντρωση....και το δικο μου 80%.
Καινουργιο το οπλο....το στειλαμε στον αντιπροσωπο ( Ναυπλιωτη )...και το εφτιαξε ο οπλουργος
του.....ειχε ελαττωματικο κωνο.

Δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον στις ρεμι....να υπαρχουν αυτες οι διαφορές..... :rolleyes:
 
Απλά οπλα είναι οι ρεμικτον ..... δεν υπερτερούν των άλλων αμερικανων ούτε και υστερούν βέβαια . Αυτή είναι η άποψη μου μετά από 25 χρόνια με 1100

την δυνατή περιφέρεια ναι την έχει όπως και όλα τα αμερικανικα όπως και όλα τα οπλα που δίνουν λίγο οξυγόνο στην γόμωση παραπάνω

και βέβαια από κάνη σε κανη ακόμα και ίδιου όπλου πάντα θα έχει διάφορες
 
ΟΚ....δοκιμες ομως ( παντα κατα την γνωμη μου ) στα 50 μετρα σε 12/76 και χοντρα σκαγια θελει πανω απο
42 γραμ. σκαγια....45 - 48 - 50 - για να πεις οτι δεν εχει τυχη το θηραμα.... με 37 γραμμαρια και 200
σκαγια....εγω νιωθω ''ξεβρακωτος'' με 65% και 70 % μεσα στον κυκλο.....ειναι λιγα τα σκαγια. :)
Τι να πουν κ τα εμπορικά ...που αυτό το 70 το έχουν στα 36.5....εμεις δεν κυνηγάμε εμείς τους κάνουμε ......λαπ ντανς‼️
 
Λεβεντες μου , μιλαω μεσω βαιπερ με καποιους καλους φιλους....και εχω χασει αυγα και καλαθια...

Υπαρχει φιλος που στην οικογενεια του εχουν οχι μια ουτε δυο.....αλλα τεσσερις ρεμι.....και οι δυο
ειναι για γαμους και πανηγυρια.....και οι αλλες δυο γαζωνουν.....και δεν εχει λογους να μου πει ψεματα!!!

Και αν τα πραγματα ειναι οντως ετσι ( εγω τον πιστευω ).....ποιος ο λογος να κανω συγκριτικες
δοκιμες ???

Τα σχολια σας θελω παλικαρια....

Μου εχει συμβει και το εχω δει με τα ματια μου....σε οπλο franchi... ( ενος φιλου ) να διαλεγει Νο σκαγιων.....
Ουτε που ειχε παρει χαμπαρι τιποτα απο το οπλο του.....νομιζε οτι ηταν θεμα σκοπευσης....Νεος κυνηγος
οκ....δεν ειχε εμπειρια....τυχαια γνωριστηκαμε.....ξεκινησε ιδιογομωση....και στις δοκιμες των φυσιγγιων του
το δικο του οπλο στα 30 μετρα με 3* αστρα εδινε 45% συγκεντρωση....και το δικο μου 80%.
Καινουργιο το οπλο....το στειλαμε στον αντιπροσωπο ( Ναυπλιωτη )...και το εφτιαξε ο οπλουργος
του.....ειχε ελαττωματικο κωνο.

Δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον στις ρεμι....να υπαρχουν αυτες οι διαφορές..... :rolleyes:
Είναι ζωδιακό το θέμα....να αγοράζεται όπλα στον αστερισμό του σκορπιού η να έχουν εκεί τον ωροσκόπο...μόνο αυτά μουνγα κ δέρνουν‼️χωρίς πλάκα.... συμβαίνει ‼️έχω δει 1100 ...ραγισμένη κ αυτή...να ρίχνει μόνο τα λαμπρό μπλε με αξιοπρέπεια....
 
Τα ρεμινγκτον νιτρο μαγκ ρε νικο ειναι πιο αργα αλλα δε κιοτευουν πουθενα ρε συ τα χεις δωκιμασει πως ειναι δυνατον?
Μόνο αυτό μου έδινε συγκέντρωση από 85%κ άνω στα 36μετρα κ από διάτρηση κορυφή...κ ας ήταν 384μ/δ
 
Μόνο αυτό μου έδινε συγκέντρωση από 85%κ άνω στα 36μετρα κ από διάτρηση κορυφή...κ ας ήταν 384μ/δ
Έχει παρα πολυ σκληρά σκαγια Τζόνυ κ φυσικά τον άφθαστο Power piston , προκομενο εργοστασιακα
 
Last edited:
Εγώ φίλε μου έσφαζα μόνο για να μετρήσω σκάγια ,τα οποία είναι πανσκληρα κ τριάρια στην ιταλική αρίθμηση‼️

ΟΚ Τζονι. Εκει οφειλεται η πολυ καλη διατρηση....... και συγκεντρωση + τις ''χαμηλες'' ταχυτητες,,,,,,που
δεν ειναι καθολου χαμηλες με τετοια υλικα.....ειναι πολυ φονικη ταχυτητα και χωρις ανακρουση,

Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε!!! :)

ΥΓ. Πρεπει να βρουμε πατεντα....και να κανουμε ποιο βαρια τα ατσαλινα σκαγια .;)
 
Δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι δυνατον στις ρεμι....να υπαρχουν αυτες οι διαφορές..... :rolleyes:
Δεν υπάρχουν σημαντικές διαφορές εκτός αν υπάρχει πρόβλημα με την κάνη (κώνοι, τσόκ, φουσκώματα, σκουριές, στραβωμάρα, γρατζουνιές, μετατροπές κτλ) ή με το χέρι αυτού που τουφεκάει ...
Κάνε δοκιμές με μία Rem που "γαζώνει" και με την δική σου.
3 φυσίγγια από κάθε μία (ιδανικά 10 φυσίγγια) ... δεν χρειάζεται να μετρήσεις τα σκάγια ... φτιάξε μόνο τον κύκλο των 75εκ.
Αν υπάρχουν σημαντικές διαφορές θα τις δούμε όλοι με το μάτι.

Για να μην σου πω να ρίξεις με κύλινδρο στα 30μ.
Αν η κάνη είναι super δηλητήριο, κτλ εκεί θα δείξει ... χωρίς καθόλου τσόκ ... σκέτη κάνη στα 30μ !!!!
Τι ψάρια πιάνει ?
 
Δεν υπάρχουν σημαντικές διαφορές εκτός αν υπάρχει πρόβλημα με την κάνη (κώνοι, τσόκ, φουσκώματα, σκουριές, στραβωμάρα, γρατζουνιές, μετατροπές κτλ) ή με το χέρι αυτού που τουφεκάει ...
Κάνε δοκιμές με μία Rem που "γαζώνει" και με την δική σου.
3 φυσίγγια από κάθε μία (ιδανικά 10 φυσίγγια) ... δεν χρειάζεται να μετρήσεις τα σκάγια ... φτιάξε μόνο τον κύκλο των 75εκ.
Αν υπάρχουν σημαντικές διαφορές θα τις δούμε όλοι με το μάτι.

Για να μην σου πω να ρίξεις με κύλινδρο στα 30μ.
Αν η κάνη είναι super δηλητήριο, κτλ εκεί θα δείξει ... χωρίς καθόλου τσόκ ... σκέτη κάνη στα 30μ !!!!
Τι ψάρια πιάνει ?

Σωστα τα λες.....2 σεταπ ενα με χοντρα σκαγια και ενα σε ψιλα....να ριξω 12 φυσιγγια ειναι οκ....ακομα
και αν μετρησω σκαγια....
Για ειμαι ειλικρινης.....ψιλοξενερωσα....με τα οσα μου ειπαν....
Εψαξα ομως και βρηκα και δευτερο οπλο ρεμι....θα τα δοκιμασω και δυο.....ιδωμεν....
Να δω ποτε θα τα φερουν....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top