Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
4* είχα εως το 2019 και όταν έβαλα το 5τσοκ είχα την 3πλη καρπωσει.
αστο ετσι τοτε χαχα , η καρπωση ειναι ο τελικος κριτης. Αλλα προσεξε, εδω δεν μας παρεθεσες "καρπωση" , αλλα τρυπημα πλαστικου στοχου. Ειμαι σιγουροςς οτι θα την ειχες καρπωθει στα 15μ τη μπεκατσα και με το 36 τεκνα. ;)
 
Εδω θέλουμε να ανοίγει άμα βάλω 3 όπως είχα πολύ παλιά θα κανω 30 μπεκάτσες το χρόνο με το ζορι.. μια χαρά σκοτώνει η σοκολ με 5τσοκ θα βάλω 3* για την ΤΈΚΝΑ; ;;
Νικο με το συμπαθειο κιολας αλλα το τι θελεις εσυ με το τι ειναι το σωστο ειναι η μερα με την νυχτα
Την έχεις ρίξει με 35γρ σε μπεκάτσα;
στο ειπα και πιο πριν η s4 ΔΕΝ γεμιζεται 35 γραμμαρια !! ποσο μαλον διασπορας !! για να παρεις την διασπορα θα πρεπει να πιασεις καμια 1500 μπαρ , δεν ειναι μια πυριτηδα για ολλα καθε πυριτηδα εχει ενα rage δηλαδη γεμιζεται απο τοσα μεχρι τοσα γραμμαρια π.χ η s4 απο 28 μεχρι 34,ειναι οπως τις λενε και οι εταιριες που τις φτιαχνουν χ32 ,τωρα αν δεν μπορεις να καταλαβεις τα βασικα ισως οπως ειπες πιο πανω να μην ειναι για σενα η ιδιογωμοση
 
αστο ετσι τοτε χαχα , η καρπωση ειναι ο τελικος κριτης. Αλλα προσεξε, εδω δεν μας παρεθεσες "καρπωση" , αλλα τρυπημα πλαστικου στοχου. Ειμαι σιγουροςς οτι θα την ειχες καρπωθει στα 15μ τη μπεκατσα και με το 36 τεκνα. ;)
Με κρέμασε η σ4 άσχημα φέτος.. η τεκνα πειρα ένα ποιο μακριά αλλά δεν την πρόλαβα φέτος.
 
στο ειπα και παραπανω η τεκνα μπορει να ειναι βασηλισσα αλλ το θελει το στριμωγματακι της !! κλειστην και σε αρελιαστο σε στιλ αμερικανηκο ,εκει να δεις χαλια ιδιως οπως τα βγαζουν οι αμερικανηκες μηχανες (lee,κτλ) δεν ειναι ολλα πηραμε ενα καλυκα βαλαμε μπαρουτι ,ταπα ,σκαγια ,κλεισαμε οπως ναναι και παμε για κυνηγι !!! επρεπε να εχει 9,5 με 10 χιλ κ.α.χ για να κλειστει στα 58 το φυσιγγι
Είναι πολλά που παίζουν ρόλο.
Μπορεί να ειναι όλα σωστά κ το ρελι πχ λάθος.
Ας μείνει όπως είναι κ ας ανέβει πυριτιδα.
 
Νικο με το συμπαθειο κιολας αλλα το τι θελεις εσυ με το τι ειναι το σωστο ειναι η μερα με την νυχτα

στο ειπα και πιο πριν η s4 ΔΕΝ γεμιζεται 35 γραμμαρια !! ποσο μαλον διασπορας !! για να παρεις την διασπορα θα πρεπει να πιασεις καμια 1500 μπαρ , δεν ειναι μια πυριτηδα για ολλα καθε πυριτηδα εχει ενα rage δηλαδη γεμιζεται απο τοσα μεχρι τοσα γραμμαρια π.χ η s4 απο 28 μεχρι 34,ειναι οπως τις λενε και οι εταιριες που τις φτιαχνουν χ32 ,τωρα αν δεν μπορεις να καταλαβεις τα βασικα ισως οπως ειπες πιο πανω να μην ειναι για σενα η ιδιογωμοση
Είσαι ο μόνος που μου είπε αυτό ότι είναι από 28γρ εως 34γρ η χ32..αλλα και στα 34γρ παλι τα ίδια έκανε..ρωτάω δεν κάνω ότι θέλω.. μέχρι και 36γρ έριξα. Άρα λάθος πληροφορίες.
 
Είσαι ο μόνος που μου είπε αυτό ότι είναι από 28γρ εως 34γρ η χ32..αλλα και στα 34γρ παλι τα ίδια έκανε..ρωτάω δεν κάνω ότι θέλω.. μέχρι και 36γρ έριξα. Άρα λάθος πληροφορίες.
ναι ωραια ακουσε με λοιπον ασε για λιγο τις μαληνες και φτιαξε ενα δυο φυσιγγια με τον διασπορεα οπως ειναι να εχεις 5,5 χιλ κ.α.χ ΧΩΡΙΣ το χαρτακι η τζαμακι που κλεινεις και κλεισε μεχρι τα ποδαρακια του θωδη να ακουμπησουν το ενα με το αλλο λογικα θα ειναι -6 με 6,5 χιλ απο το αρχικο υψος ,34 γραμμαρια σκαγια με 686 καψουλι 1,6 πυριτηδα, το συμαντικοτερο ειναι να ακουμπισουν τα ποδαρακια του θωδη και πανε αυριο να κανεις δοκιμη διατρισης και πες μου τα αποτελεσματα
 
ναι ωραια ακουσε με λοιπον ασε για λιγο τις μαληνες και φτιαξε ενα δυο φυσιγγια με τον διασπορεα οπως ειναι να εχεις 5,5 χιλ κ.α.χ ΧΩΡΙΣ το χαρτακι η τζαμακι που κλεινεις και κλεισε μεχρι τα ποδαρακια του θωδη να ακουμπησουν το ενα με το αλλο λογικα θα ειναι -6 με 6,5 χιλ απο το αρχικο υψος ,34 γραμμαρια σκαγια με 686 καψουλι 1,6 πυριτηδα, το συμαντικοτερο ειναι να ακουμπισουν τα ποδαρακια του θωδη και πανε αυριο να κανεις δοκιμη διατρισης και πες μου τα αποτελεσματα
Έγινε ευχαριστώ!
 
Στα 58 ειναι πεταμα υλικων....Στα 57 αυριο...πρωτα ο θεος....εαν την αρπαξει το πλαστικο μπετονι απο
20λιτρο....θα ξεχασει ποιος το κατασκευασε!!!
Εαν την αρπαξει η μπεκατα....θα ξεραθει εκει που την εφαγε...!!!!

View attachment 43240View attachment 43242View attachment 43243

Στα 15 μετρα την θελεις την δοκιμη ???
Στα 10!
 
Με κρέμασε η σ4 άσχημα φέτος.. η τεκνα πειρα ένα ποιο μακριά αλλά δεν την πρόλαβα φέτος.


Στα 10!

Θα μουρλαθουμε Αλεξ !!!
Το φυσιγγιο ειναι φορτωμενο...με uee καψουλι και αστεροειδες κλεισιμο....σε διασπορας!!!

Και ο Νικολας πηρε την Τεκνα για ''μακρια''.....ευτυχως που δεν προλαβε να την δοκιμασει !!!!

Βρε Νικολα το κλεισιμο αυτο ειναι για 25 μετρα το πολυ....Τι μακρια εννοεις ??
 
Μερα δοκιμων αυριο.
Κιτρινο με σιπε σε 65ρη καληκα μαλινο και κετσες με φελο στην μεση στα 32γρ νο 5 το αλο ρελιαστο 65ρη καλικα στα 36+1,50 νο4 με ΜΒ36.και το αστερι σιπε στα 33γρ Νο4 +1,20 αλευρη αποσπομενου με κετσε και ποτηρι sg12
 
Μερα δοκιμων αυριο.
Κιτρινο με σιπε σε 65ρη καληκα μαλινο και κετσες με φελο στην μεση στα 32γρ νο 5 το αλο ρελιαστο 65ρη καλικα στα 36+1,50 νο4 με ΜΒ36.και το αστερι σιπε στα 33γρ Νο4 +1,20 αλευρη αποσπομενου με κετσε και ποτηρι sg12

Πολυ λιγα τα σκαγια κουζουλε!!!
Για που τα προοριζεις ???
 
μαλλον ετσι ειναι , αλλα γιατι ;
Ειναι καθαρα θεμα αεροδυναμικης ,τα σκαγια απλωνουν γρηγορα κ αποδυναμωνοντε ενεργειακα λογω τις αντιστασεις του αερα.
Οταν ταξιδευουν ενωμενα (* τσοκ - lb6 ) σκιζουν τον αερα τα μπροστινα που δεχονται την πιεση αλλα τα πιο πισω φυλαγονται διατηρωντας ενεργεια για πιο πολλη ωρα . Οπως κανουν κ τα πουλια που πετουν σε σχηματισμο V
 
Last edited:
Θα μουρλαθουμε Αλεξ !!!
Τα 25 μέτρα στο 99% είναι απαγορευτικά.Η μόνη ουσιαστική κουβέντα σε αυτό το φυσίγγι είναι οι 2 διαφορετικές σχολές.Να σπάει κλαδιά ή να μην περνάει μπαμπουρας.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top