Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα παλικαρια!!!
Τροφη για σκεψη......ενα αστεροειδες κλεισιμο με ΔΙΠΛΟΚΥΑΘΙΟ Ν7+Ν6 στα 35 γραμμ, γομωση + αλευρι με πυριτιδα ΜΒ36.

Δυο βολες....η διαφορα κατανομης οφειλεται στο κατα ποσο θα προσεξεις το στησιμο του φυσιγγιου!!! ;)

Το στησιμο ειναι πατεντα του Μαστρο Μιχαλη απο την Λερο!!! :)


View attachment 43571View attachment 43572View attachment 43573View attachment 43574View attachment 43575
Καλά την έκοψα εγώ την δεύτερη ...

@Prowler®
Μάριε κοίτα βαθμολογίες ...

#6+7 διπλοκυάθιο στα 35μ ...

EX.jpg
 
Βασιλη μου κατ'αρχην ευχαριστω για τον κοπο σου φιλε !!! :)

Τωρα αυτο που εχω να πω με βεβαιοτητα ειναι οτι.....Το διπλοκυαθιο εαν στηθει σωστα και με υπομονη...
ο χαρος βγηκε παγανια...!!!!!
Δεν θα ξεχασω ποτέ.....Την πρωτη φορα που το εστησα και το εριξα...ηταν σε δυο φασσες στο ιδιο υψος
με διαφορα αποστασης τα δυο μετρα περιπου μια απο την αλλη.
Σημαδευω την πρωτη....αποσταση γεματα 40 μετρα....ριχνω...και βλεπω και τις δυο να πεφτουν μαλιοκουβαρα!!!
Χαζεψα.... Το λεω και ρωταω τον Μαστρο Μιχαλη που μου εδωσε το σεταπ...Μαστορα πως εγινε και
επεσαν και οι δυο ???
Και αντι να μου ΄΄κοκορευεται'' για το σεταπ του....μου λεει...Απλα ηταν μεσα στο δραστικο βελινεκες
της τουφεκιας και μεσα στον φονικο κυκλο και οι δυο!!!!
Φοβερος ιδιογομωτης....και απιστευτα καλος ανθρωπος !!!! :cool:
 
Βασιλη μου κατ'αρχην ευχαριστω για τον κοπο σου φιλε !!! :)

Τωρα αυτο που εχω να πω με βεβαιοτητα ειναι οτι.....Το διπλοκυαθιο εαν στηθει σωστα και με υπομονη...
ο χαρος βγηκε παγανια...!!!!!
Δεν θα ξεχασω ποτέ.....Την πρωτη φορα που το εστησα και το εριξα...ηταν σε δυο φασσες στο ιδιο υψος
με διαφορα αποστασης τα δυο μετρα περιπου μια απο την αλλη.
Σημαδευω την πρωτη....αποσταση γεματα 40 μετρα....ριχνω...και βλεπω και τις δυο να πεφτουν μαλιοκουβαρα!!!
Χαζεψα.... Το λεω και ρωταω τον Μαστρο Μιχαλη που μου εδωσε το σεταπ...Μαστορα πως εγινε και
επεσαν και οι δυο ???
Και αντι να μου ΄΄κοκορευεται'' για το σεταπ του....μου λεει...Απλα ηταν μεσα στο δραστικο βελινεκες
της τουφεκιας και μεσα στον φονικο κυκλο και οι δυο!!!!
Φοβερος ιδιογομωτης....και απιστευτα καλος ανθρωπος !!!! :cool:
Τέτοια να δώσεις στον Βασίλη να παίζει μπιλιάρδο ...με τις πάπιες‼️
 
Καλά την έκοψα εγώ την δεύτερη ...

@Prowler®
Μάριε κοίτα βαθμολογίες ...

#6+7 διπλοκυάθιο στα 35μ ...

View attachment 44039
Αυτή η τουφεκιά είναι για εξώφυλλο σε Κυνηγετικό Περιοδικό!...η απόλυτη ισορροπία!!!.love.

.shake hands.@ΝίκοςΠ...αυτη είναι που τους έφτιαχνε ο Μάστορας για τις Πέρδικες...
 
Αυτή η τουφεκιά είναι για εξώφυλλο σε Κυνηγετικό Περιοδικό!...η απόλυτη ισορροπία!!!.love.

.shake hands.@ΝίκοςΠ...αυτη είναι που τους έφτιαχνε ο Μάστορας για τις Πέρδικες...

Τους ριχνατε στο υπερπεραν.... αλλιως τις μαζευεται με το στυποχαρτο Καπτεν !!! :D

Διπλοκυαθιο εκανε.....Αλλα ειναι τοσο ΜΑΣΤΟΡΑΣ....για να μην ''χαλανε'' οι περδικες κοντα....σιγουρα
ειχε αλλο αλατοπιπερο.... Ρωτησε τον... ;)
 
Τους ριχνατε στο υπερπεραν.... αλλιως τις μαζευεται με το στυποχαρτο Καπτεν !!! :D

Διπλοκυαθιο εκανε.....Αλλα ειναι τοσο ΜΑΣΤΟΡΑΣ....για να μην ''χαλανε'' οι περδικες κοντα....σιγουρα
ειχε αλλο αλατοπιπερο.... Ρωτησε τον... ;)
..τα ξέρω ...τα έχω δει στην πράξη τα αποτελέσματα....κατι ανάποδα...;)
 
Αυτή η τουφεκιά είναι για εξώφυλλο σε Κυνηγετικό Περιοδικό!...η απόλυτη ισορροπία!!!.love.

.shake hands.@ΝίκοςΠ...αυτη είναι που τους έφτιαχνε ο Μάστορας για τις Πέρδικες...
απόλυτη ισορροπια ναι.... αλλά για XXfull συγκέντρωση!!!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top