Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Οσο παράξενο κιαν σου φανει περισσότερες επιτυχίες θα εχεις με αυτο παρα με αλλα φορτομενα σε γρ που εχουν μεν μεγαλες ροζετες αλλα θέλουν να εισαι τοπογραφος για να βρεις τις προσκόπευσεις τους.
+100!!
 
Τα κυνηγούσα Βασίλη και τους έριχνα με 32 και 34 γρ ιδιογομωση και σκότωναν καλύτερα από τα ακριβά αλλά ήθελαν χέρι.Αλλα ιδιογομωση όμως .Ότι και να γίνει 4€ δε δίνω το πολύ πολύ θα ξαναγεμιζα 200 φυσίγγια .Μεγάλα πουλιά ρε φίλε φτιάχνεις ένα πύραυλο ολίγων γρ και είσαι οκ .
Ποτέ δεν γέμιζα Γιάννη.
Και σπάνια έβαζα πάνω από 36gr σε παπί.
Μόνο σε τεράστιες αποστάσεις με πολύ χοντρά σκάγια που δεν κόλωναν σε διάτρηση.
Με τα Federal 3" bb πχ θυμάμαι εξωφρενικές τουφεκιές.
 
Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.......απλά έτσι για την ιστορία 😀

Το εχω δοκιμασει εγω στα 50 και 65 μετρα...
Δεν ανεβασα ΠΟΤΕ αυτες τις δοκιμες ουτε εγραψα σεταπ.
Στημενο με ΤΕΚΝΑ και MG2...Το μονο ''προβλημα''...το εστησες
πρεπει να το ριξεις σε ευλογο χρονικο διαστημα...και με κρυο καιρο.
Το ''αφησες'' και ξεχαστηκες ριχνοντας το καλοκαιρι...την ακουσες
και την ''ακουσες'' για τα καλα ...
Οσο το αφηνεις...γινεται ''μονοβολο''...

ΥΓ.Παντα εχω ''εναν ασσο'' στο μανικι Γιωργο...εσυ με ξερεις φιλε . :)
 
Το εχω δοκιμασει εγω στα 50 και 65 μετρα...
Δεν ανεβασα ΠΟΤΕ αυτες τις δοκιμες ουτε εγραψα σεταπ.
Στημενο με ΤΕΚΝΑ και MG2...Το μονο ''προβλημα''...το εστησες
πρεπει να το ριξεις σε ευλογο χρονικο διαστημα...και με κρυο καιρο.
Το ''αφησες'' και ξεχαστηκες ριχνοντας το καλοκαιρι...την ακουσες
και την ''ακουσες'' για τα καλα ...
Οσο το αφηνεις...γινεται ''μονοβολο''...

ΥΓ.Παντα εχω ''εναν ασσο'' στο μανικι Γιωργο...εσυ με ξερεις φιλε . :)
Ποιο είναι αυτό με το λιωμένο σιμιγδάλι
 
Νίκο, Γιώργο, τον ίδιο εγωισμό έχουμε αλλά όταν κάποιος έχει την τεχνολογική υπεροχή απέναντί μας δεν τον κοντράρουμε στα ίσα, είναι αυτοκτονία. Αυτό το τζελ που βάλανε μάλλον έχει τέτοια συμπεριφορά που αυξομειώνει την διάμετρο της στήλης δίχως τριβες και έτσι δεν παραμορφώνει τα σκάγια, κυρίως όμως, όπως φαίνεται στο αποτέλεσμα, αφήνει τα σκάγια χωρίς να παρεμβαίνει στην πορεία τους και αυτά συνεχίζουν σε ευθεία τροχιά, γιαυτό και η μικρή αλλαγή στην συγκέντρωση από 36 στα 45 μ. αν οι χημικοί του φόρουμ μπορούν να αντιγράψουν το τζελ, τότε ναι.
 
Νίκο, Γιώργο, τον ίδιο εγωισμό έχουμε αλλά όταν κάποιος έχει την τεχνολογική υπεροχή απέναντί μας δεν τον κοντράρουμε στα ίσα, είναι αυτοκτονία. Αυτό το τζελ που βάλανε μάλλον έχει τέτοια συμπεριφορά που αυξομειώνει την διάμετρο της στήλης δίχως τριβες και έτσι δεν παραμορφώνει τα σκάγια, κυρίως όμως, όπως φαίνεται στο αποτέλεσμα, αφήνει τα σκάγια χωρίς να παρεμβαίνει στην πορεία τους και αυτά συνεχίζουν σε ευθεία τροχιά, γιαυτό και η μικρή αλλαγή στην συγκέντρωση από 36 στα 45 μ. αν οι χημικοί του φόρουμ μπορούν να αντιγράψουν το τζελ, τότε ναι.
Σου γράφω ότι έχω διαβάσει.

Το υλικό της winchester θρυμματίζεται στην πυροδότηση (δεν ξέρω σε ποιά ακριβώς χρονική στιγμή, υποθέτω στην Pmax) και μετά γίνεται σκόνη.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top