Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Kαλα...οτι πεις Μητσο....Αλλα να ξερεις βυσματα βαζω και εγω...δεν γεμιζω με κάστανα....εκτος και
αν εχει ιδιαιτεροτητα ο Ζ2Μ και δεν κοβονται τα πεταλα του φιλε !!!
Νίκο έχω τύχει σε παρτίδες ζ2μ που δεν κόβονται ούτε με το χέρι... Σε άλλα κυαθια δεν έχω δεί τέτοια διαφορά κ τούς προκοβω πάντα όλους...
 
Το πιο σωστό αυτό είναι!!!
Τα 9 σκάγια που ζυγισα, αν θυμάμαι ήταν 0.95γρ
9 σκάγια - 0.95γρ είναι = #6,36 ...
Για ζύγισμα σκαγιών δοκίμασε και αυτό ... αλλάζεις μόνο τα κίτρινα κελιά πάλι.
Αν βρεις λάθος το διορθώνουμε ...
 

Attachments

Νίκο έχω τύχει σε παρτίδες ζ2μ που δεν κόβονται ούτε με το χέρι... Σε άλλα κυαθια δεν έχω δεί τέτοια διαφορά κ τούς προκοβω πάντα όλους...

Εχω τετοιο πραγμα δεν εχω δει Αρη...Στο συσκευασια των 100 αντε να μην κοβονται και να θελουν λιγο
ζορι 4-5 βυσματα...
Απο την αλλη ειμαι υπερ του κοψιματος...
 
Σε ευχαριστω για την απαντηση...Αυτο που ειδα απο δικες μου δοκιμες...
Τα δικα μου σεταπ με 3* αστρα στα 35 μετρα ειχαν ας πουμε ''αξιοπρεπεια''.....στα 50 μετρα με φουλ τσοκ
τα πηρε ο διαολος...
Στα βολια 8 βολο 11/0...νομιζω πηγε καλυτερα με V1,5-428m/s..
Έφτιαξα και εγώ 8 Βόλο με 11/0 και μου έδωσε τις καλύτερες συγκεντρώσεις από όλα τα υπόλοιπα σετ απ της δοκιμής .Μπήκα στο τρυπάκι να γεμίσω τη συγκεκριμένη πυρίτιδα διότι με ένα γερό κρύο -17 δλδ ήταν η μοναδική που σκότωνε ακαριαία δίχως να ακούει...
 
Kαλα...οτι πεις Μητσο....Αλλα να ξερεις βυσματα βαζω και εγω...δεν γεμιζω με κάστανα....εκτος και
αν εχει ιδιαιτεροτητα ο Ζ2Μ και δεν κοβονται τα πεταλα του φιλε !!!
δεν μιλησα για αλλα βυσματα μιλησα για τον συγγεκριμενο !! και αφου δεν το εχεις δοκιμασει μαλον δεν ξερεις!!! ριχνω 200-300 φυσιγγια το χρονο με το συγγεκριμενο και δεν τον κοβω ποτε !!!! χορια τα 8 βολα που φτιαχνω! εχω βρει πολους και σχεδον κανεναν ανοιχτο ακομα και στο 8βολο με ταχυτητες κοντα στα 500
 
Έφτιαξα και εγώ 8 Βόλο με 11/0 και μου έδωσε τις καλύτερες συγκεντρώσεις από όλα τα υπόλοιπα σετ απ της δοκιμής .Μπήκα στο τρυπάκι να γεμίσω τη συγκεκριμένη πυρίτιδα διότι με ένα γερό κρύο -17 δλδ ήταν η μοναδική που σκότωνε ακαριαία δίχως να ακούει...

Τεκνα MG2 εχεις δοκιμασει ???
 
δεν μιλησα για αλλα βυσματα μιλησα για τον συγγεκριμενο !! και αφου δεν το εχεις δοκιμασει μαλον δεν ξερεις!!! ριχνω 200-300 φυσιγγια το χρονο με το συγγεκριμενο και δεν τον κοβω ποτε !!!! χορια τα 8 βολα που φτιαχνω! εχω βρει πολους και σχεδον κανεναν ανοιχτο ακομα και στο 8βολο με ταχυτητες κοντα στα 500

Ποιος σου ειπε οτι δεν το εχω δοκιμασει ???
Για ταχυτητες μην λες σε μενα...δεν με εντυπωσιαζεις φιλε !!!

εικόνα_Viber_2021-07-10_06-20-00-461.jpg
εικόνα_Viber_2021-07-10_06-20-24-367.jpg
εικόνα_Viber_2021-07-10_06-20-47-986.jpg
 
Δημήτρη, Νίκο, στα 8βολα 11/0 δεν βάζετε αλεύρι ;

Εγω σχεδον κατα 99% βαζω παντα...Το φυσιγγιο της φωτο που εδωσε αυτην την ταχυτητα ηταν ''ειδικα''
στημενο...και ηθελα να το δω χωρις αλευρι Λευτερη!!!
Παρ'ολη την ταχυτητα που εδωσε..τα βολια δεν σκορπισαν....αλλα επειδη η ταχυτητα βγηκε με μια
πυριτιδα και οχι με στρωματοποιηση...τον κλωτσο τον εφαγα !!! ;)
 
Ποιος σου ειπε οτι δεν το εχω δοκιμασει ???
Για ταχυτητες μην λες σε μενα...δεν με εντυπωσιαζεις φιλε !!!

View attachment 69911
View attachment 69912
View attachment 69913
Νικο αλλα λογια ν' αγαπιομαστε με φαινεται !!! εγω μιλαω για τους συγγεκριμενους συγγεντρωτητες οτι δεν ανοιγουν τα πεταλα και εσυ με δεινχνεις ενα τυχαιο φυσιγγι με αλλα υληκα .think. IMG_20221107_090121_4.jpgνα να δουμε πιος την εχει πιο "μεγαλη" ελεος ρε Νικο αλλο πραγμα συζηταμε !!
 
Έφτιαξα και εγώ 8 Βόλο με 11/0 και μου έδωσε τις καλύτερες συγκεντρώσεις από όλα τα υπόλοιπα σετ απ της δοκιμής .Μπήκα στο τρυπάκι να γεμίσω τη συγκεκριμένη πυρίτιδα διότι με ένα γερό κρύο -17 δλδ ήταν η μοναδική που σκότωνε ακαριαία δίχως να ακούει...
τι ειχες δοκιμάσει και δεν τα εβγαλε περα ?εδω στο νησί με -2 -3 τα περισσότερα ψοφανε αλλα εχουμε τρελη υγρασία ,δεν ειχα σε εκτίμηση τις ισπανικές και βλέποντας να ξεκιναν με uee και 688 με το καλημέρα δεν τις δοκιμασα ποτε .
 
Νικο αλλα λογια ν' αγαπιομαστε με φαινεται !!! εγω μιλαω για τους συγγεκριμενους συγγεντρωτητες οτι δεν ανοιγουν τα πεταλα και εσυ με δεινχνεις ενα τυχαιο φυσιγγι με αλλα υληκα .think. View attachment 69914να να δουμε πιος την εχει πιο "μεγαλη" ελεος ρε Νικο αλλο πραγμα συζηταμε !!

Ναι βρε Μητσο....αλλο πραγμα συζηταμε....Αλλα δεν με εντυπωσιαζουν οι ταχυτητες σου...
Με στρωματοποιηση μπορω να βγαλω 1000+ μετρα... αστο λοιπον να παει στο καλο....
Και σε αυτες τις ταχυτητες που λεω...μας εχουν προλαβει αλλοι...αστο λοιπον....
 
Στη δική μου μαξους με 18,7 αυλό το ic της ειναι 18,6 δηλαδή μόλις 1/10!!!κ άλλοι έχουν κάνει αντίστοιχες μετρήσεις, κάποιοι το έχουν μετρήσει κ 18,65... Ένα τσοκ σχεδόν επάνω πρέπει να πάει η μαξους για να πάρει τις σωστές σύσφιξεις... Εσύ μισό τσοκ με τη δικιά σου...

Bioretabile 18 6n 3 τσοκ maxxus 30m



Τον έβαλα και έριξε με 3τσοκ
Και μέτρησε το 4τσοκ του
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top