Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Έριξα 4 φυσίγγια στα 36,5 μέτρα cx2000 , sipe 1,60 x 35,5 αρχικό ύψος 65 τελικό 54,6 με βύσμα b&p steel 24 ακοπο και σκάγια νίκελ Ν 6. Στα 3 φυσίγγια το βύσμα αναποδογυρισε και στον στόχο 75 x 145 έφτασαν τα λίγα σκάγια που πρόλαβαν να βγουν , 41/300 , 52/300, και 77/300 . Στο τέταρτο το βύσμα πήγε σαν μονοβολο και αρκετά σκάγια απελευθερωθηκαν 189/300. Σε όλες τις βολές όσα σκάγια πρόλαβαν να βγουν από το βύσμα ήταν μέσα σε κύκλο 70 εκατοστών.
Για πέρδικα, φάσσα ψάχνεις συνταγή Λευτέρη;
 
Έριξα 4 φυσίγγια στα 36,5 μέτρα cx2000 , sipe 1,60 x 35,5 αρχικό ύψος 65 τελικό 54,6 με βύσμα b&p steel 24 ακοπο και σκάγια νίκελ Ν 6. Στα 3 φυσίγγια το βύσμα αναποδογυρισε και στον στόχο 75 x 145 έφτασαν τα λίγα σκάγια που πρόλαβαν να βγουν , 41/300 , 52/300, και 77/300 . Στο τέταρτο το βύσμα πήγε σαν μονοβολο και αρκετά σκάγια απελευθερωθηκαν 189/300. Σε όλες τις βολές όσα σκάγια πρόλαβαν να βγουν από το βύσμα ήταν μέσα σε κύκλο 70 εκατοστών.
δοκιμασε αν θελεις να καλύψεις το κονικο τμημα της βαση του με άλευρι, 1γρ και απο πανω βαλε φελλο ,τα σκαγια να εξεχουν 2 σειρές,δοκιμασε με 8 πεταλα 5χιλ οπως κανει ο πλερω .
 
Δεν αντιλέγω το 4τσοκ μαξους είναι 18.50 σχεδόν τόσο είναι το 5τσοκ το δικό μου
Έκαναν λάθος ... νόμιζαν ότι ο κώνος θα σφίξει πολύ την τουφεκιά και έκοψαν πιο ανοιχτά τα τσοκ.
Τραποντούφεκα οι ρημάδες οι maxus.

Συμπέρασμα ... Κράτα την 391.
 
Έκαναν λάθος ... νόμιζαν ότι ο κώνος θα σφίξει πολύ την τουφεκιά και έκοψαν πιο ανοιχτά τα τσοκ.
Τραποντούφεκα οι ρημάδες οι maxus.

Συμπέρασμα ... Κράτα την 391.
Μα έτσι και αλλιώς δεν αλλάζω όπλο 😅😅😅
Αν λεω αν μόνο την becaccia θα παρω να πίνουμε παρεουλα τσαγάκι στην αυλή 😂🤣😂
 
Μα έτσι και αλλιώς δεν αλλάζω όπλο 😅😅😅
Αν λεω αν μόνο την becaccia θα παρω να πίνουμε παρεουλα τσαγάκι στην αυλή 😂🤣😂
Προχθές πέρασα από τον Κύργια και είχε την becaccia ....την επωμισα.....ρε φίλε είναι σαν πούπουλο.....σα να μην κρατάς όπλο.... κατά τα άλλα ένα ακόμη benelli.....
 
Ναι και για όλες τις βολές μέχρι 45 μέτρα., την ταχύτητα θα την κατεβάσω 395 με 400 μ/δ.

Για 45 μετρα υπαρχουν ''απλα'' βυσματα....που δινουν πολυ καλες συγκεντρωσεις...
Για ποιον λογο steel Λευτερη ??
Απο ιδιογομωτικη ''ανησυχια'' ??
 

Bioretabile 18 6n 3 τσοκ maxxus 30m



Τον έβαλα και έριξε με 3τσοκ
Και μέτρησε το 4τσοκ του
Νομίζω θέλει λίγο πιο έξω το παχυμετρο εκτός κ αν με γελάει η φώτο... Εμένα 18,6 είναι, εγώ δει σε αμερικανικά φόρουμ ότι με πιο ακριβή μηχανήματα τι βγάζουν και 18,65... Όπως κ να έχει, εγώ το ονόμασα κύλινδρο κ τελειώνει το θέμα...
Αυτό που θέλω να πω γενικά είναι να μετράτε τα Τσοκ όταν συγκρίνεται κάτι, γιατί μπορεί να δείτε τελείως διαφορετικά αποτελέσματα...
Τα πιο καλά μαμά τσοκ για μένα τα έχει η Beretta k η Remington...

 
Νομίζω θέλει λίγο πιο έξω το παχυμετρο εκτός κ αν με γελάει η φώτο... Εμένα 18,6 είναι, εγώ δει σε αμερικανικά φόρουμ ότι με πιο ακριβή μηχανήματα τι βγάζουν και 18,65... Όπως κ να έχει, εγώ το ονόμασα κύλινδρο κ τελειώνει το θέμα...
Αυτό που θέλω να πω γενικά είναι να μετράτε τα Τσοκ όταν συγκρίνεται κάτι, γιατί μπορεί να δείτε τελείως διαφορετικά αποτελέσματα...
Τα πιο καλά μαμά τσοκ για μένα τα έχει η Beretta k η Remington...

Ο κύλινδρος μου είναι 18.45 😅😅😅 για αυτό έψαχνα υπερκυλινδρο😂🤣😂
 
Ο κύλινδρος μου είναι 18.45 😅😅😅 για αυτό έψαχνα υπερκυλινδρο😂🤣😂
Σωστός είναι ο κύλινδρος σου, τόσο πρέπει να είναι... Με τα μέτρα του κοντάκιου λίγο ασχολησου αν κ στις τελευταίες φωτό που είδες βάλει ήσουν καλά... Μείνε κ στη μβ36 που σου αρέσει κ όλα καλά... Αν βρεις κ ένα πιο ανοιχτό τσοκ επειδή τουφέκας κοντά θα σε βοηθαγε λίγο ακόμα πιστεύω... Αυτά τα 2-3 φυσιγγία πάντως που έχεις κρατήσει τώρα τελευταία είναι μια χαρά... ;) λίγες τροποποίησεις μπορεί να χρειαστούν αλλά αυτές πάνε μαζί με τα συμπεράσματα από το κυνήγι...
 
Σωστός είναι ο κύλινδρος σου, τόσο πρέπει να είναι... Με τα μέτρα του κοντάκιου λίγο ασχολησου αν κ στις τελευταίες φωτό που είδες βάλει ήσουν καλά... Μείνε κ στη μβ36 που σου αρέσει κ όλα καλά... Αν βρεις κ ένα πιο ανοιχτό τσοκ επειδή τουφέκας κοντά θα σε βοηθαγε λίγο ακόμα πιστεύω... Αυτά τα 2-3 φυσιγγία πάντως που έχεις κρατήσει τώρα τελευταία είναι μια χαρά... ;) λίγες τροποποίησεις μπορεί να χρειαστούν αλλά αυτές πάνε μαζί με τα συμπεράσματα από το κυνήγι...
στου κουφου την πορτα . . . . . . . . . . . .
 
Νομίζω θέλει λίγο πιο έξω το παχυμετρο εκτός κ αν με γελάει η φώτο... Εμένα 18,6 είναι, εγώ δει σε αμερικανικά φόρουμ ότι με πιο ακριβή μηχανήματα τι βγάζουν και 18,65... Όπως κ να έχει, εγώ το ονόμασα κύλινδρο κ τελειώνει το θέμα...
Αυτό που θέλω να πω γενικά είναι να μετράτε τα Τσοκ όταν συγκρίνεται κάτι, γιατί μπορεί να δείτε τελείως διαφορετικά αποτελέσματα...
Τα πιο καλά μαμά τσοκ για μένα τα έχει η Beretta k η Remington...

ο κυλινδρος πρεπει να ειναι οσο ειναι ο αυλος,αυτο ειναι skeet για μολυβδινα σκ και ic για ατσαλινα
 
Παίδες ακόμα περιμένο τη δοκιμή με τα golden wing από τον γνωστό παραμυθά που τα παράγγειλε και θα τα δοκίμαζε αλλά μάλλον θα του τα στείλουν από τον πλανήτη Άρη για αυτό καθυστερεί τόσο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top