Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
τι ειχες δοκιμάσει και δεν τα εβγαλε περα ?εδω στο νησί με -2 -3 τα περισσότερα ψοφανε αλλα εχουμε τρελη υγρασία ,δεν ειχα σε εκτίμηση τις ισπανικές και βλέποντας να ξεκιναν με uee και 688 με το καλημέρα δεν τις δοκιμασα ποτε .
Κάποια παιδιά εδώ μέσα που είναι πιο έμπειροι από αυτές τις πυρίτιδες τις δουλεουν με τα δικά τους καψουλια uee και βγάζουν καλύτερες ταχύτητες.Παρολα αυτά εμένα μου άρεσαν και χωρίς τα δικά τους καψουλια .Το μόνο που με παιδεψε είναι να βρω τα κατάλληλα βύσματα διότι η ογκομετρια τους είναι μεγαλύτερου όγκου από τις γνωστές ιταλικές .
 
Ειναι πολύ όμορφα απλωμενες οι τουφεκιές της μαξους το Άνοιγμα έχει κανει με τα τσοκ αποκλειστικά δεν είναι πάντα το ζητούμενο η υπερσυγκεντρωση το ποσοστό που θέλεις θα το πάρεις

Και τα 2 τα όπλα τα έχω
 

Το έφερε η κουβέντα εδώ είναι με σοκολ Πολωνίας 7½ 35γρ κουαλαντι και έχει ανοίξει το ενα πτερύγιο φενεται και στην φωτογραφία είναι παλιά δοκιμή.
Στα 30μ με 4τσοκ
Με αυτή την τουφεκιά δεν πρέπει να σου φεύγει μπεκάτσα και πέρδικα στα 20-25 μέτρα..... Και λίγο παράπανω....εκτός αν ρίχνεις όπου ναι
 
Στους ιδιογομωτες τα οπλα και τα τσοκ δεν εχουν σημασια....και το λεω αυτο...γιατι ο ιδιογομωτης
μπορει να φτιαχνει οτι τουφεκια γουσταρει ασχετα με οπλο και τσοκ..


ΠΧ LB6 30 ΜΕΤΡΑ 3* αστρα μαμα. !!


εικόνα_Viber_2022-03-31_17-39-00-021.jpg
εικόνα_Viber_2022-04-04_10-13-48-026.jpg
εικόνα_Viber_2022-04-04_10-13-30-456.jpg
εικόνα_Viber_2022-04-04_19-21-12-692.jpg

Ολες οι τουφεκιες με LB6 και 3* αστρα μαμα .
Ο Ιδιογομωτης μπορει να βγαλει OF οτι οπλο και τσοκ θελει...μεσα στα ορια της λογικης
βεβαια !!! :)
ΙΔΙΑ δοσολογια με διαφορετικα στησιματα...οι δοκιμες..
 
Στους ιδιογομωτες τα οπλα και τα τσοκ δεν εχουν σημασια....και το λεω αυτο...γιατι ο ιδιογομωτης
μπορει να φτιαχνει οτι τουφεκια γουσταρει ασχετα με οπλο και τσοκ..


ΠΧ LB6 30 ΜΕΤΡΑ 3* αστρα μαμα. !!


View attachment 69920
View attachment 69921
View attachment 69922
View attachment 69923

Ολες οι τουφεκιες με LB6 και 3* αστρα μαμα .
Ο Ιδιογομωτης μπορει να βγαλει OF οτι οπλο και τσοκ θελει...μεσα στα ορια της λογικης
βεβαια !!! :)
ΙΔΙΑ δοσολογια με διαφορετικα στησιματα...οι δοκιμες..
Την πρώτη και την τρίτη να αντιγράψεις Νικόλα..... τουφεκιές για τυφλούς..... όχι μπεκάτσα..... ολόκληρο τρένο πέφτει..... από την μηχανή μέχρι το τελευταίο βαγόνι.....
 
Την πρώτη και την τρίτη να αντιγράψεις Νικόλα..... τουφεκιές για τυφλούς..... όχι μπεκάτσα..... ολόκληρο τρένο πέφτει..... από την μηχανή μέχρι το τελευταίο βαγόνι.....

Το περιεργο....ξερεις ποιο ειναι ???
Οτι ψαχνουν το 10% διαφορα απο καννη σε κανη....Και εκει ειναι που εγω βγαζω σπυριά στην μουρη !!! :D
 
Νικο αλλα λογια ν' αγαπιομαστε με φαινεται !!! εγω μιλαω για τους συγγεκριμενους συγγεντρωτητες οτι δεν ανοιγουν τα πεταλα και εσυ με δεινχνεις ενα τυχαιο φυσιγγι με αλλα υληκα .think. View attachment 69914να να δουμε πιος την εχει πιο "μεγαλη" ελεος ρε Νικο αλλο πραγμα συζηταμε !!
😯😯😯😯😯😯
 
Έριξα 4 φυσίγγια στα 36,5 μέτρα cx2000 , sipe 1,60 x 35,5 αρχικό ύψος 65 τελικό 54,6 με βύσμα b&p steel 24 ακοπο και σκάγια νίκελ Ν 6. Στα 3 φυσίγγια το βύσμα αναποδογυρισε και στον στόχο 75 x 145 έφτασαν τα λίγα σκάγια που πρόλαβαν να βγουν , 41/300 , 52/300, και 77/300 . Στο τέταρτο το βύσμα πήγε σαν μονοβολο και αρκετά σκάγια απελευθερωθηκαν 189/300. Σε όλες τις βολές όσα σκάγια πρόλαβαν να βγουν από το βύσμα ήταν μέσα σε κύκλο 70 εκατοστών.
 

Attachments

  • 20230406_184138.jpg
    20230406_184138.jpg
    266,8 KB · Προβολές: 35
Έριξα 4 φυσίγγια στα 36,5 μέτρα cx2000 , sipe 1,60 x 35,5 αρχικό ύψος 65 τελικό 54,6 με βύσμα b&p steel 24 ακοπο και σκάγια νίκελ Ν 6. Στα 3 φυσίγγια το βύσμα αναποδογυρισε και στον στόχο 75 x 145 έφτασαν τα λίγα σκάγια που πρόλαβαν να βγουν , 41/300 , 52/300, και 77/300 . Στο τέταρτο το βύσμα πήγε σαν μονοβολο και αρκετά σκάγια απελευθερωθηκαν 189/300. Σε όλες τις βολές όσα σκάγια πρόλαβαν να βγουν από το βύσμα ήταν μέσα σε κύκλο 70 εκατοστών.
upload a photo
Πες όπλα φυσίγγια κάννες τσοκ σκάγια μας έχεις στο μάντεψε 😅😅😅
Σε έφτιαξα λίγο
 
Έριξα 4 φυσίγγια στα 36,5 μέτρα cx2000 , sipe 1,60 x 35,5 αρχικό ύψος 65 τελικό 54,6 με βύσμα b&p steel 24 ακοπο και σκάγια νίκελ Ν 6. Στα 3 φυσίγγια το βύσμα αναποδογυρισε και στον στόχο 75 x 145 έφτασαν τα λίγα σκάγια που πρόλαβαν να βγουν , 41/300 , 52/300, και 77/300 . Στο τέταρτο το βύσμα πήγε σαν μονοβολο και αρκετά σκάγια απελευθερωθηκαν 189/300. Σε όλες τις βολές όσα σκάγια πρόλαβαν να βγουν από το βύσμα ήταν μέσα σε κύκλο 70 εκατοστών.
Κάνε του πτερύγια Λευτέρη... 4 , 6, 8 ότι θες... Μέχρι τη μέση, μέχρι κάτω, ότι θες παίξε... Εγώ για αρχή θα πρότεινα 4 μέχρι κάτω... ;)
 
Θα σας πω εγώ πως βγήκε το 76%
Τουφεκισε μία με τη μαχους (26%)
και το ξανατουφεκισε μία με την οπτιμα (50%)
Xompistas got busted
Όταν εριξα με το 1 τσοκ με το πελαγκρι και δεν πήγε καλά σας άρεσε σε όλους και ήταν πραγματικά στα 36.5 μέτρα γιατί ήταν καλητερη του Βασίλη με την μ2 με φουλ Briley..
Ενώ τώρα είναι υπερβολή το 76% το οποίο είναι στα 30μ με ic αλλά δεν έχω ιδέα πως βγήκε 😅😅😅
σε όλες τις δοκιμές που έχω ανεβάσει με το μάξους έχουμε διαφορά 2% 5% 10%.. έβαλα και 2 η οποίες έφυγαν και λογικό να είχαν λιγότερο ποσοστό αφού δεν υπάρχουν σκάγια στο χαρτί 😒
 
Όταν εριξα με το 1 τσοκ με το πελαγκρι και δεν πήγε καλά σας άρεσε σε όλους και ήταν πραγματικά στα 36.5 μέτρα γιατί ήταν καλητερη του Βασίλη με την μ2 με φουλ Briley..
Ενώ τώρα είναι υπερβολή το 76% το οποίο είναι στα 30μ με ic αλλά δεν έχω ιδέα πως βγήκε 😅😅😅
σε όλες τις δοκιμές που έχω ανεβάσει με το μάξους έχουμε διαφορά 2% 5% 10%.. έβαλα και 2 η οποίες έφυγαν και λογικό να είχαν λιγότερο ποσοστό αφού δεν υπάρχουν σκάγια στο χαρτί 😒
Εσύ είσαι δίκαιος, ότι έγραφαν αυτά έβαλες και έριξες,η δοκιμή είναι άδικη
Εάν δεν μετρηθεί η σύσφιξη ακριβώς αυλός-στόμιο λογικό είναι να υπάρχουν τέτοιες διαφορές αφού όπως έγραψαν και πιό πριν τα τσοκ της browning έχουν μεγάλη διαφορά στο τι γράφουν και στο τι είναι πραγματικά
 
Εσύ είσαι δίκαιος, ότι έγραφαν αυτά έβαλες και έριξες,η δοκιμή είναι άδικη
Εάν δεν μετρηθεί η σύσφιξη ακριβώς αυλός-στόμιο λογικό είναι να υπάρχουν τέτοιες διαφορές αφού όπως έγραψαν και πιό πριν τα τσοκ της browning έχουν μεγάλη διαφορά στο τι γράφουν και στο τι είναι πραγματικά
Δεν αντιλέγω το 4τσοκ μαξους είναι 18.50 σχεδόν τόσο είναι το 5τσοκ το δικό μου
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top