Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Γιατί έκοψες τα καντήλια ρε Μπιλ ? Εμείς τα καντήλια θέλαμε να ακούσουμε :cool:

Φιλε δεν ξερω εαν το καταλαβες...αλλα ειχα αδιασει το οπλο για φυγω....και οταν καταλαβα οτι ειναι κουρουνα
το ξανα γεμισα....Μεχρι εκεινη την ωρα δεν ειχε περασει τιποτα...
Αν και δεν βριζω τα θεια....Αλλα την μαμα την γιαγια την αδελφλη και την ξαδελφη τους τις ειχε παρει
και τις ειχε σηκωσεις απο τις παρτουζες που εκαναν...Που να τα ανεβασεις αυτα...!!! :D
 
Φιλε δεν ξερω εαν το καταλαβες...αλλα ειχα αδιασει το οπλο για φυγω....και οταν καταλαβα οτι ειναι κουρουνα
το ξανα γεμισα....Μεχρι εκεινη την ωρα δεν ειχε περασει τιποτα...
Αν και δεν βριζω τα θεια....Αλλα την μαμα την γιαγια την αδελφλη και την ξαδελφη τους τις ειχε παρει
και τις ειχε σηκωσεις απο τις παρτουζες που εκαναν...Που να τα ανεβασεις αυτα...!!! :D

Σε καταλαβαίνω φίλε μου απόλυτα ;)
 
Ενα ic απο beretta optima κ ενα ic απο maxus ειναι μισο τσοκ κ μπορει κ παραπανω ανοιχτο απο τις maxus μιλαω για τα εργοστασιακα τσοκ
ζητω συγνωμη εκανα ενα λαθος διατυπωση τις maxus το ic ειναι ποιο ανοιχτο
 
Benelli κανη 66cm τσοκ gemini 4*
Φυσίγγια Ζώτος 36gr Νο 7 μεσοταπα
(Ο φίλος που τα είχε αυτά και την μπενελι μου είπε ότι είναι εξαιρετικά στο όπλο του στη πέρδικα σε μικρές και μεσαίες αποστάσεις.....)
Σκάγια 161 από 396 συγκέντρωση 40,6%Photo Marker_Apr102023_230132.jpg
 
Στείλε μου το original video.

Καλημερα φιλε!!! Ασφαλως θα εννοεις ολοκληρο...γιατι original ετσι και αλλιως ειναι.
'' Μαιμουδιες'' εγω δεν κανω και το ξερεις...
Τι να ακουσεις βρε φιλε ??? Δεν εχει αγνωστες λεξεις για σενα... και μην μου το ''παιζεις'' τωρα...''Παρθενα
Παναγιά''...Το ιδιο ''σχολειο'' βγαλαμε....απλα εγω το εβγαλα πριν απο εσενα !!! :)

Σκεψου στο 1' περιπου που ειναι το βιντεο που ανεβασα...3 φορες λεω τον εαυτο μου μαλακα...Φαντασου λοιπον
στις 2 ωρες που ειμαι στο ποστο και μεχρι εκεινη την ωρα δεν ειχε περασει τιποτα...τι ''στολιδια'' τους
εριξα..... !!!:D

ΥΓ. Ειναι 10' λεπτα βιντεο....δεν μπορω να στειλω πουθενα...ειναι μεγαλο και το ''δεχεται'' το βαιπερ.
 
Last edited:
Beretta al391 φυσίγγι το ίδιο τσοκ 4* απόσταση 36,50 όπως και στο προηγούμενο..
Σκάγια 195 από τα 396 συγκέντρωση 49,20%View attachment 70164
Βαγγέλη αν ο κώνος της beretta είναι αρκετά πιο μακρύς από της benelli όπως υποθέτω, συν οι οπές αεριων που ρίχνουν την πίεση στο στόμιο, η διαφορά 10% σε συγκέντρωση είναι αναμενόμενη. Όσο μεγαλώνουν όμως οι συσφιξεις η διαφορά θα μειώνεται.
 
δεν βγαζει ο ζωτος φυσιγγι με μεσοταπα!!!πιο ειναι αυτο?μηπως κανει λαθος ο φιλος σου?

Δεν εχει σημασια αυτο !!!:)
Αυτο που εχει σημασια ειναι να εχουν διαφορές στην βολη και στην συγκεντρωση τα οπλα !!! :D .sarcastic.
 
Benelli κανη 66cm τσοκ gemini 4*
Φυσίγγια Ζώτος 36gr Νο 7 μεσοταπα
(Ο φίλος που τα είχε αυτά και την μπενελι μου είπε ότι είναι εξαιρετικά στο όπλο του στη πέρδικα σε μικρές και μεσαίες αποστάσεις.....)
Σκάγια 161 από 396 συγκέντρωση 40,6%View attachment 70162
Beretta al391 φυσίγγι το ίδιο τσοκ 4* απόσταση 36,50 όπως και στο προηγούμενο..
Σκάγια 195 από τα 396 συγκέντρωση 49,20%View attachment 70164
@Vaggelis ioannina σταματά ρε φίλε τις βλητικες κόντρες μου τρύπησε το καζάνι να βράζω τσάι στο φίλτατο @gvp9000 😂🤣😂🤣😂
 
Beretta al391 φυσίγγι το ίδιο τσοκ 4* απόσταση 36,50 όπως και στο προηγούμενο..
Σκάγια 195 από τα 396 συγκέντρωση 49,20%View attachment 70164
Βαγγελη δεν ειναι πολυ αντιπρωσοπευτικη αυτη η τουφεκια πιστευω οτι επρεπε να ριχτη στα 30 μετρα
 
Beretta al391 φυσίγγι το ίδιο τσοκ 4*
Όταν λες το ίδιο τσοκ εννοείς το ξεβιδωσες απ' τη Μπενέλι και τι βιδωσες στη Μπερέτα;
Γιατί έτσι στη Μπερέτα θα αποδώσει 3/10 πιο σφιχτό λόγω φαρδύτερου αυλού (Μπενέλι 18.3 και Μπερέτα 18.6)
 
τωρα προσεξα οτι γραφει το ιδιο τσοκ δηλ βγαλατε το crio plus κ το βιδωσατε στην optima plus το σπειρωμα ειναι ιδιο αλλα η φουστα δε νομιζω να εχουν την ιδια διαμετρο για τον ενα αυλο σε σχεση με τον αλλον
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top