Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Τυφλά να έχει το ρεμινγκτον‼️φυσιγγαρος‼️

Και μενα μου αρεσει πολυ αυτο το σεταπ φιλε !!!
Εμενα μου κανει ολα τα κεφια....πολυ το γουσταρω....Με 4* αστρα ειναι και για ''αοματους''....εννοω
συγχωρει σκοπευτικα λαθη!!!
Και οπου το ριξεις δεν φυτρωνει ουτε χορταρι !!! :D

ΥΓ. Εαν προλαβω σημερα θα ανεβασω δοκιμες με 4* αστρα....να δειτε τι κανει !!!
 
Ναι εχεις δικιο....Στον λαγο δεν εχουν ''νοημα'' τα 60 μετρα....για μενα που δεν ειμαι τουφεκος...
Σε εναν καλο σκοπευτη ισως....Αλλα λαγαδες και καλοι σκοπευτες...ειναι αυτοι που ασχολουντε και με
φτερωτο θηραμα....
''Καθαροαιμοι'' λαγαδες...η σκοπευση τους ειναι για κλαματα...με ελαχιστες εξαιρεσεις....
Τωρα το σεταπ αυτο σε φασσα και παπι....πρεπει να κανει πολυ σοβαρες κηδειες φιλε!!
Μακάρι να είχα τέτοιο φυσίγγι πίσω στο 2011, που οι συναντήσεις μου με τα παπιά (και τις φασσες) ήταν συχνές!! Βέβαια, δεν ξέρω αν θα μπορούσα τότε να το εκμεταλλευτώ πλήρως από σκοπευτικής άποψης... Γιατί όπως και να το κάνουμε, η εξάσκηση, το κοντάκι και η σωστή καθοδήγηση θα στείλει τα σκάγια εκεί που πρέπει!!😉😉
 
Μακάρι να είχα τέτοιο φυσίγγι πίσω στο 2011, που οι συναντήσεις μου με τα παπιά (και τις φασσες) ήταν συχνές!! Βέβαια, δεν ξέρω αν θα μπορούσα τότε να το εκμεταλλευτώ πλήρως από σκοπευτικής άποψης... Γιατί όπως και να το κάνουμε, η εξάσκηση, το κοντάκι και η σωστή καθοδήγηση θα στείλει τα σκάγια εκεί που πρέπει!!😉😉

Τα παπια θα ''γυρισουν''....φυσιγγια να εχεις παντα καλα....
Θα τροποποιησω το σεταπ σημερα σε Ν5+Ν2....Θα εχει περισσοτερα σκαγια και ευχομαι να παει καλα..
Μην ''ζοριζεσαι'' στο συγκεντρωτικο φυσιγγιο....ανοιγεις τσοκ....και ''κλεινεις σπιτια''....Μακρια απο
''σκορποχωρια'' που για να βγαλουν τα 50 μετρα θελουν φουλ τσοκ ...και εξτρα φουλ τσοκ...!!! :)
 
Last edited:
Και μενα μου αρεσει πολυ αυτο το σεταπ φιλε !!!
Εμενα μου κανει ολα τα κεφια....πολυ το γουσταρω....Με 4* αστρα ειναι και για ''αοματους''....εννοω
συγχωρει σκοπευτικα λαθη!!!
Και οπου το ριξεις δεν φυτρωνει ουτε χορταρι !!! :D

ΥΓ. Εαν προλαβω σημερα θα ανεβασω δοκιμες με 4* αστρα....να δειτε τι κανει !!!
Νίκο έχω κάνει μεγάλες τουφεκιές με αυτό αλά με την τέκνα στα πράσινα μέχρι που δεν το πιστεύα ότι πέφτουν τόσο ψηλά αλά και με ao που το εστησες πάλι εξίσου καλό θα είναι
 
Τα παπια θα ''γυρισουν''....φυσιγγια να εχεις παντα καλα....
Θα τροποποιησω το σεταπ σημερα σε Ν5+Ν2....Θα εχει περισσοτερα σκαγια και ευχομαι να παει καλα..
Μην ''ζοριζεσαι'' στο συγκεντρωτικο φυσιγγιο....ανοιγεις τσοκ....και ''κλεινεις σπιτια''....Μακρια απο
''σκορποχωρια'' που για να βγαλουν τα 50 μετρα θελουν φουλ τσοκ ...και εξτρα φουλ τσοκ...!!! :)
Τα παπιά θα γυρίσουν όταν θα επιβληθούν τα ατσάλια‼️θα κάθονται στα 30 μέτρα κ θα μας βγάζουν τη γλώσσα έξω‼️
 
Νίκο έχω κάνει μεγάλες τουφεκιές με αυτό αλά με την τέκνα στα πράσινα μέχρι που δεν το πιστεύα ότι πέφτουν τόσο ψηλά αλά και με ao που το εστησες πάλι εξίσου καλό θα είναι

Το εχω με ΤΕΚΝΑ...και εαν δεν κανω λαθος το σεταπ εσυ μου το εχεις δωσει...βρε Teo μου !!!
Και με ΤΕΝΚΑ .sex hard.και δερνει....Απο εκει ξεκινησα να ''ψαχνω'' το σεταπ και με αλλες πυριτιδες φιλε !!!

εικόνα_Viber_2021-02-06_12-34-57.jpg
εικόνα_Viber_2021-02-06_12-35-15.jpg
Και σε ρελιαστο....παει πολυ καλα αυτο το σεταπ....λιγο τροποποιημενο στην δοσολογια πυριτιδας...!!!:)
 
Ωραίες τουφεκιές είναι Νίκο αυτές... Ανακατεμένα η σε σειρά τα σκάγια? Πώς το δουλεύεις το μπαφερ? Εγώ σε σειρά τα έβαζα σε δύο δόσεις, πρώτα ψιλά σύν μπαφερ κ μετά χοντρά συν μπαφερ χωρίς ανακάτεμα, μόνο με χτύπημα για να στρώσει το αλεύρι...
Αρκετός κόπος όμως...
Για πιο γρήγορο τρόπο σε δίπλα νούμερα σε σειρά βάζω κάτω τα ψιλά με μπαφερ, ανακάτεμα κ από πάνω χοντρά χωρίς μπαφερ... Δεν δουλεύει όπως ο σωστός τρόπος αλλά μια καλύτερη προστασία κ συμπεριφορά την έχουν τα ψιλά σκάγια...
 
Σημερινες.... στα 36,5 και 50 μετρα παντα με 3* αστρα του ΒΟΙΤΟ.
Δοκιμες με το ιδιο σεταπ 42+2 γρα. σε Ν5+Ν2 αυτην την φορα...με μολυβδινα σκαγια.


36,5 μετρα .

εικόνα_Viber_2023-06-15_14-35-58-805.jpg

εικόνα_Viber_2023-06-15_14-30-20-489.jpg
Ο ταχογραφος σημερα με ''πουλησε''....εμεινε απο μπαταρια...Μια βολη μετρησε και σε ποδια...και μετα
παπαλα....δεν ξανα μετρησε...

50 ΜΕΤΡΑ....και ο στοχος δεν φαινεται απο την αντιλιά....

εικόνα_Viber_2023-06-15_14-36-42-770.jpg

1η βολη στα 50 μετρα..

εικόνα_Viber_2023-06-15_14-31-35-457.jpg
2η βολη...για επιβεβαιωση...

εικόνα_Viber_2023-06-15_14-29-27-114.jpg

4 σκαγια διαφορα στην συγκεντρωση...και εγω αυτες τις ονομαζω ''καρμπον''....
 
Last edited:
Ωραίες τουφεκιές είναι Νίκο αυτές... Ανακατεμένα η σε σειρά τα σκάγια? Πώς το δουλεύεις το μπαφερ? Εγώ σε σειρά τα έβαζα σε δύο δόσεις, πρώτα ψιλά σύν μπαφερ κ μετά χοντρά συν μπαφερ χωρίς ανακάτεμα, μόνο με χτύπημα για να στρώσει το αλεύρι...
Αρκετός κόπος όμως...
Για πιο γρήγορο τρόπο σε δίπλα νούμερα σε σειρά βάζω κάτω τα ψιλά με μπαφερ, ανακάτεμα κ από πάνω χοντρά χωρίς μπαφερ... Δεν δουλεύει όπως ο σωστός τρόπος αλλά μια καλύτερη προστασία κ συμπεριφορά την έχουν τα ψιλά σκάγια...

Με σειρα και σε στρωσεις τα σκαγια Αρη....
Καθε σειρα και το αλευρι και το ιδιο με αλλο νουμερο σκαγιων....
Θελει προσεκτικο ανακατεμα στα επανω σκαγια...ωστε να μην μπερδευτουν με τα κατω...
Εχει λιγο ''φασαρια΄΄ το στησιμο....σε δικαιωνει το αποτελεσμα στο τελος !!! ;) :)
 
Σημερινες.... στα 36,5 και 50 μετρα παντα με 3* αστρα του ΒΟΙΤΟ.
Δοκιμες με το 1διο σεταπ 42+2 γρα. σε Ν5+Ν2 αυτην την φορα...με μολυβδινα σκαγια.


36,5 μετρα .

View attachment 73443

View attachment 73444
Ο ταχογραφος σημερα με ''πουλησε''....εμεινε απο μπαταρια...Μια βολη μετρησε και σε ποδια...και μετα
παπαλα....δεν ξανα μετρησε...

50 ΜΕΤΡΑ....και ο στοχος δεν φαινεται απο την αντιλιά....

View attachment 73445

1η βολη στα 50 μετρα..

View attachment 73446
2η βολη...για επιβεβαιωση...

View attachment 73447

4 σκαγια διαφορα στην συγκεντρωση...και εγω αυτες τις ονομαζω ''καρμπον''....
Όυαν οφ α Κάιντ‼️
 
Σημερινες.... στα 36,5 και 50 μετρα παντα με 3* αστρα του ΒΟΙΤΟ.
Δοκιμες με το ιδιο σεταπ 42+2 γρα. σε Ν5+Ν2 αυτην την φορα...με μολυβδινα σκαγια.


36,5 μετρα .

View attachment 73443

View attachment 73444
Ο ταχογραφος σημερα με ''πουλησε''....εμεινε απο μπαταρια...Μια βολη μετρησε και σε ποδια...και μετα
παπαλα....δεν ξανα μετρησε...

50 ΜΕΤΡΑ....και ο στοχος δεν φαινεται απο την αντιλιά....

View attachment 73445

1η βολη στα 50 μετρα..

View attachment 73446
2η βολη...για επιβεβαιωση...

View attachment 73447

4 σκαγια διαφορα στην συγκεντρωση...και εγω αυτες τις ονομαζω ''καρμπον''....
Πολύ ανοιχτές ντουφεκιες.Δεν βάζεις το αυτοκίνητο πιο πέρα μην έχουμε αλλά... .yel.
 
4*2 και αγοραζω!

Τωρα προσεξα το ''αγοραζω''.
Απο εμενα να αγορασεις....ουτε στα ποιο τρελα σου ονειρα....εαν εννοουσες κατι τετοιο...
Να σου χαρισω 1 κουτι φυσιγγια οκ....για αγορα η για ανταλλαγες...με μενα το ξεχνας αυτο !!!
Το κεφι μου κανω....δεν το κανω για χρηματα... και ανταλλαγματα δεν θελω γιατι το κανω μεσα
απο την καρδια μου...
Πιστευω να εγινα κατανοητος...και το λεω για ολους τους φιλους !!! :) :cool:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top