Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Καλημέρα Νίκο.
Ελπίζω αυτό να μην πηγαίνει για μένα, αν κατάλαβες ότι σε ειρωνεύτηκα συγνώμη αλλά δεν είναι έτσι. Απλά δεν είχα καταλάβει ότι ντουφεκάς τους λαγούς σταματημενους ακίνητους στο καθαρό.
Δεν κυνηγάω λαγό, καμία 10αριά που έχω πάρει όλους κι όλους ήταν τυχαία σε περπατητό για τσίχλες, οπότε μιλάμε για δύσκολες ντουφεκιές σε θηράματα που τρέχουν σε δύσκολα πεδία. Φαντάστηκα λοιπόν ότι έτσι είναι το κυνήγι του....
Όταν έγραψες πώς τους ντουφεκάς εσύ, είδες ότι αμέσως απάντησα ότι τα παίρνω όλα πίσω και πολύ καλά κάνεις που ρίχνεις τα αντιαεροπορικά σου.
Και πάλι σορυ αν παρεξηγήθηκα.

Οχι καλέ μου φιλε !!! Κανενα προβλημα με σενα....και με ολους βασικα....Δεν με αγγιζουν καποια πραγματα...
και απο την αλλη... αν και ''κουφος''....αυτα που θελω εγω....απο το ενα αυτι μπαινουν απο το αλλο βγαινουν... ;) :)
 
Καλημέρα Νίκο.
Ελπίζω αυτό να μην πηγαίνει για μένα, αν κατάλαβες ότι σε ειρωνεύτηκα συγνώμη αλλά δεν είναι έτσι. Απλά δεν είχα καταλάβει ότι ντουφεκάς τους λαγούς σταματημενους ακίνητους στο καθαρό.
Δεν κυνηγάω λαγό, καμία 10αριά που έχω πάρει όλους κι όλους ήταν τυχαία σε περπατητό για τσίχλες, οπότε μιλάμε για δύσκολες ντουφεκιές σε θηράματα που τρέχουν σε δύσκολα πεδία. Φαντάστηκα λοιπόν ότι έτσι είναι το κυνήγι του....
Όταν έγραψες πώς τους ντουφεκάς εσύ, είδες ότι αμέσως απάντησα ότι τα παίρνω όλα πίσω και πολύ καλά κάνεις που ρίχνεις τα αντιαεροπορικά σου.
Και πάλι σορυ αν παρεξηγήθηκα.
Και μπράβο σου που ρώτησες και το κατάλαβες Κυριάκο, μπράβο σου.
 
Αλλα σε σταθερο στοχο δυσκολα θα βγω απο το κεντρο...
Και ο τροπος που κυνηγαω εγω τον λαγο ( ποστο ) σταθερος στοχος ειναι για μενα..
Λες κ ξανα λες οτι πας για λαγό....βρε γαμώ τη μουστάκα σου .yel. ΠΕΣ μας πως τους τουφεκάς ΑΚΙΝΗΤΟΥΣ στα 40-50 m....διευκρύνησε το και τρωγόμαστε σα τα σκυλια 2-3 μερες τωρα......εγω υπεθετα, πως πας καβαλα στα σκυλια ή σε αρκετα κοντινη αποσταση απο αυτα.............hair.
Τωρα συμφωνώ κι εγω με τον Κυριάκο @Hunter 302
Θα με μουρλάνεις "βραδυνιάτικα"....
Ωωωωχχχ....δε το γλυτώνω το ταξίδι για φονικό στη Σάμοοοο.......tired.
 
Λες κ ξανα λες οτι πας για λαγό....βρε γαμώ τη μουστάκα σου .yel. ΠΕΣ μας πως τους τουφεκάς ΑΚΙΝΗΤΟΥΣ στα 40-50 m....διευκρύνησε το και τρωγόμαστε σα τα σκυλια 2-3 μερες τωρα......εγω υπεθετα, πως πας καβαλα στα σκυλια ή σε αρκετα κοντινη αποσταση απο αυτα.............hair.
Τωρα συμφωνώ κι εγω με τον Κυριάκο @Hunter 302
Θα με μουρλάνεις "βραδυνιάτικα"....
Ωωωωχχχ....δε το γλυτώνω το ταξίδι για φονικό στη Σάμοοοο.......tired.

Συνεχιζουμε...Κωστή......δεν τρεχει τιποτα....
Οσο για την μουστάκα μου....αστην στην ακρη.....ειναι βαριά και ασηκωτη φιλε !!! :)
Και οταν με το καλο φερει ο Στελιος σκαγια....θα δεις ''πραματα και θαματα''.....;)
 
Συνεχιζουμε...Κωστή......δεν τρεχει τιποτα....
Οσο για την μουστάκα μου....αστην στην ακρη.....ειναι βαριά και ασηκωτη φιλε !!! :)
Και οταν με το καλο φερει ο Στελιος σκαγια....θα δεις ''πραματα και θαματα''.....;)
Εγώ είχα ζητήσει από τον Καναδό ένα κουτί Federal TSS 3" αλλά έφαγα άκυρο.
Δεν μπορούσε να τα μεταφέρει με το αεροπλάνο ο Γιώργος.
Του είπα να έρθει με καμιά βάρκα αλλά μου είπε να πάω να .sex hard.
.sarcastic.
Τι τραβάμε με τα TSS ?
Θα πάθεις πλάκα αλλά πρόσεξε να τα ρίχνει το όπλο σου και τα τσοκ σου.
 
Εγώ είχα ζητήσει από τον Καναδό ένα κουτί Federal TSS 3" αλλά έφαγα άκυρο.
Δεν μπορούσε να τα μεταφέρει με το αεροπλάνο ο Γιώργος.
Του είπα να έρθει με καμιά βάρκα αλλά μου είπε να πάω να .sex hard.
.sarcastic.
Τι τραβάμε με τα TSS ?
Θα πάθεις πλάκα αλλά πρόσεξε να τα ρίχνει το όπλο σου και τα τσοκ σου.

Το Βοιτο δεν ξερω εαν τα ριχνει....και μαλλον οχι....θα το ψαξω ομως...Η Α-390 ριχνει ατσαλινα....αυτα δεν θα
τα ριχνει ?? Και τα τσοκ της ριχνουν ατσαλινα...
Ειλικρινα 1ον....Δεν ξερω τι σκαγια ειναι αυτα και πως συμπεριφερονται...2ον. Ο Λευτερης νομιζω εγραψε
οτι εξωστρακιζονται οπως τα ατσαλινα....και αυτο δεν κρυβω οτι με ''φοβιζει''....3ον..Που στο ''διαολο'' τα
ριχνουν...και για ποια θηραματα....??
Εχω πολλες αποριες....και σε εχω στα ''υπ'οψιν'' μου....για να μου ανοιξεις τα ματια...
Εαν ειναι τοσο επικινδυνα...ποιος ο λογος να ασχοληθω ?? Για να ''κορδωνω'' σαν μαλακας οτι εβγαλα
τουφεκια για 100 μετρα ??
Ε' και....τι να την κανεις...και που να την ριξεις ?? Στις φασσες ??? Και που ξερεις εαν πισω απο την φασσα
στα 100 μετρα εχει αλλον κυνηγο....και πεφτοντας τα σκαγια του βγαλουν τα ματια .
Οκ...να παρω 2-3 κιλα...τα εξοδα ...δεν με πειραζουν....το κεφι μου θα κανω....Αλλοι χανουν περιουσιες στο
καζινο και στα ζαρια...με 2-3 κιλα σκαγια δεν χαλασε ο κοσμος...Αυτο που με καιει ειναι οτι ειναι επικινδυνα
και που να τα ριξω....ωστε να μην υπαρξουν προβληματα ???
Τελος παντων....Οταν με το καλο τα φερει ο Στελιος...θα το ψαξουμε καλυτερα και θα βρουμε λυση φιλε !!

ΥΓ...Το πολυ πολυ...να ριξουμε στο σκοπευτηριο μαζι με φιλους και να κανουμε την πλακα μας !!! ;) :)
 
Πήραμε Benelli γιατί με τις μονοβολιές όλων των άλλων δεν μπορούσαμε να σταυρώσουμε φτερό. 🤣
Ότι και να πάρεις εκτός Benelli ρίχνει το ίδιο σφιχτά και σκοτώνει άνετα μετά τα 50.

Βαριόμαστε ρε φίλε να περπατάμε για να μαζεύουμε τα θηράματα και ρίχνουμε πιο κοντά.

Σε αυτές τις αποστάσεις (κάτω των 50m) η Benelles είναι τα πιο θανατηφόρα όπλα του κόσμου.
Πάνω από τα 50m τα πιο θανατηφόρα είναι όλα τα υπόλοιπα.
Κατάλαβες τώρα γιατί η Benelli είναι πρώτη σε πωλήσεις ?
Οι περισσότεροι κυνηγοί βαριούνται να περπατήσουν για να μαζέψουν το θήραμα.
.very funny.
Όλα εγώ θα τα αποκαλύπτω επιτέλους ?

ps
Έσπασες την ανακωχή 🤣
Δεν υπαρχει ανακωχη... .terror.
Εχετε κανει την Quaker πλουσια
 
Το Βοιτο δεν ξερω εαν τα ριχνει....και μαλλον οχι....θα το ψαξω ομως...Η Α-390 ριχνει ατσαλινα....αυτα δεν θα
τα ριχνει ?? Και τα τσοκ της ριχνουν ατσαλινα...
Ειλικρινα 1ον....Δεν ξερω τι σκαγια ειναι αυτα και πως συμπεριφερονται...2ον. Ο Λευτερης νομιζω εγραψε
οτι εξωστρακιζονται οπως τα ατσαλινα....και αυτο δεν κρυβω οτι με ''φοβιζει''....3ον..Που στο ''διαολο'' τα
ριχνουν...και για ποια θηραματα....??
Εχω πολλες αποριες....και σε εχω στα ''υπ'οψιν'' μου....για να μου ανοιξεις τα ματια...
Εαν ειναι τοσο επικινδυνα...ποιος ο λογος να ασχοληθω ?? Για να ''κορδωνω'' σαν μαλακας οτι εβγαλα
τουφεκια για 100 μετρα ??
Ε' και....τι να την κανεις...και που να την ριξεις ?? Στις φασσες ??? Και που ξερεις εαν πισω απο την φασσα
στα 100 μετρα εχει αλλον κυνηγο....και πεφτοντας τα σκαγια του βγαλουν τα ματια .
Οκ...να παρω 2-3 κιλα...τα εξοδα ...δεν με πειραζουν....το κεφι μου θα κανω....Αλλοι χανουν περιουσιες στο
καζινο και στα ζαρια...με 2-3 κιλα σκαγια δεν χαλασε ο κοσμος...Αυτο που με καιει ειναι οτι ειναι επικινδυνα
και που να τα ριξω....ωστε να μην υπαρξουν προβληματα ???
Τελος παντων....Οταν με το καλο τα φερει ο Στελιος...θα το ψαξουμε καλυτερα και θα βρουμε λυση φιλε !!

ΥΓ...Το πολυ πολυ...να ριξουμε στο σκοπευτηριο μαζι με φιλους και να κανουμε την πλακα μας !!! ;) :)
Καλύτερα με την 390 Νίκο και πιο ανοιχτά από 3* πάντα τσοκ...
Είναι σκληρότερα από τα ατσάλινα οπότε το ίδιο και χειρότερα όσο αφορά τους εξοστρακισμους...προσοχή...κυρίως όταν ρίχνεις σε πέτρωδες έδαφος, επιφάνεια νερού, ξερά κλαδιά...και καλού-κακού μην στερεωνεις τα χαρτια δοκιμών σε μαντροτοιχο και γυρίσει κάνα σκαγι πίσω...

Και εννοείται τα γεμίζεις μέσα σε βυσμα για ατσάλινα...τύπου steel...μη τα βάλεις με καμιά μαλλινοταπα και δεις την κάννη Κοτλε...

Το κακό είναι ότι και καλό φυσίγγι να βγάλεις, αξίζουν μόνο για κάνα λαγοφυσιγγο...για ευρεία χρήση είναι πανάκριβα...
 
Καλύτερα με την 390 Νίκο και πιο ανοιχτά από 3* πάντα τσοκ...
Είναι σκληρότερα από τα ατσάλινα οπότε το ίδιο και χειρότερα όσο αφορά τους εξοστρακισμους...προσοχή...κυρίως όταν ρίχνεις σε πέτρωδες έδαφος, επιφάνεια νερού, ξερά κλαδιά...και καλού-κακού μην στερεωνεις τα χαρτια δοκιμών σε μαντροτοιχο και γυρίσει κάνα σκαγι πίσω...

Και εννοείται τα γεμίζεις μέσα σε βυσμα για ατσάλινα...τύπου steel...μη τα βάλεις με καμιά μαλλινοταπα και δεις την κάννη Κοτλε...

Το κακό είναι ότι και καλό φυσίγγι να βγάλεις, αξίζουν μόνο για κάνα λαγοφυσιγγο...για ευρεία χρήση είναι πανάκριβα...

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες Σπυρο !!!
Εχω φτιαξει ξυλινο πλαισιο με διπλα μαδερια οικομομης που δοκιμαζω τα βολια...και τα ατσαλινα σκαγια...εκει
θα μπουν οι στοχοι...δοκιμων...
Τωρα για κυνηγι χλωμο το βλεπω...τι να πω...βλεποντας και κανοντας φιλε μου !!
 
Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες Σπυρο !!!
Εχω φτιαξει ξυλινο πλαισιο με διπλα μαδερια οικομομης που δοκιμαζω τα βολια...και τα ατσαλινα σκαγια...εκει
θα μπουν οι στοχοι...δοκιμων...
Τωρα για κυνηγι χλωμο το βλεπω...τι να πω...βλεποντας και κανοντας φιλε μου !!
Γυαλιά απαραίτητα στις δοκιμές.
Για υδρόβια θα είναι μανούλα.
 
Γυαλιά απαραίτητα στις δοκιμές.
Για υδρόβια θα είναι μανούλα.

ΟΚ. Εχω γυαλια...αλλα...
Στα 50 μετρα που θα ξεκινησω δοκιμες...και πανω σε ξυλινο πλαισιο....θα γυρισεις πισω το γαμηδι το σκαγι
να μου βγαλει τα ματια ??? :oops:
Που να τα βρω τα υδροβια βρε φιλε ?? Μονο σε φωτο υπαρχουν εδω.
Εκτος και κανω καμια εξορμηση προς τα επανω...:)
 
ΟΚ. Εχω γυαλια...αλλα...
Στα 50 μετρα που θα ξεκινησω δοκιμες...και πανω σε ξυλινο πλαισιο....θα γυρισεις πισω το γαμηδι το σκαγι
να μου βγαλει τα ματια ??? :oops:
Που να τα βρω τα υδροβια βρε φιλε ?? Μονο σε φωτο υπαρχουν εδω.
Εκτος και κανω καμια εξορμηση προς τα επανω...:)
Εδώ ούτε φωτογραφία‼️άμα δεν ρίξει νερό κ κρύο δεν στρώνει το παπί....Σιν του ότι δεν έχουν να φάνε....οπότε ,όταν κ αν,έρχονται για το πολύ μία δύο διανυκτερεύσεις κ την κάνουν‼️για, μυυυυυυκονος‼️
 
Το Βοιτο δεν ξερω εαν τα ριχνει....και μαλλον οχι....θα το ψαξω ομως...Η Α-390 ριχνει ατσαλινα....αυτα δεν θα
τα ριχνει ?? Και τα τσοκ της ριχνουν ατσαλινα...
Ειλικρινα 1ον....Δεν ξερω τι σκαγια ειναι αυτα και πως συμπεριφερονται...2ον. Ο Λευτερης νομιζω εγραψε
οτι εξωστρακιζονται οπως τα ατσαλινα....και αυτο δεν κρυβω οτι με ''φοβιζει''....3ον..Που στο ''διαολο'' τα
ριχνουν...και για ποια θηραματα....??
Εχω πολλες αποριες....και σε εχω στα ''υπ'οψιν'' μου....για να μου ανοιξεις τα ματια...
Εαν ειναι τοσο επικινδυνα...ποιος ο λογος να ασχοληθω ?? Για να ''κορδωνω'' σαν μαλακας οτι εβγαλα
τουφεκια για 100 μετρα ??
Ε' και....τι να την κανεις...και που να την ριξεις ?? Στις φασσες ??? Και που ξερεις εαν πισω απο την φασσα
στα 100 μετρα εχει αλλον κυνηγο....και πεφτοντας τα σκαγια του βγαλουν τα ματια .
Οκ...να παρω 2-3 κιλα...τα εξοδα ...δεν με πειραζουν....το κεφι μου θα κανω....Αλλοι χανουν περιουσιες στο
καζινο και στα ζαρια...με 2-3 κιλα σκαγια δεν χαλασε ο κοσμος...Αυτο που με καιει ειναι οτι ειναι επικινδυνα
και που να τα ριξω....ωστε να μην υπαρξουν προβληματα ???
Τελος παντων....Οταν με το καλο τα φερει ο Στελιος...θα το ψαξουμε καλυτερα και θα βρουμε λυση φιλε !!

ΥΓ...Το πολυ πολυ...να ριξουμε στο σκοπευτηριο μαζι με φιλους και να κανουμε την πλακα μας !!! ;) :)
Στησε στοχο στη θαλασσα, κ βαλε χαρτονι....επειτα ριξε απο τη στερια προς τη θαλασσα....αποκλειεται να τους στραβωσεις στη Νάξο.....big smile.
 
Στησε στοχο στη θαλασσα, κ βαλε χαρτονι....επειτα ριξε απο τη στερια προς τη θαλασσα....αποκλειεται να τους στραβωσεις στη Νάξο.....big smile.
Μη του λες τέτοιαααααα....
Θα μπουμπουνίσει καμία με το φουλ και θα σου πω εγώ....
🤣🤣🤣🤣❤️❤️❤️❤️
 
Στησε στοχο στη θαλασσα, κ βαλε χαρτονι....επειτα ριξε απο τη στερια προς τη θαλασσα....αποκλειεται να τους στραβωσεις στη Νάξο.....big smile.
Μη του λες τέτοιαααααα....
Θα μπουμπουνίσει καμία με το φουλ και θα σου πω εγώ....
🤣🤣🤣🤣❤️❤️❤️❤️
Φαντάζεσαι...;;;
Και να φωνάζει λεει, απο τα βαθιά ο βαρκάρης απο την Τrata που ψαρεύει.......

Τον τροπο δοκιμων θα τον βρω....Τα θηραματα να τα ριξω που θα βρω....αυτο να μου πειτε. !!! :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top