Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Η συγκέντρωση δεν είναι καθόλου φτωχή.
Μην μπερδεύουμε τα 30m με τα 36,5m, ούτε τα εμπορικά με τα ιδιογόμωσης.

3-4% χάσιμο ανά μέτρο Χ 6,5m ~ 23% λιγότερη συγκέντρωση !!! σε μια απόσταση 6,5m.
Όποιος βάλει με εμπορικό #9, πάνω από 70% στα 36,5m είναι θεός, όποιος βάλει πάνω από 80% λέει ψέματα 🤣
Θα τα πούμε την πρωταπριλιά‼️
 
Νικολα, εχεις καταλαβει, οτι μιλαμε για εμπορικο φυσιγγι, το οποιο απλα απευθύνεται σε κυνηγους μη ιδιογομωτές;;;

Υ.Γ. Ωραια η τουφεκια σου, αλλα πιστεψε με, ειναι πολλοι οι κυνηγοι ακομη που κυνηγουν με παλαια οπλα σταθερων τσοκ...

Θα βρω το παλικαρι κ θα του ζητησω αλλο 1 φυσιγγι κ θα το ριξω με 3* του S/P να δούμε τι θα δώσει, ολο αυτο το κανω απο καλη θεληση, μιας κ μου δωθηκε η ευκερια..ετσι για να βοηθησουμε κ ατομα τα οποια δεν εχουν χρονο κ χώρο για δοκιμες των φυσιγγιων τους...θα ριξω με 3* στα 30m κι ας το εχω καθαρίσει κ αποθηκεύσει το οπλο... :)
Πες ρε Κωστή ότι το έριξες με Benelli να τελειώνει το θέμα .sarcastic.
Με πιάνει σύγκρυο όταν είναι να καθαρίσω όπλο ... 🥶
Μια χαρά είναι το φυσίγγι.
 
Αυτό το φυσιγγι στα τρυγόνια δίνει ρέστα! Το ίδιο φοβέρα δουλεύει και τον χειμώνα, για το chedite tordo μιλάω, πρέπει να παίζεις και με τα νούμερα με τα σκάγια όμως, δεν είναι ένα φυσιγγι ίδιο με ένα ν7 με ν10 πχ.

Δεν μπορω να ξερω τι κανει αυτο το φυσιγγιο στο κυνηγι....Δεν το εχω ριξει ποτε και δεν εχω αποψη.
Εχω ομως αποψη απο αυτο που βλεπω στον στοχο...
Και εχω πει πολλες φορες....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα....
Και η ''κολοκυθοπιτα'' ειναι για να δεχτω αυτο που λες !!!
 
Last edited:
Νικολα, εχεις καταλαβει, οτι μιλαμε για εμπορικο φυσιγγι, το οποιο απλα απευθύνεται σε κυνηγους μη ιδιογομωτές;;;

Υ.Γ. Ωραια η τουφεκια σου, αλλα πιστεψε με, ειναι πολλοι οι κυνηγοι ακομη που κυνηγουν με παλαια οπλα σταθερων τσοκ...

Θα βρω το παλικαρι κ θα του ζητησω αλλο 1 φυσιγγι κ θα το ριξω με 3* του S/P να δούμε τι θα δώσει, ολο αυτο το κανω απο καλη θεληση, μιας κ μου δωθηκε η ευκερια..ετσι για να βοηθησουμε κ ατομα τα οποια δεν εχουν χρονο κ χώρο για δοκιμες των φυσιγγιων τους...θα ριξω με 3* στα 30m κι ας το εχω καθαρίσει κ αποθηκεύσει το οπλο... :)

Δλδ μου λες οτι το συγκεκριμενο φυσιγγιο....απευθυνεται σε κυνηγους με σταθερα τσοκ...
Και οσοι δεν εχουν σταθερα...να το ριχνουν με 2* αστρα....
ΟΚ. Δοκιμασε το και με 3* αστρα στα ιδια μετρα...για να καταλαβουμε τι κανει φιλε !! :)
 
Δεν μπορω να ξερω τι κανει αυτο το φυσιγγιο στο κυνηγι....Δεν το εχω ριξει ποτε και δεν εχω αποψη.
Εχω ομως αποψη απο αυτο που βλεπω στον στοχο...
Και εχω πει πολλες φορες....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα....
Και η ''κολοκυθοπιτα'' ειναι για δεχτω αυτο που λες !!!
Να σου δώσω το setup του Cheddite tordo να σωθείς στις τσίχλες?
 
Νικολα, εχεις καταλαβει, οτι μιλαμε για εμπορικο φυσιγγι, το οποιο απλα απευθύνεται σε κυνηγους μη ιδιογομωτές;;;

Υ.Γ. Ωραια η τουφεκια σου, αλλα πιστεψε με, ειναι πολλοι οι κυνηγοι ακομη που κυνηγουν με παλαια οπλα σταθερων τσοκ...

Θα βρω το παλικαρι κ θα του ζητησω αλλο 1 φυσιγγι κ θα το ριξω με 3* του S/P να δούμε τι θα δώσει, ολο αυτο το κανω απο καλη θεληση, μιας κ μου δωθηκε η ευκερια..ετσι για να βοηθησουμε κ ατομα τα οποια δεν εχουν χρονο κ χώρο για δοκιμες των φυσιγγιων τους...θα ριξω με 3* στα 30m κι ας το εχω καθαρίσει κ αποθηκεύσει το οπλο...
Τις ίδιες ντουφεκιες έχετε βγάλει.Οπως λέει και ο ψείρας φυσικός κάθε ένα μέτρο χάνεις 4% και ρίχνετε με διαφορετικά όπλα (κωνους-αυλους-τσοκ).Άλλο 36,6 άλλο 30 μέτρα.Αλλο drago32 άλλο md32 άλλο Aquila22 προκομενο άλλο κλειστό.
 
Θέλει πάτημα πολύ?

Ολα εξαρτωνται ....απο τροπο κλεισιματος....δοσολογια - πυριτιδα...
Εγω ειμαι ΠΑΝΤΑ υπερ του απατητου βυσματος....
Στα δυο σταδια κλεισιματος...τα ποδαρακια πρεπει να απεχουν 1-2 χιλιοστα το ενα απο το αλλο...
Στα 5 σταδια που κλεινω εγω....τον θελω απατητο...

εικόνα_Viber_2023-06-26_16-52-27-232.jpg
Εδω εχω ενα μετριο πατημα....Ο λογος η πυριτιδα ( ΑΟ ) και τα 12 χιλιοστα κενου χωρου... ;) :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top