Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι τα bb πιάσαν όλα τα δοχεία ,διαμπερή όλα κ το μόνο αποτελεσματικό από όσα δοκίμασα‼️
Και ενώ σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο χαρακτηρίζονται ως σκάγια στην "έξυπνη" χώρα μας λέγονται 64βολα, 88βολα και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο προκειμένου να χαρακτηριστούν σαν δράμια, με αντίστοιχη αύξηση της τιμής του, φυσικά..hair.
 
Οι τουφεκιές σε τετοιες αποστάσεις θέλουν πολυ περισσότερο ψαξιμο απο αυτες που μελετας δεν καθαριζεις επειδή εβαλες ενα ββ .
Βρε Κώστα δεν γεμίζω ... τι ψάξιμο να κάνω ?
Σου μιλάω πριν 20+χρόνια
Νομίζω οτι η διοφθαλμη γίνεται οταν το θηραμα κινείται με μεγαλη ταχύτητα... Π.χ στο πεταμα.. Οταν ομως εισαι καρτέρι και ριχνεις σε θήραμα κοντα στα όρια της τουφεκιας εκει απαιτειται μονοφθαλμη...
Αυτή για εσένα ...
1660072153291.png

Και αυτή για τον Johnny
1660072214676.png
Η τριπλετα στην φασσα και στον κοτσυφα....παει συνεφο...Το εχω δει πολλες φορες με τα ματια μου!!!
Εσενα δεν ετυχε να δεις τετοιους κυνηγους ???
Νίκο ευτυχώς που υπάρχει ο περιορισμός των τριών φυσιγγίων.
Τώρα ειδικά με τις τεράστιες αποθήκες τα μυδράλια θα θέλαν υδρόψυξη για να λειτουργήσουν αχαχαχαχα
 
Νομίζω οτι η διοφθαλμη γίνεται οταν το θηραμα κινείται με μεγαλη ταχύτητα... Π.χ στο πεταμα.. Οταν ομως εισαι καρτέρι και ριχνεις σε θήραμα κοντα στα όρια της τουφεκιας εκει απαιτειται μονοφθαλμη...
Καποτε κι εγω εκλεινα το ματι, μετα το εψαξα και αρχισα να τουφεκαω διοφθαλμα στα φτερωτα, στο λογω παλι εκλεινα ματι να μη γινει καμια στραβη γιατι ποιος ακουγε τον μπαρμπα μου μετα.
Σιγα σιγα προσπαθουσα να ριχνω στα παντα με ανοιχτα τα ματια, συν κατι επωμισεις στο σπιτι και στο κυνηγι οταν ημουν καρτερι και εδω και μερικα χρονια μονο διοφθαλμα παντα και παντου
 
Βέβαια, αν βάλει ο Βασίλης (gvp9000) tο χεράκι του ίσως κάτι μπορεί να γίνει, όσον αφορά τη μετάφραση του προγράμματος. .my man.
Όλα είναι δυνατά ... :)
Δεν είναι εύκολο να μεταφραστούν όλα αλλά τα περισσότερα μάλλον γίνεται ...

1660086397836.png
 
H 1x1 είναι όντως μικρή ... 2x2 έχω δει μόνο στον Ναυπλιώτη, 3x3 και 5x5 που βρήκες να πάω και εγώ ?
Δε θα τη βρεις έχω ρίξει σε ταμπέλα γηπέδου σε επαρχία έχω ρίξει και σε 4x2υψος όπως και σε ντουβαρι μπετόν 2x15πλατος .Δεν είναι εύκολα να βρεις τέτοιες διαστάσεις αν και αν μπορούσα να μεταφέρω θα μπορούσα να έχω 4x4 Λαμαρίνα που ξηλώθηκαν από στάδιο αλλά δεν είχα τρόπο να τη κουβαλήσω .
 
Αυυυυυτες είναι για παπί στα 60‼️

Δεν ξερω ποσα μετρα εχουν ακομα....Αλλα στα μετρα των δοκιμων ( 50 ) εαν καταφερεις και βαλεις
το θηραμα στο 1χ85 που ειναι ο στοχος και τα βολια....δυσκολα γλυτωνει....Αυτο θελω να πιστευω...

Μην ξεχνας φιλε....εγω....μπουζι - πλατινες - λαδια....!!!! :D
 
Last edited:
Δεν ξερω ποσα μετρα εχουν ακομα....Αλλα στα μετρα των δοκιμων ( 50 ) εαν καταφερεις και βαλεις
το θηραμα στο 1χ85 που ειναι ο στοχος και τα βολια....δυσκολα γλυτωνει....Αυτο θελω να πιστευω...

Μην ξεχνας....εγω....μπουζι - πλατινες - λαδια....!!!! :D
Συλλεκτικο?
 
εχει φασσες τωρα στην εναρξη;...εδω στερεα εμφανιζονται 25 οκτωβρη...
Οταν ημουν στρατιώτης στη Σάμο και φυλαγα καταμεσήμερο στα σκηνακια σκοπιά αρχές Ιουνίου και έβλεπα φασσες να περιφέρονται νόμιζα ότι είχα πάθει παράκρουση από τον ήλιο και την κατσαρόλα στο κεφαλι... κυριε Νίκο στα Ρογγια κοντά ηταν.....
 
εχει φασσες τωρα στην εναρξη;...εδω στερεα εμφανιζονται 25 οκτωβρη...

Εχει λιγες ντοπιαρες....Θα παω....μονο και μονο να τιμησω την μερα φιλε!!!
Και ατουφεκιστος να φυγω δεν πειραζει....
Μακαρι να μπουν εστω λιγες στα μπασιματα....Τα τελευταια τρια χρονια....δεν εχουμε μπασιματα...
ελαχιστα πουλια...και οχι μονο απο φασσα...αλλα και τσιχλοκοτσυφα....Τρυγονι...μονο σε φωτο.
Οι καλες εποχες που διαλεγαμε σε ποιο θα ριξουμε....πεθαναν . :confused:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top