Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Άμα βγάζει τέτοια τουφεκια στα 45 μέτρα με ic, τότε μάλλον έκανα μ@λακια που πήρα lm...θα το δω βέβαια!!
Δεν έχω δοκιμάσει το lm οπότε δεν έχω άποψη. Το ic μου το πρότεινε ο φίλος @outlander και βγήκε τέρμα σωστός. Μετά από κάποιους πειραματισμούς και λίγο μπέρδεμα βάλε - βγάλε τσοκ το άφησα πάνω και δεν με νοιάζει. Πλέον παίζω με τα φυσίγγια. Το μαμά 3* βγάζει πολύ σφιχτή τουφεκιά και στα περπατητά που κάνω κυρίως, κατέστρεφα τα πουλιά με διασποράς ν9 στα 20μ. Το ic είναι σκούπα και τα πουλιά ατόφια.
 
Δεν έχω δοκιμάσει το lm οπότε δεν έχω άποψη. Το ic μου το πρότεινε ο φίλος @outlander και βγήκε τέρμα σωστός. Μετά από κάποιους πειραματισμούς και λίγο μπέρδεμα βάλε - βγάλε τσοκ το άφησα πάνω και δεν με νοιάζει. Πλέον παίζω με τα φυσίγγια. Το μαμά 3* βγάζει πολύ σφιχτή τουφεκιά και στα περπατητά που κάνω κυρίως, κατέστρεφα τα πουλιά με διασποράς ν9 στα 20μ. Το ic είναι σκούπα και τα πουλιά ατόφια.
Ναι το 3 της beretta δεν είναι για τσίχλα, είναι πολύ σφιχτό και το κατάλαβα στο σκοπευτήριο...είπα να πάρω κάτι ανάμεσα στο 3 και το 4...όπου και το 4 μαμά είναι πολύ καλό...αλλά βλέποντας την τουφεκια σου σκιάχτηκα
 
Ναι το 3 της beretta δεν είναι για τσίχλα, είναι πολύ σφιχτό και το κατάλαβα στο σκοπευτήριο...είπα να πάρω κάτι ανάμεσα στο 3 και το 4...όπου και το 4 μαμά είναι πολύ καλό...αλλά βλέποντας την τουφεκια σου σκιάχτηκα
Που να το ρίξεις και στο κυνήγι, σε βλέπω να το κολλάς.
 
lazos 96gr..Δωσε μου εαν θελεις....περισσοτερες πληροφοριες του φυσιγγιου φιλε !!
Και ειναι ευκολο μια φωτο του φιλε !!! :)
Από υλικά δεν κατέχω κ.Νίκο. Πιστεύω να μπορείς να βγάλεις άκρη από τις φωτογραφίες. Το φυσίγγι της δοκιμής είναι το NSI Speed 34γρ Ν6.
NSI Speed 34gr N6 1.jpgNSI Speed 34gr N6 2.jpgNSI Speed 34gr N6 3.jpgNSI Speed 34gr N6 4.jpg
 
Από υλικά δεν κατέχω κ.Νίκο. Πιστεύω να μπορείς να βγάλεις άκρη από τις φωτογραφίες. Το φυσίγγι της δοκιμής είναι το NSI Speed 34γρ Ν6.
View attachment 76015View attachment 76016View attachment 76017View attachment 76018

Χιλια ευχαριστω φιλε!! :)
Μου εκανε εντυπωση η συγκεντρωση γι'αυτο σε ρωτησα...
Ειδα το βυσμα και καταλαβα... ;)
 
Εκεί είναι το ζουμί!😉

Το ξερω Μαστορα μου....Απο την αλλη ...και τις φωτο που εβαλε ο Λαζαρος....Εμπορικο φυσιγγιο χωρις
αποκλεισεις δεν υπαρχει...
Μπορει να εχει ''σωστη'' διαμετρο σκαγιων....αλλα 34 το λεει....33 γραμμαρια σκαγια ειχε μεσα..

Δεν το ξερω σαν φυσιγγιο...λεω αυτα που βλεπω φιλε !!! :)
 
Από υλικά δεν κατέχω κ.Νίκο. Πιστεύω να μπορείς να βγάλεις άκρη από τις φωτογραφίες. Το φυσίγγι της δοκιμής είναι το NSI Speed 34γρ Ν6.
View attachment 76015View attachment 76016View attachment 76017View attachment 76018
Το ξερω Μαστορα μου....Απο την αλλη ...και τις φωτο που εβαλε ο Λαζαρος....Εμπορικο φυσιγγιο χωρις
αποκλεισεις δεν υπαρχει...
Μπορει να εχει ''σωστη'' διαμετρο σκαγιων....αλλα 34 το λεει....33 γραμμαρια σκαγια ειχε μεσα..

Δεν το ξερω σαν φυσιγγιο...λεω αυτα που βλεπω φιλε !!! :)
Καλά, η πυρίτιδα δεν σας κάνει εντύπωση ??? ............ 2 γραμμάρια ??? :oops: ... Ποια είναι αυτή ????
Παλιά είχε C7 ...
IMG_20210531_200142.jpg
Με καψούλι 686 ...
IMG_20210531_200547.jpgIMG_20210531_195700.jpg
 
Καλά, η πυρίτιδα δεν σας κάνει εντύπωση ??? ............ 2 γραμμάρια ??? :oops: ... Ποια είναι αυτή ????
Παλιά είχε C7 ...
View attachment 76022
Με καψούλι 686 ...
View attachment 76023View attachment 76024
Τα φυσίγγια αγοράστηκαν από φίλο τη σεζόν 2020-21 και πήρα να δοκιμάσω. Δεν είχα ρίξει παλιότερα. Εμένα μου έκανε εντύπωση ότι όσα έσφαξα ήταν 32.5 με 33γρ κανένα δεν ήταν 34 ή έστω 33.7 33.8.
 
Καλά, η πυρίτιδα δεν σας κάνει εντύπωση ??? ............ 2 γραμμάρια ??? :oops: ... Ποια είναι αυτή ????
Παλιά είχε C7 ...
View attachment 76022
Με καψούλι 686 ...
View attachment 76023View attachment 76024

Βρε Στελιο μου...1ον εχω αγνοια απο εμπορικα...2ον...Ετσι οπως εχουν κανει τις πυριτιδες ακρη δεν βγαζεις..
Μετα...απο την στιγμη που αρεσει σε οποιον το ριχνει ( γενικα μιλαω ) εμενα μου περισσευει φιλε μου !!!
Οτι και να πεις...μηπως θα αλλαξουν γνωμη ??
Βεβαια ολες οι συζητησεις γινονται...για ξεχωρισουμε καποια καλα εμπορικα φυσιγγια !!!
 
Αφού χρησιμοποιεί συγκεντρωτήρα χωρίς αμορτισέρ, λογικό είναι να βάλει πιο αργή πυρίτιδα.
Αλλιώς... .terror.
Μα ο "συγκεντρωτήρας αποσπώμενου πάτου" ("two pieces" ή "due pezzi") ΕΧΕΙ αμορτισέρ !!!! ( το εσωτερικό "σωληνάκι"), πάντα είχε !!!
 
Τα σκάγια τα βγάζω 288.
Κάνω λάθος;
Λάζο έχεις φωτό να τα μετρήσω μόρτικα ;
Οι πάνω φωτό δεν κάνουν, κρύβουν σκάγια.
Τα μέτρησες εσύ ;
5 φυσίγγια είχα σφάξει τότε που έκανα τις δοκιμές και είχαν 266. Παίζανε 2-3 σκάγια +-. Έβαλα 266 σαν μέσο όρο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top