Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Νίκο δεν διαφωνούμε, το γράφω και παραπάνω ο καθένας ρίχνει έτσι ώστε να αισθάνεται ασφάλεια.
Εγώ πχ δεν αισθάνομαι ασφάλεια με 10άρια στις τσίχλες.
Ούτε με 9άρια στα τρυγόνια.
Ούτε με 7άρια στις πέρδικες.
Ούτε με 5άρια στον λαγό.
Ούτε με 5άρια στα μακρινά παπιά.
Ούτε με οτιδήποτε άλλο εκτός από 000 ή μονόβολο στα γουρούνια.

Είμαι λάθος ??? Μπορεί, αλλά δεν αλλάζω χούγια :)
axaxaxa σχεδόν τις ίδιες ανασφάλειες έχουμε σήμερα

και ακριβώς τις ίδιες ανασφάλειες είχαμε πριν καμια 20χρόνια

τώρα έβαλα λίγο νερό στο κρασί μου
 
Γιάννη βολή σε μονό πουλί ή σε κοπάδι αυτό ;
Σε ενα μονο πουλι.μην νομηζης οτη ειμαι κανενας σναηπερ,τηχερη βολη ειταν.εχω κανει παρα πολες μακρηνες με επητηχεια 10,15%.σε τετια μετρα σε κοπαδη με χονδρο σκαγι ομως εχεις πηθανοτητες παραα πολες,εχω παρη φασες στον θεο πολαααα μετρα αλα κοπαδιαστες.μεμονομενα θυραματα μονο αυτο και 3 λαγους χαμενους απο χερη στα 100+ μετρα
 
Σε ενα μονο πουλι.μην νομηζης οτη ειμαι κανενας σναηπερ,τηχερη βολη ειταν.εχω κανει παρα πολες μακρηνες με επητηχεια 10,15%.σε τετια μετρα σε κοπαδη με χονδρο σκαγι ομως εχεις πηθανοτητες παραα πολες,εχω παρη φασες στον θεο πολαααα μετρα αλα κοπαδιαστες.μεμονομενα θυραματα μονο αυτο και 3 λαγους χαμενους απο χερη στα 100+ μετρα
Έτσι ,σε κοπάδια κάνεις πάρτυ :):)
 
Έτσι ,σε κοπάδια κάνεις πάρτυ :):)
Σε ενα κοπαδη προπερση σε χηνες ερηξα 3 με δυο βολες σε αποσταση τρελη.πανο απο 100 μετρα.η παρεα μου μου λεει ρε μ@λ@κα πευτουν ρεεε .big smile. κοντα στα 10 μετρα προσκοπευη μπροστα και 2 μετρα πιο πανο.πηγεναν σε σχηματησμο και επεσαν η τελεφτεες.πουλια 15 κοματια
 
Σε ενα κοπαδη προπερση σε χηνες ερηξα 3 με δυο βολες σε αποσταση τρελη.πανο απο 100 μετρα.η παρεα μου μου λεει ρε μ@λ@κα πευτουν ρεεε .big smile. κοντα στα 10 μετρα προσκοπευη μπροστα και 2 μετρα πιο πανο.πηγεναν σε σχηματησμο και επεσαν η τελεφτεες.πουλια 15 κοματια
Κ μ'αρεσει που αυτές εκεί πάνω αισθάνονταν σε'ι'φ‼️
Θα γύρισε ο αρχηγός... κ θα ρωτάγε που πήγαν οι 15 μλκς‼️
 
Σε ενα κοπαδη προπερση σε χηνες ερηξα 3 με δυο βολες σε αποσταση τρελη.πανο απο 100 μετρα.η παρεα μου μου λεει ρε μ@λ@κα πευτουν ρεεε .big smile. κοντα στα 10 μετρα προσκοπευη μπροστα και 2 μετρα πιο πανο.πηγεναν σε σχηματησμο και επεσαν η τελεφτεες.πουλια 15 κοματια
Τι γρ φτιάνχεις σε χηνα γιαννη με αυτό το στήσιμο?
 
Τι γρ φτιάνχεις σε χηνα γιαννη με αυτό το στήσιμο?
Νο3 33γρ.μεχρει νο1 παει καλα.σε 60β και σε βολια που τοχα φτιαξη δεν μου εβγενε με τηποτα.ανηγε η διασπορας η εβγενε η τελιος μονοβολο.μαλον λογο μαζας δεν ειχε την καταληλη πτηση για να τουμπαρη εκει που πρεπη οταν πρεπη
 
Νο3 33γρ.μεχρει νο1 παει καλα.σε 60β και σε βολια που τοχα φτιαξη δεν μου εβγενε με τηποτα.ανηγε η διασπορας η εβγενε η τελιος μονοβολο.μαλον λογο μαζας δεν ειχε την καταληλη πτηση για να τουμπαρη εκει που πρεπη οταν
Α ρε Γιάννη δες ξερεις να φτιάξεις 50- 60 γραμμάρια που κάνει και για πτεροσαυρους........
 
Πολλές φορες δοκίμασα άλλα άκρη δεν βρήκα. Με μ92 στα 36 και τον τουπο με το αμορτισερ προσαρμοσμενο μονο το ποτήρι του .αλλα μονο με βολια ,απλα μονοβολο τωρα οπως το περιέγραψε ο Λάμπης μάλλον θα το ξαναψαξω.
 
Πολλές φορες δοκίμασα άλλα άκρη δεν βρήκα. Με μ92 στα 36 και τον τουπο με το αμορτισερ προσαρμοσμενο μονο το ποτήρι του .αλλα μονο με βολια ,απλα μονοβολο τωρα οπως το περιέγραψε ο Λάμπης μάλλον θα το ξαναψαξω.
Βαλε σιπε στο 1,55χ33 με 688 μπιορ πρασινη,τουμπο30 33γρ κληστο ρελι στα 64 σε 69 καληκα και δες τη κανη
 
Σε ενα κοπαδη προπερση σε χηνες ερηξα 3 με δυο βολες σε αποσταση τρελη.πανο απο 100 μετρα.η παρεα μου μου λεει ρε μ@λ@κα πευτουν ρεεε .big smile. κοντα στα 10 μετρα προσκοπευη μπροστα και 2 μετρα πιο πανο.πηγεναν σε σχηματησμο και επεσαν η τελεφτεες.πουλια 15 κοματια
Σκάγια ?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top