Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Δοκιμη νο3: Έριξα το lambro A1 speciale 36γρ νο5 (δωράκι φίλου από εδώ μέσα) που έσφαξα εχτές στα 35 μέτρα με το εργοστασιακό mod (3***) και στα 45 μετρα με το kicks mod για να δω πως θα συμπεριφερθει. Σε γενικές γραμμές πήγε ανέλπιστα καλά βάση της χάλια ποιότητας των σκαγιων του. Θερμοκρασία δοκιμών στον ήλιο γύρω στους 35 βαθμούς με τις κανες να ζεματανε. Τα συμπεράσματα δικά σας και την κατανόηση σας αν σας κούρασα.. DSC_0375.JPGDSC_0376.JPG
 
1ον οι δοκιμές του φίλου Κώστα 63 με το σκοπευτικο του beretta 694 ώστε να δούμε τα όρια των τσοκ του.. Στα 35 μέτρα με τσόκ LM απλό και ported, με 4 αστρα και skeet 5.5* στα ίδια μέτρα και μια με το skeet στα 30μετρα. Φυσιγγιο:Ρουμελιωτης κυνηγετικο 28γρ νο8.5. Συμπερασματα: Skeet και 4αστρα επαρκούν οριακά μέχρι τα 30 μέτρα. Τα LM έχουν και τα 35 μέτρα κατά την αποψη μου με το συγκεκριμένο φυσιγγιο. View attachment 54479View attachment 54480View attachment 54481View attachment 54482View attachment 54483
με 32 γρ ν9 θα πηγαινε πολυ πιο καλα σε αυτα τα μετρα.
 
1ον οι δοκιμές του φίλου Κώστα 63 με το σκοπευτικο του beretta 694 ώστε να δούμε τα όρια των τσοκ του.. Στα 35 μέτρα με τσόκ LM απλό και ported, με 4 αστρα και skeet 5.5* στα ίδια μέτρα και μια με το skeet στα 30μετρα. Φυσιγγιο:Ρουμελιωτης κυνηγετικο 28γρ νο8.5. Συμπερασματα: Skeet και 4αστρα επαρκούν οριακά μέχρι τα 30 μέτρα. Τα LM έχουν και τα 35 μέτρα κατά την αποψη μου με το συγκεκριμένο φυσιγγιο. View attachment 54479View attachment 54480View attachment 54481View attachment 54482View attachment 54483
Το skeet δεν είναι 4,5 άστρα η προέκυψε από μέτρηση το 5,5;
 
Μου έφυγαν δυστυχώς οι δύο κ Νίκο αλλά το προσπαθήσαμε τουλάχιστον..

Και ολες να σου εφευγαν....ο κοπος ειναι κοπος...και αυτο που μετραει παντα....ειναι η διαθεση να
βοηθησεις τους φιλους και συναδελφους Κωστή μου !!! .love.
 
Δοκιμη νο3: Έριξα το lambro A1 speciale 36γρ νο5 (δωράκι φίλου από εδώ μέσα) που έσφαξα εχτές στα 35 μέτρα με το εργοστασιακό mod (3***) και στα 45 μετρα με το kicks mod για να δω πως θα συμπεριφερθει. Σε γενικές γραμμές πήγε ανέλπιστα καλά βάση της χάλια ποιότητας των σκαγιων του. Θερμοκρασία δοκιμών στον ήλιο γύρω στους 35 βαθμούς με τις κανες να ζεματανε. Τα συμπεράσματα δικά σας και την κατανόηση σας αν σας κούρασα.. View attachment 54489View attachment 54490
Ωραία κατανομή‼️‼️‼️‼️
 
θειο Νικο ολα μαζι .....
Βρε λυκοτσάκαλε ... δεν σου είπα σε χαρτί από εμφιαλωμένα νερά (καλύτερα 2 μαζί ενωμένα με χαρτοταινία) ... τώρα πως να κάνω μετρήσεις σε αυτή την σαπίλα ?

.hair.

Τουλάχιστον έπεσε αμέσως ή φτερουγαριά ?
 
Ανδρεα μου .....η τα τσοκ μπερδεψες.....η τα μετρα η το φυσιγγιο φιλε !!! :D
Αν δεν τα μπέρδεψε όμως ?
Βλέπω πολλούς να παίρνουν την ίδια ...

Είναι δάκτυλος και πράκτορας της Benelli αυτός, μην τον βλέπεις έτσι ... αχαχαχαχα
 
Και ολες να σου εφευγαν....ο κοπος ειναι κοπος...και αυτο που μετραει παντα....ειναι η διαθεση να
βοηθησεις τους φιλους και συναδελφους Κωστή μου !!! .love.
Κώστα μπράβο για τις δοκιμές σου φίλε ... μόνο όσοι έχουν κάνει ξέρουν τι μανίκι είναι ...
Φοβερή παρουσίαση επίσης !!!
Σας ευχαριστώ.. Όντως θέλει κάποιες ωριτσες να αφιερώσεις αλλά μόνο έτσι μπορεί να βγει κάποιο συμπέρασμα
 
Βρε λυκοτσάκαλε ... δεν σου είπα σε χαρτί από εμφιαλωμένα νερά (καλύτερα 2 μαζί ενωμένα με χαρτοταινία) ... τώρα πως να κάνω μετρήσεις σε αυτή την σαπίλα ?

.hair.

Τουλάχιστον έπεσε αμέσως ή φτερουγαριά ?
που να βρω εμφιαλωμενα εκει σαπαν που ημουνα χθες ...να σημειωσω οτι η θερμοκρασια ηταν 31 βαθμους υπο σκια και η ωρα 11 ...οπλο rafaello be diamond power bore kai ta myala sta kagkela....ετσι θα την ονομασει ο Λουκα μολις του στειλω τη φωτο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top