Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Το skeet δεν είναι 4,5 άστρα η προέκυψε από μέτρηση το 5,5;
Παναγιώτη είναι το SK SKEET που είναι πιο ανοιχτό από 5αρι. Πραγματικά ένα μεγάλο μπράβο στον Κώστα για την υπομονή του, και τον ευχαριστώ που με παρακίνησε να κάνω και εγώ τις δοκιμουλες ώστε να δω τα όρια των τσοκ. Εδώ να προσθέσω ότι με 32αρια θα ήταν σίγουρα πιο γεμάτες οι ντουφεκιες και νομίζω ότι με 37 βαθμούς που είχε εκείνη την ώρα,ίσως να σκορπίζει και λίγο. Δεν ξέρω αν είμαι λάθος, γιατί από βλητική έχω μέσανυχτα και κάτι. Οι εμπειροτεροι ας μας πούν
 
Είδες τελικά το Α1 και δεν του το είχα με τα κοτρωνια που βρήκα μέσα γιατί σκάγια. Τώρα μένει να να δουμε στο κυνήγι τι κάνει
Το σίγουρο είναι ότι θα εχει μεγάλη ουρά λόγω διαφορετικού μεγέθους σκαγιών.
Αλλά η ουρά είναι αδιάφορη. ;)
 
Εσφαξα τα πολυσυζητημενα Percorco πηρα την Τεκνα που ειχαν...αλλαξα νουμερο σκαγιων βαζοντας
Ν5 και γεμισα δικα μου !!!
Τιποτα δεν παει ''χαμενο'' οταν εισαι ιδιογομωτης !!!

εικόνα_Viber_2022-08-29_12-21-38-258.jpg

εικόνα_Viber_2022-08-29_12-21-50-464.jpg
Με 13 χιλιοστα κενο χωρο...και βυσμα σχεδον απατητο .

εικόνα_Viber_2022-08-29_12-22-27-860.jpg
Και το σεταπ ταχογραφημενο η αποτυπωση στον στοχο...και στον κυνηγοτοπο δοκιμασμενο
και στον λαγο και στην φασσα !!!

εικόνα_Viber_2021-04-13_16-59-46.jpg

εικόνα_Viber_2021-04-13_17-00-00.jpg
 
Νικ
Εσφαξα τα πολυσυζητημενα Percorco πηρα την Τεκνα που ειχαν...αλλαξα νουμερο σκαγιων βαζοντας
Ν5 και γεμισα δικα μου !!!
Τιποτα δεν παει ''χαμενο'' οταν εισαι ιδιογομωτης !!!

View attachment 54504

View attachment 54505
Με 13 χιλιοστα κενο χωρο...και βυσμα σχεδον απατητο .

View attachment 54506
Και το σεταπ ταχογραφημενο η αποτυπωση στον στοχο...και στον κυνηγοτοπο δοκιμασμενο
και στον λαγο και στην φασσα !!!

View attachment 54507

View attachment 54508
Νίκο, πόσα γραμμάρια tecna, έχουν μέσα τα percorso;
 
Νικ

Νίκο, πόσα γραμμάρια tecna, έχουν μέσα τα percorso;

Θεωρητικα 2,05....Αλλα εχει μεγαλες διαφυγες πυριτιδας απο την φουστα του βυσματος + τον στατικο
ηλεκτρισμο....βρισκεις πυριτιδα μεχρι και μεσα στα σκαγια Βασιλη μου !!
Δλδ....ενα αλαλουμ !!!
Και καψουλι 688....και το μονο καλο που ειχε...η σφαιρικοτητα των σκαγιων και με σωστη διαμετρο !!
 
Θεωρητικα 2,05....Αλλα εχει μεγαλες διαφυγες πυριτιδας απο την φουστα του βυσματος + τον στατικο
ηλεκτρισμο....βρισκεις πυριτιδα μεχρι και μεσα στα σκαγια Βασιλη μου !!
Δλδ....ενα αλαλουμ !!!
Και καψουλι 688....και το μονο καλο που ειχε...η σφαιρικοτητα των σκαγιων και με σωστη διαμετρο !!
Μελετημένα όλα ... βάζουν 2,05 για να μείνει 2,00 στον χώρο καύσης και τα υπόλοιπα 0,05 να πυρώνουν τα σκάγια ...
Αλλά που να τα ξέρεις εσύ αυτά .hair.
.sarcastic.
 
1ον οι δοκιμές του φίλου Κώστα 63 με το σκοπευτικο του beretta 694 ώστε να δούμε τα όρια των τσοκ του.. Στα 35 μέτρα με τσόκ LM απλό και ported, με 4 αστρα και skeet 5.5* στα ίδια μέτρα και μια με το skeet στα 30μετρα. Φυσιγγιο:Ρουμελιωτης κυνηγετικο 28γρ νο8.5. Συμπερασματα: Skeet και 4αστρα επαρκούν οριακά μέχρι τα 30 μέτρα. Τα LM έχουν και τα 35 μέτρα κατά την αποψη μου με το συγκεκριμένο φυσιγγιο. View attachment 54479View attachment 54480View attachment 54481View attachment 54482View attachment 54483
ευγε για την προσπάθειά σου Κώστα
πες του φίλου σου του Κώστα 63 το lm να το "κολήσει μονιμα"
κι αν κυνηγάει τσιχλοκότσυφα περπατητό με δίκανο lm & skeet και θα γεμίζει η τσαντα
μην σας απογοητευσει το "φτωχό" 38% σε αποστάσεις μέχρι 25+ μ θα θερίζει
 
ευγε για την προσπάθειά σου Κώστα
πες του φίλου σου του Κώστα 63 το lm να το "κολήσει μονιμα"
κι αν κυνηγάει τσιχλοκότσυφα περπατητό με δίκανο lm & skeet και θα γεμίζει η τσαντα
μην σας απογοητευσει το "φτωχό" 38% σε αποστάσεις μέχρι 25+ μ θα θερίζει
Σε ευχαριστώ Μάριε. Ο Κώστας αν και φοβερος σκοπευτής έχει μια αγάπη για τα ανοιχτά τσοκ. Φαντάσου το LM απότι λέει το βάζει στο καρτερι. Που θα πάει θα τον ψήσω να πάρει κανένα Kicks σφιχτό και αυτόν και μετά που θα ξεκινήσει το πεταλωμα θα με κυνηγάει .very funny.
 
ευγε για την προσπάθειά σου Κώστα
πες του φίλου σου του Κώστα 63 το lm να το "κολήσει μονιμα"
κι αν κυνηγάει τσιχλοκότσυφα περπατητό με δίκανο lm & skeet και θα γεμίζει η τσαντα
μην σας απογοητευσει το "φτωχό" 38% σε αποστάσεις μέχρι 25+ μ θα θερίζει
Το δικανο είναι σκοπευτικο δεν κυνηγάει με αυτό, πόσο μάλλον περπατητο, για τα πιατάκια το τσέκαραμε..
 
Σε ευχαριστώ Μάριε. Ο Κώστας αν και φοβερος σκοπευτής έχει μια αγάπη για τα ανοιχτά τσοκ. Φαντάσου το LM απότι λέει το βάζει στο καρτερι. Που θα πάει θα τον ψήσω να πάρει κανένα Kicks σφιχτό και αυτόν και μετά που θα ξεκινήσει το πεταλωμα θα με κυνηγάει .very funny.
αν του βγάζει αυτή την τουφεκιά στα 35 μ καλά κάνει και το βάζει!
τρελενόμαστε με τις υπερσυγκεντρώσεις αλλά την πουλιάστρα την γεμίζουν ομοιόμορφες ανοιχτές κατανομές
 
Βρες μου ένα crio plus kicks full και να βρεθούμε σε κάνα Σχιστό με τον @Κωστας 63 .
Έχω και ώχρα μόνιμα στο αυτοκίνητο αχαχα :)
Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα περάσουμε ωραία.
ΣΚ μάλλον θα είμαι Αθήνα.
Με τον Κώστα είχαμε πει παλιά να βρεθούμε αλλά δεν ταίριαξε.
 
Βρες μου ένα crio plus kicks full και να βρεθούμε σε κάνα Σχιστό με τον @Κωστας 63 .
Έχω και ώχρα μόνιμα στο αυτοκίνητο αχαχα :)
Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα περάσουμε ωραία.
ΣΚ μάλλον θα είμαι Αθήνα.
Με τον Κώστα είχαμε πει παλιά να βρεθούμε αλλά δεν ταίριαξε.
Με το LF mobil που έχω αν βολεύεσαι πολύ ευχαρίστως.. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι curiosity is plus κάι mobil εχουν το ιδιο σπείρωμα
 
Με το LF mobil που έχω αν βολεύεσαι πολύ ευχαρίστως.. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι curiosity is plus κάι mobil εχουν το ιδιο σπείρωμα
Νομίζω δεν ταιριάζουν ... αν δεν δω crio plus δεν το βιδώνω καν ;)
Θα ζήσουμε και χωρίς αυτό :)
 
Δοκιμη νο3: Έριξα το lambro A1 speciale 36γρ νο5 (δωράκι φίλου από εδώ μέσα) που έσφαξα εχτές στα 35 μέτρα με το εργοστασιακό mod (3***) και στα 45 μετρα με το kicks mod για να δω πως θα συμπεριφερθει. Σε γενικές γραμμές πήγε ανέλπιστα καλά βάση της χάλια ποιότητας των σκαγιων του. Θερμοκρασία δοκιμών στον ήλιο γύρω στους 35 βαθμούς με τις κανες να ζεματανε. Τα συμπεράσματα δικά σας και την κατανόηση σας αν σας κούρασα.. View attachment 54489
ΈΤΣΙ .sex hard.ΤΑ ΛΆΜΠΡΟ ΛΈΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΣΦΊΞΟΥΝΕ ΤΑ ΚΡΎΑ
 
Νικ

Νίκο, πόσα γραμμάρια tecna, έχουν μέσα τα percorso;

''Ετοιμασου''.....αρχισαν και βαζουν 688- 2,05χ36-Ν6 - σε ''νορμαλ'' σεταπ στην Τεκνα...
Το επομενο δικο μας ''βημα''.....Τεκνα σε 12/67 καλυκα....και τα μυαλα στα καγκελα φιλε !!! :D
 
οι σκεψεις μας αποψε στο θειο Νικο και στην ιδιαιτερη πατριδα του τη Σαμο που δοκιμαζεται απο τους σεισμους..να τελειωσει συντομα και ομαλα το φαινομενο
Καλο κουραγιο.και εδω τωρα πανο απο ενα χρονο μας εχει γ@μηση
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top