Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Δεν μας λες και το σετ απ....;;
Για τα εμπορικά στα 45 όλοι ξέρουμε ότι θελουμε λιγη τυχη...εκτός από κάποιους ελληνικους "πυραύλους" και τα federal με flight control.
Ειναι λιιιγο φορτωμενο και καλο θα ηταν να το αποφηγουμε την δοση ειναι με 688 ,αμορτησερ απο z2m 15 με 2 χιλ φελο μεσα +1,5 αλευρι κλεισιμο στα 57,5
 
Ειναι λιιιγο φορτωμενο και καλο θα ηταν να το αποφηγουμε την δοση ειναι με 688 ,αμορτησερ απο z2m 15 με 2 χιλ φελο μεσα +1,5 αλευρι κλεισιμο στα 57,5
Υπάρχουν και δύο χιλιοστά φελακια cal 20???? Αυτά που έχω νομίζω είναι τρία χιλιοστά.....
 
Κανει και αυτο εγω το εχω κοψει μονος μου απο φυλο φελο
Δεν θα επηρεάσει πολύ την ογκομετρια???? Θα μειώσει τον κενό χώρο ένα χιλιοστό...... Επιμένω να ρωτάω γιατί σκοπεύω να το δοκιμάσω........ Νομίζεις με το φελακι τριών χιλιοστών θα έχω το ίδιο αποτέλεσμα????? Η να βάλω δύο χαρτάκια του ενός χιλιοστού????
 
Άλλη μια δοκιμή με 6 +1 δικό μου και αυτό πάλι με tekna ίδιο όπλο τσοκ αλλά στα 40 μέτρα, με αυτό έχω πάρει πολύ μακρινό γουρούνι που καθαρό είχε βγει γύρω στα 60 κιλα.

Αυτο το εχω ετοιμο κλεισμενο Χρηστο !!!
Τροποποιησα λιγο το σεταπ.....αλλα θα βγαλουμε ''ακρη'' φιλε !!!
Σε ευχαριστω πολυ για το σεταπ....φιλε !!!
Μεχρι το Σαββατο πιστευω να τα εχω ριξει ( θα κλεισω να εχω 2 τεμαχια ) και θα σας πω τα
αποτελεσματα !!!

εικόνα_Viber_2022-09-01_12-14-28-301.jpg
εικόνα_Viber_2022-09-01_12-14-16-732.jpg
 
Αυτο το εχω ετοιμο κλεισμενο Χρηστο !!!
Τροποποιησα λιγο το σεταπ.....αλλα θα βγαλουμε ''ακρη'' φιλε !!!
Σε ευχαριστω πολυ για το σεταπ....φιλε !!!
Μεχρι το Σαββατο πιστευω να τα εχω ριξει ( θα κλεισω να εχω 2 τεμαχια ) και θα σας πω τα
αποτελεσματα !!!

View attachment 54705
View attachment 54706
Πιο μονοβολο είναι μπροστά?
 
Δεν θα επηρεάσει πολύ την ογκομετρια???? Θα μειώσει τον κενό χώρο ένα χιλιοστό...... Επιμένω να ρωτάω γιατί σκοπεύω να το δοκιμάσω........ Νομίζεις με το φελακι τριών χιλιοστών θα έχω το ίδιο αποτέλεσμα????? Η να βάλω δύο χαρτάκια του ενός χιλιοστού????
Το φελλό τον χρησιμοποιούμε για να έχουμε και επιπλέον αμορτισέρ.
 
Πιο μονοβολο είναι μπροστά?

DEER 32 χωρις αμορτισερ + 6 ΒΟΛΙΑ 11/0 Eπινικελωμενα.

εικόνα_Viber_2022-09-01_13-14-51-738.jpg

εικόνα_Viber_2022-09-01_13-15-00-102.jpg

Μην μου ζητησεις σεταπ....αφενως μεν δεν εχω την εγκριση του Χρηστου.....αφετερου δε τεταια σεταπ δεν
γραφονται....Μονο σε ΠΜ στελνονται !!
 
Δεν θα επηρεάσει πολύ την ογκομετρια???? Θα μειώσει τον κενό χώρο ένα χιλιοστό...... Επιμένω να ρωτάω γιατί σκοπεύω να το δοκιμάσω........ Νομίζεις με το φελακι τριών χιλιοστών θα έχω το ίδιο αποτέλεσμα????? Η να βάλω δύο χαρτάκια του ενός χιλιοστού????
Οχι δεν πηραζει θα κοψεις τον ζ2μ στις τρυπουλες που εχει κατω στο ποτυρακι και μετα μενει 3 χιλ ποτηρακι θα το γεμισεις με το φελο εγω δεν ειχα 3 αρη και δεν εβαλα δυο γιατι θα ψηλωνε πολυ αν και παλι σε περνει
 
DEER 32 χωρις αμορτισερ + 6 ΒΟΛΙΑ 11/0 Eπινικελωμενα.

View attachment 54707

View attachment 54708

Μην μου ζητησεις σεταπ....αφενως μεν δεν εχω την εγκριση του Χρηστου.....αφετερου δε τεταια σεταπ δεν
γραφονται....Μονο σε ΠΜ στελνονται !!
Μια ερώτηση έκανα γιατί είδα την κεφαλή του deer αλλά δεν ήμουν σίγουρος.Τι να το κάνω το σεταπ...
 
Το φελλό τον χρησιμοποιούμε για να έχουμε και επιπλέον αμορτισέρ.
Τον φελο τον βαζω γιατι 3 στις 10 με σκετο συ/ρα τρυπανε τα βολια τον πατο και περνανε μεσα στο αμορτησερ και μπαι-μπαι φυσιγγι ( ταχ,διατριση,συγγεντρωση ,και ασφαλεια !! )
 
Οχι δεν πηραζει θα κοψεις τον ζ2μ στις τρυπουλες που εχει κατω στο ποτυρακι και μετα μενει 3 χιλ ποτηρακι θα το γεμισεις με το φελο εγω δεν ειχα 3 αρη και δεν εβαλα δυο γιατι θα ψηλωνε πολυ αν και παλι σε περνει
Ευχαριστώ πολύ!!!
 
Τον φελο τον βαζω γιατι 3 στις 10 με σκετο συ/ρα τρυπανε τα βολια τον πατο και περνανε μεσα στο αμορτησερ και μπαι-μπαι φυσιγγι ( ταχ,διατριση,συγγεντρωση ,και ασφαλεια !! )
Οχι δεν πηραζει θα κοψεις τον ζ2μ στις τρυπουλες που εχει κατω στο ποτυρακι και μετα μενει 3 χιλ ποτηρακι θα το γεμισεις με το φελο εγω δεν ειχα 3 αρη και δεν εβαλα δυο γιατι θα ψηλωνε πολυ αν και παλι σε περνει
Δηλαδή αφαιρείς τα πέταλα του z2m15 ?????
Γίνεται σαν μεσοταπα ???? Εγώ το στηνω με
Lb6 και φελος μέσα και νόμισα ότι και στον z2m15 θα γίνει το ίδιο...... Αν αφαιρείς τα πέταλα τότε βάζεις 9 βολίδες 11/0 σωστά???? Η τα κατάλαβα όλα λάθος???
 
Δηλαδή αφαιρείς τα πέταλα του z2m15 ?????
Γίνεται σαν μεσοταπα ???? Εγώ το στηνω με
Lb6 και φελος μέσα και νόμισα ότι και στον z2m15 θα γίνει το ίδιο...... Αν αφαιρείς τα πέταλα τότε βάζεις 9 βολίδες 11/0 σωστά???? Η τα κατάλαβα όλα λάθος???
9 βολο ειναι Βαγγελη φαινεται στη φωτο το φυσιγγι
 
εικόνα_Viber_2022-09-01_10-17-17-445.jpg

Αυτα δουλεψαν πολυ καλα και εδωσαν καλα αποτελεσματα...Παντα κατα τα γουστα μου και τα δικα
μου κριτηρια !!!
Ο λογος για ΤΕΚΝΑ σε καλυκα 12/67 - ρελιασμενα στα 56.....
Δυο φυσιγγια με την ιδια δοσολογια με grago 14 και Θωδη 16 σε Ν6..
Και δυο με αλλη δοσολογια απο τα Ν6 με τα ιδια βυσματα αλλα σε Ν5!!
Στα 36 γραμμαρια με μολυβδινα σκαγια απλα + αλευρι....
Στα 36,5 μετρα με μετροταινια !!!

εικόνα_Viber_2022-09-03_16-18-36-050.jpg
εικόνα_Viber_2022-09-03_16-19-24-978.jpg
εικόνα_Viber_2022-09-03_16-21-52-723.jpg
εικόνα_Viber_2022-09-03_16-22-17-776.jpg

Οριακο το ποσοστο συγκεντρωσης σε αυτα τα μετρα....και σε φυσιγγιο ιδιογομωσης...( για μενα )
Κατω απο αυτο το ποσοστο....το σεταπ παει στα σκουπιδια....θα το τροποποιησω λιγο....δινοντας του
αλλη μια ευκαιρια να πιασει ενα 80% με αυτο το τσοκ και στα ιδια μετρα .

Στην συνεχεια με Ν5.
 
Στα Ν5 την ''εκπληξη''.....την εκανε ο ΘΩΔΗ 16 σουπερ..... αν και τον ειχα ''δρομολογησει'' να βγαλει
μεγαλυτερη συγκεντρωση....μου εβγαλε μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτο που περιμενα...γι'αυτο και
λεω εκπληξη !!!:)

εικόνα_Viber_2022-09-03_16-23-41-235.jpg

εικόνα_Viber_2022-09-03_16-24-20-411.jpg
εικόνα_Viber_2022-09-03_16-24-34-109.jpg
εικόνα_Viber_2022-09-03_16-24-55-354.jpg

Για τον φιλο μου τον Βασιλη ( ....900 )
Φιλαρα μου τα συγκεντρωτικα δεν γεμιζουν την βουρια....Αλλα εαν ανοιξεις τσοκ....ο χαρος βγηκε
παγανια..., που λεει το τραγουδι !!! :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top